ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) را تسلیت می‌گوییم

رادیو مجازی اتاق ایران - 24 تیر 1403

در پیام تبریک رئیس اتاق ایران به رئیس‌جمهور منتخب مطرح شد

انتظار بخش خصوصی، ایجاد هماهنگی میان سیاست‌گذاری‌های اقتصادی است

صمد حسن‌زاده، رئیس اتاق ایران در پیام تبریکی به مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب، تأکید کرد: بخش خصوصی انتظار دارد دولت در انتخاب وزرا، شایستگی افراد را ملاک قرار دهد و برای هماهنگی در سیاست‌گذاری اقتصادی تلاش کند.

16 تیر 1403
کد خبر : 70318
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق ایران در پیام تبریک به مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران، ضمن اعلام آمادگی بخش خصوصی برای همفکری و همکاری به منظور پیشبرد اهداف و برنامه‌ها، تأکید کرد: انتظار فعالان اقتصادی این است که هماهنگی در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی دنبال شود و از طرفی در انتخاب وزرا، شایستگی‌های علمی و اجرایی افراد ملاک قرار گیرد.

متن کامل پیام تبریک رئیس اتاق ایران به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان

رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران

اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و شهرستان‌ها مراتب تبریک خود را از انتخاب شایسته حضرتعالی به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران ابراز داشته و آرزوی بهروزی و توفیق روزافزون دارند. حضور هموطنان با گرایش‌ها و سلیقه‌های مختلف در انتخابات در روزهای هشتم و پانزدهم تیرماه، به رغم همه مشکلات اقتصادی و برخی نارضایتی‌های اجتماعی و سیاسی، بار سنگینی را بر دوش همه ارکان سیاسی کشور و به ویژه حضرتعالی گذاشته است.

بر اساس نظرسنجی‌های معتبر، مشکلات اقتصادی از قبیل تورم، فقر و نابرابری جزو دغدغه‌های اصلی مردم بوده است که یکی از ریشه‌های اصلی آن ضعف بنیه تولید در کشور است. حضرتعالی در برنامه دیدار با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فرمودید حل مشکلات اقتصادی به یک‌باره و بدون مشارکت و کمک بخش خصوصی و مردم و بدون داشتن نقشه راه کارشناسی شده و علمی ممکن نیست.

فعالان اقتصادی بخش خصوصی، ضمن اعلام آمادگی برای کمک همه‌جانبه به جنابعالی جهت همفکری و همکاری به منظور پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حسب منویات مقام معظم رهبری و قوانین موضوعه کشور از جمله قانون برنامه هفتم پیشرفت، انتظار دارند در تشکیل دولت در درجه اول راه‌حلی برای ایجاد هماهنگی در حوزه سیاست‌گذاری پولی، مالی، ارزی و تجاری که اکنون در چند وزارتخانه پراکنده است، بیابید. همچنین انتخاب وزرا و به ویژه وزرای اقتصادی مبتنی بر فرایندی دقیق و شفاف و بر مبنای شایستگی‌های علمی و اجرایی و به صورت مشارکت جویانه انجام شود.

امید داریم با همکاری متقابل بخش خصوص و دولت و هم‌افزایی بیش از پیش، شاهد آبادانی و سربلندی ایران اسلامی و مردم فهیم کشور باشیم.

صمد حسن‌زاده

رئیس اتاق ایران

در همین رابطه