رادیو مجازی اتاق ایران - 17 خرداد 1402
خبرگزاری ایسنا

ضوابط فروش خودروهای مونتاژی تعیین تکلیف شد

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای ضوابط قیمت‌گذاری و فروش خودروهای مونتاژی را به شرکت‌های خصوصی اعلام کرد.

صنایع

آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

بر اساس آمار منتشر شده در وب سایت اسپیدتست، میانه سرعت اینترنت در ایران به گونه‌ای بوده که رتبه ایران را به 145 از میان 180 کشور رسانده است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

کاهش 52 درصدی واردات برنج در نخستین ماه 1402

واردات برنج در نخستین ماه امسال با کاهش حدود ۵۲ درصدی مواجه شده است. در این میان هندی‌ها بزرگترین و اماراتی‌ها گران‌فروش‌ترین واردکننده برنج به ایران بودند.

کشاورزی

برنامه هفتم توسعه رونمایی شد

سند برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه کشور با حضور معاون اول رییس جمهور و نخبگان کشور رونمایی شد.

اقتصاد کلان

افزایش ۱۲۰ میلیون متر مکعبی تولید گاز نیازمند تامین 4 میلیارد دلار سرمایه

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: در صورت تامین ۴ میلیارد دلار سرمایه در ۵ سال آینده در بازه‌های زمانی مختلف روزانه بیش از ۱۲۰ میلیون متر مکعب به تولید گاز کشور اضافه خواهد شد.

گاز

مهلت تعریف حساب وکالتی خرید خودرو امشب تمام می‌شود

مهلت تعریف حساب وکالتی به نام سازمان حمایت برای ثبت‌نام در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها که از۲۰ اردیبهشت ماه آغاز شده، ساعت ۲۴ امشب تمام خواهد شد.

حمل و نقل

۷۰ درصدی از آب‌های بسته‌بندی ایران به روسیه صادر می‌شود

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی از رشد دو برابری صادرات آب‌های بسته بندی در سال گذشته خبر داد و گفت که روسیه ۷۰ درصد صادرات ایران در این بخش را به خود اختصاص داده است.

صادرات

مالیات معاملات مکرر مسکن چقدر است؟

لایحه مالیات بر انجام معاملات مکرر واحدهای مسکونی و اراضی با کاربری مسکونی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری برای انجام تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

مسکن

در بیستمین سالگرد درگذشت حسین عظیمی، موانع توسعه‌یافتگی ایران را بررسی کردندٌ

سنگلاخ توسعه در ایران

اقتصاددان‌ها در مراسم بزرگداشت دکتر عظیمی از موانع توسعه گفتند: نتیجه سال‌ها برنامه‌ریزی برای توسعه، گسترش فقر و نابرابری بوده؛ رقبای منطقه‌ای و جهانی در مسیر توسعه گام برمی‌دارند و موازنه تجارت به سمت آسیا برگشته است.

اقتصاد کلان

توافق ایران و عربستان برای سرمایه‌گذاری مشترک در نفت و گاز

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به جلسه سازنده خود با همتای سعودی در حاشیه اجلاس جده گفت: قرار شد در سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه نفت و گاز و محصولات دانش بنیان اقداماتی صورت گیرد.

بازرگانی و تجارت