رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مرداد 1403
خبرگزاری ایسنا

پور ابراهیمی گفت:

بازرسی‌های مکرر گمرکی ایران و کشورهای «اکو» برطرف شود

پورابراهیمی ابراز امیدواری کرد که در راستای توسعه فعالیت‌های اقتصادی کشورهای عضو اکو در افق کوتاه مدت مبادلات گمرکی با کیفیت بالا و دور از بازرسی‌های مکرر با کشورهای عضو اکو انجام شود.

اقتصاد کلان

از سوی معاون وزیر نفت مطرح شد

ادامه اصرار ایران برای آمادگی صادرات گاز به پاکستان

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که اسلام آباد به گاز ایران نیاز دارد، گفت: پاکستان در صورت اعلام آمادگی برای دریافت گاز، ایران توانایی صادرات گاز را به این کشور دارد.

گاز

جزئیات واردات خودرو از آمریکا به ایران

روز گذشته اعلام شد که علی‌رغم بیانات صریح مقام معظم رهبری مبنی بر عدم واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، خودروهای تولیدی در این کشور وارد ایران شده است.

واردات

توضیح سیف درباره لغو تحریم مبادلات دلاری

«ولی‌اله سیف» درباره آخرین وضعیت لغو تحریم مبادلات دلاری تصریح کرد، براساس سند برجام، داشتن حساب دلاری ممنوعیت ندارد و همچنین دستور پرداخت دلاری از حساب دلاری می‌تواند انجام شود و این موضوع به صورت شفاف به بانک‌ها توضیح داده شده است.

بانک

کدام کشورها بالاترین مازاد بودجه در جهان را دارند؟

بر اساس گزارش رقابت پذیری جهانی که از سوی "مجمع جهانی اقتصاد" منتشر شده است، به بررسی کشورهایی پرداخته که بالاترین مازاد بودجه را در جهان دارند.

اقتصاد کلان

همه بیم و امیدهای صادراتی

ارزان‌تر شدن کالاهای ایرانی در بازار جهانی

حدود ۲۲ میلیارد دلار انواع کالا و محصولات ایرانی طی شش ماهه نخست امسال به کشورهای مختلف صادر شده است که در این میان چین توانست جای امارات را در بازار ایران از آن خود کند.

صادرات

رییس سازمان استاندارد:

پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید خارج می‌شوند

پیروزبخت گفت: در راستای برنامه‌ای که براساس قانون توقف تولید خودروهایی با بیش از ۱۰ سال تولید را در خود دیده است، خودروهایی مانند پراید یا پژو ۴۰۵ نیز از خط تولید خودروسازان داخلی خارج خواهد شد.

صنایع

آمار پایین جذب سرمایه‌ خارجی

رئیس ستاد مراسم روز ملی صادرات آمار مربوط به جذب سرمایه­ گذاری خارجی در بنگاه­ هایی که در صادرات غیرنفتی، موفق عمل کرده ­اند را پایین ارزیابی کرد.

صادرات

افزایش اندک صادرات زعفران

در حالی که صادرات زعفران با توجه به افزایش تولید هر ساله رشد قابل توجهی داشت، در نیمه نخست امسال تنها حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد.

کشاورزی

آمادگی بورس کالا برای عرضه سنگ آهن در تالار داخلی

معاون عملیات و نظارت بورس کالا اعلام کرد که این شرکت در راستای جلوگیری از خام فروشی آمادگی کامل را دارد.

بورس