رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مرداد 1403
خبرگزاری ایسنا

وزیر کار اعلام کرد

دو میلیون و 400 هزار شغل ایجاد کردیم

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی از ایجاد دو میلیون و 400 هزار شغل در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: آموزش های مهارتی مرتبط با شغل در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

اقتصاد کلان

نفس‌های بریده شیر پیر صنعت ایران

ایران دارای مزیت مواد اولیه در صنعت نساجی و پوشاک است، اما نگاه نادرست و برنامه ریزی و مدیریت نامناسب سبب شده تا این صنعت در ایران بسیار عقب تر از جایگاه حقیقی خود باشد.

صنایع

اولین شوک مثبت برای توسعه صادرات، وارد شد

مصوبه هیات امنای صندوق توسعه ملی برای کاهش نرخ سود تسهیلات صادراتی به ۱۱ درصد، نویدبخش اجرایی شدن بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی که چندی پیش توسط هیئت دولت ابلاغ شد، است.

صادرات

مسوولان بنز و بی‌ام‌و به ایران می‌آیند

مسوولان ارشد خودروسازان بین‌المللی همچون مرسدس بنز، فولکس واگن و بی‌ام‌و برای حضور در چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو به ایران می‌آیند.

صنایع

سمت‌وسوی بازار طلا در روزهای آینده

هر گرم طلای ۱۸ عیار در یک هفته اخیر از ثبات نسبی برخوردار بود و حدود ۷۰۰ تومان نوسان داشت.

بازار پول و سرمایه

صادرات فرش ایرانی از آمریکا به دیگر کشورها ممنوع است

رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد با وجود اینکه صادرات فرش ایران به آمریکا در حال انجام است اما اکثر این فرش‌ها کیفیت نازلی دارند و از طرفی هم صادرات فرش از آمریکا به دیگر نقاط دنیا همچنان ممنوع است.

صادرات

خودروهای لوکس قاچاق در دو راهی صادر شدن و امحاء

با گذشت بیش از دو ماه از کشف خودروهای لوکس قاچاق هنوز تصمیم نهایی برای این خودروها گرفته نشده است و با اظهارات متفاوتی که از سوی دستگاه ها و سازمان های مسئول دراین زمینه مطرح شده، همچنان این خودروها در دو راهی صادر شدن و امحاء قرار دارند.

صنایع

روان‌سازی تعرفه‌ها عامل رشد ۳۰ درصدی صادرات

با وجود آنکه برخی کارشناسان رشد به وجود آمده در صادرات محصولات معدنی را به خاطر افزایش قیمت‌های جهانی می‌دانند، رییس خانه معدن ایران با رد این موضوع افزایش تقاضا و روان‌سازی تعرفه‌ها را عامل رشد ۳۰ درصدی در صادرات محصولات معدنی عنوان کرد.

معادن

غلامحسین شافعی در مراسم روز ملی صادرات:

برخی پنبه در گوش فرو کرده و به توصیه‌های رئیس جمهوری توجه نمی‌کنند

رئیس اتاق ایران در انتقاد از بی توجهی به توصیه های رئیس جمهوری در رابطه با صادرات، گفت: گویا برخی افراد پنبه در گوش فرو کرده‌اند و در صحنه عمل به این توصیه‌ها توجه نمی‌کنند.

صادرات

ابطال گواهی فعالیت 2 شرکت اپل در ایران

وحید منایی، معاون سازمان حمایت از ابطال گواهی فعالیت نمایندگی رسمی دو شرکت فعال در زمینه واردات و خدمات پس از فروش گوشی های اپل خبر داد.

فناوری اطلاعات و ارتباطات