رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401
وزارت صنعت

معاون سازمان صنایع کوچک اعلام‌ کرد

راه‌اندازی مجدد ۷۶۷ واحد صنعتی از ابتدای سال 99

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی می‌گوید: از ابتدای سال تاکنون، ۷۶۷ واحد صنعتی کوچک و متوسط احیا و راه‌اندازی مجدد شده‌اند.

صنعت و معدن

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت

بازار پتروشیمی با مدیریت عرضه و تقاضا، وضعیت خوبی دارد

صادقی‌ نیارکی در جمع اعضای انجمن صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی از چالش‌های پیش‌روی صادرات فرآورده‌های نفتی گفت. او به استفاده از سیاست‌های رگولاتوری تاکید کرد.

صنایع

مدیرکل بازرسی وزارت صنعت اعلام کرد

بازرسی از خودروسازان مستمر می‌شود

با دستور وزیر صنعت از امروز بازرسان ویژه این اداره بازرسی این وزارتخانه به همراه نمایندگان سازمان حمایت بر روند اقدامات شرکت‌های خودروساز نظارت دارند و این کار تا پایان سال ادامه دارد.

صنایع

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد

موانع قانونی ترخیص مواد اولیه از گمرک باید برطرف شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: قوانین و مقررات موجود برای شرایط عادی وضع شده‌اند و هر کدام که در شرایط کنونی مانع به شمار می‌آید، باید برطرف شوند تا مواد اولیه و ملزومات تولید نسریعا از گمرک ترخیص و به کالا تبدیل شود.

گمرک

سرپرست سازمان توسعه تجارت اعلام کرد

74درصد ارز حاصل از صادرات به کشور برنگشت

سرپرست سازمان توسعه تجارت می‌گوید: با وجود اجرای سیاست پیمان‌سپاری ارزی، از 27 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات، 20 میلیارد دلار معادل 74 درصد آن به کشور برنگشته است.

طلا و ارز

خسروتاج به دلیل بازنشستگی از وزارت صنعت رفت

مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت شد

مجتبی خسروتاج به‌واسطه اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از سازمان توسعه تجارت رفت و محمدرضا مودودی با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت، به سرپرستی این سازمان منصوب شد.

اقتصاد کلان

2 معاون جدید وزیر صنعت منصوب شدند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در احکامی جداگانه فرشاد مقیمی را به‌عنوان معاون امور صنایع و محسن صالحی نیا را به سمت سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران منصوب کرد.

اقتصاد کلان

ایجاد خط ویژه گمرکی برای ترخیص مواد اولیه

خط ویژه گمرکی برای ترخیص مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد خط ویژه‌ای برای تسهیل ورود مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای تولید خبر داد که کمک می‌کند کالاهای معطل مانده در گمرک زودتر ترخیص شوند.

گمرک