رادیو مجازی اتاق ایران: 10 آذر ماه 1401
خبرگزاری ایسنا

قرارداد واردات برق ایران از ترکمنستان تمدید شد

در سفر وزیر نیرو به ترکمنستان تمدید قرارداد واردات برق ایران از ترکمنستان در سال ۲۰۲۳، روش‌های پرداخت بدهی‌های برقی کشور ترکمنستان به ایران و ادامه گفت‌وگوها احداث خط سوم شبکه سرخس- ماری - مشهد مورد توافق قرار گرفت.

انرژی

چین و تایوان، مبدا اصلی واردات پیچ

رئیس اتحادیه فروشندگان پیچ و مهره تهران گفت: ۳۰ درصد از بازار پیچ و مهره از طریق واردات تامین می‌شود که عمده پیچ و مهره وارداتی از مبدا چین و تایوان است.

بازرگانی و تجارت

افزایش 45 درصدی پرداخت تسهیلات بانکی

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بانک‌ها در هفت ماه امسال حدود ۲۲۴۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۵ درصد رشد کرده است.

بانک

عوارض صادرات گوجه‌فرنگی صفر شد

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی از صفر شدن تعرفه صادرات گوجه فرنگی تولید شده در استان بوشهر خبر داد.

صادرات

چند کارت بازرگانی در تهران فعال است؟

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت که در مجموع بیش از ۱۴ هزار و ۹۰۰ کارت بازرگانی در تهران فعال است.

اتاق ایران

بحران نقدینگی دارو و کارشکنی بانک‌ها

مسئولان سازمان غذا و دارو به طور رسمی اعلام کردند همچنان ۴۰ قلم دارو در کشور کمبود دارد؛ کمبودهایی که ناشی از مشکلات نقدینگی و عدم همکاری موثر بانک‌های عامل است.

اقتصاد جامعه

نوسازی ناوگان هوایی تسهیل شد

ناوگان هوایی ایران به نوسازی نیاز دارد و به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، فرایند خرید هواپیما، هلی‌کوپتر و ترخیص قطعات را تسهیل شده است.

حمل و نقل

بانک مرکزی ۳۲۲ هزار میلیارد تومان طلب‌کار است

طبق آمار پولی و بانکی منتشر شده از سوی بانک مرکزی تا پایان شهریور سال جاری، مطالبات بانک مرکزی از بانک‌ها و دولت معادل 322 هزار میلیارد تومان بوده است.

بانک

واردات تلفن همراه دو میلیون کاهش یافت

آخرین آمار حاکی از آن است که در هشت ماه سال جاری بیش از ۹ میلیون دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود دو میلیون کاهش داشته است.

بازرگانی و تجارت

کاهش 30 درصدی بدهی خارجی ایران

بدهی خارجی ایران در پایان شهریور امسال، ‌به شش میلیارد و ۹۰۴ میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰.۸ درصد کم شده است.

اقتصاد کلان