رادیو مجازی اتاق ایران - 18 مرداد 1401
خبرگزاری ایسنا

خط‌ونشان برای بانک‌های متخلف در نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: طبق قانون، بانک‌هایی که در پرداخت تسهیلات مسکن همکاری نکنند جریمه می‌شوند. رئیس کمیسیون عمران مجلس هم پیشنهاد شکایت از این بانک‌ها را مظرح کرده است.

مسکن

عقب‌گرد نرخ سود بین‌بانکی به سمت ۲۰ درصد

چندی پیش، روسای سازمان بورس و بانک مرکزی؛ رایزنی‌هایی در مورد روند افزایشی نرخ سود بین‌بانکی و رسیدن آن به نرخ ۲۱ درصد داشتند و نتایج موافقت ضمنی بانک مرکزی برای مهار این نرخ اکنون در بازار مشاهده می‌شود.

بانک

محرک‌های نوسان شدید قیمت در بازار مسکن

کارشناسان بازار مسکن، عواملی مانند انتظارات تورمی، کاهش بازدهی بورس و رشد قیمت نهاده‌های ساختمانی را در نوسانات اخیر قیمت مسکن مؤثر می‌دانند.

مسکن

احتیاط بازار جهانی نفت در آستانه دیدار وزیران اوپک پلاس

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز (چهارشنبه) در آستانه نشست وزیران اوپک پلاس، ابتدا حدود یک درصد سقوط کرد؛ اما در ادامه معاملات موفق شد، بخشی از این افت را جبران کند.

نفت

هزینه وام مسکن کاهش یافت

بررسی‌ها نشان می‌دهد که هزینه وام مسکن نسبت به حدود ۱۰ روز قبل کاهشی بوده است، با این حال زوج‌های تهرانی برای اخذ این وام باید بیش از ۱۳۴ میلیون تومان پرداخت کنند.

مسکن

در فصل بهار مردم چقدر مالیات بر ارزش‌افزوده پرداخته‌اند؟

مشمولان نظام مالیات بر ارزش افزوده باید ۱۵ روز پس از پایان هر فصل، مالیات آن فصل را بدهند که براساس اعلام سازمان امور مالیاتی ۳۸ هزار میلیارد تومان مالیات برای دوره بهار امسال اخذ شده است.

مالیات

جامساز

امسال نمی‌توان انتظار تحقق درآمدهای مالیاتی و نفتی داشت

جامسازی گفت: دولت اگر قادر به تأمین کسری بودجه از طریق عملیات بازار باز، فروش سهام و دارایی‌های دولتی و سایر ابزارهای پولی و مالی نشود، نمی‌توان به کاهش شیب نقدینگی و تداوم آن امیدوار بود.

اقتصاد کلان

بازارهای جهانی در انتظار اعلام نرخ بهره آمریکا

در آستانه اعلام تصمیم احتمالی فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره، بازارهای جهانی محتاط شده‌اند؛ در این میان بازار جهانی طلا به‌واسطه کاهش اندک ارزش دلار از افت قیمت در امان مانده است.

اقتصاد جهان

قیمت بیت کوین به کدام سو می­‌رود؟

کارشناسان و تحلیلگران بازار رمز ارز معتقدند: بیت کوین (BTC) ممکن است پس از افزایش ۲۵ درصدی، بر اساس چندین سیگنال بازار، در مراحل ثبت نزولی دیگر قرار گیرد.

طلا و ارز

تقلای چین برای افزایش واردات طلا

آمارها از افزایش 390 درصدی واردات طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل از آن حکایت دارد. چین در این ماه بیش از 40.5 تن طلا وارد کرده است.

طلا و ارز