رادیو مجازی اتاق ایران - 24 مرداد 1401

معاون اقتصادی اتاق ایران

ایران بزرگ‌ترین اقتصاد خارج از WTO است

معاون اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن، کشاورزی ایران در نخستین کنفرانس فرصت‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذاری در  حوزه صنعت خراسان جنوبی سخنرانی کرد.

03 اردیبهشت 1396
کد خبر : 8036
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

معاون اقتصادی اتاق ایران طی سخنانی در نخستین کنفرانس فرصت‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت خراسان جنوبی رقابت نامناسب داخل سیستم بانکی را دلیل سخت شدن فضای کسب‌وکار داخلی دانست.

مرتضی الله داد گفت: برای نرخ سود بانکی رقابت ایجادشده و بهره بالای وام‌های بانکی باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای بنگاه‌های اقتصادی شده است.

الله داد با اشاره به جایگاه سازمان تجارت جهانی (WTO) گفت: ایران بزرگ‌ترین اقتصاد خارج از WTO است؛ کشور ما در این سازمان عضو نیست، درصورتی‌که کشور همسایه افغانستان در آن عضویت دارد.

معاون اقتصادی اتاق ایران با تأکید بر اینکه برای جذب سرمایه‌گذاران باید سیستم جذاب ایجاد شود، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین موضوعات در جذب سرمایه‌گذاری رعایت حقوق مالکیت است و جذب نقدینگی نیز در این زمینه بسیار مؤثر است.

وی در مورد قوانین مالیاتی هم گفت: قوانین مالیاتی می‌تواند در جذب سرمایه‌گذاران تأثیرگذار باشد. سرمایه‌گذار با دادن مالیات مشکلی ندارد اما باید مالیات به‌صورت مساوی از همه دریافت شود.

الله داد بابیان اینکه برنامه ششم توسعه در راستای فرمایشات رهبری و اقتصاد مقاومتی نیست، گفت: در این برنامه منابعی که از سرمایه‌گذاری خارجی باید جذب شود 50 میلیارد دلار است درصورتی‌که سال گذشته 5 میلیارد دلار بوده است؛ سوال این است که چگونه می‌خواهیم 10 برابر آن را جذب کنیم.

 

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه