رادیو مجازی اتاق ایران - 24 تیر 1403
خبرگزاری ایسنا

دبیر کل اتاق تعاون ایران:

نظر ما را برای اصلاح قانون تعاون نپرسیدند

دبیرکل اتاق تعاون ایران می‌گوید اصلاحیه قانون تعاون لایحه‌ای غیر ضرور برای بخش تعاون است که سهم ناچیز بخش تعاون در اقتصاد را از بین می‌برد و کالبد نیمه جان تعاونی‌ها را بی جان می کند.

اقتصاد کلان

تحویل هواپیما به ایران منوط به مذاکرات ایران‌ایر با بوئینگ و ایرباس است

به گفته رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام طبق برجام دولت آمریکا موظف است که اجازه ندهد هیچ تحریم جدید هسته‌ای علیه ایران برقرار شود یا تحریم های قبلی تحت عناوین و بهانه های جدید بخواهد برگردد.

حمل و نقل

شاغل کسی است که با وجود درآمد فقیر نباشد!

تحلیلگر بازار کار بر این باور است که مرکز آمار یک سازمان بسیاری تخصصی است و کسی نباید آن ار زیر سوال ببرد، اما وقتی پای خط فقر به میان آید فرد شاغل کسی است که دارای درآمد باشد ولی فقیر محسوب نشود.

اقتصاد کلان

آخرین وضعیت قیمت و توزیع شکر

دبیر کانون صنایع غذایی ایران معتقد است که وضعیت قیمت و توزیع شکر نسبت به ماه‌های گذشته بهبود یافته‌است.

صنایع غذایی

بدهکارترین کشورهای دنیا کدامند؟

در حال حاضر بعضی از بانک‌های مرکزی بزرگ جهان برای حمایت از رشد اقتصادی، نرخ‌های بهره را به نزدیک صفر کاهش داده‌اند و حتی در مواردی، نرخ‌های بهره در بعضی از ثروتمندترین کشورهای جهان منفی شده است.

اقتصاد کلان

رتبه ایران در استاندارد بین‌المللی ۲۹ است

به گفته مدیرکل دفترارزیابی کالاهای صادراتی سازمان استاندارد ایران رتبه استاندارد ایران در سطح بین المللی افزایش یافته و در حال حاضر ۲۹ است.

صادرات

دلار به مرز ۳۶۰۰ تومان بازگشت

هر گرم طلای ۱۸ عیار نزدیک به ۱۱۰ هزار تومان قیمت دارد. همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۵۵۱ و ۲۹۱ هزار تومان در بازار امروز داد و ستد می‌شود.

بازار پول و سرمایه

بازنگری در روند انتخاب صادرکنندگان نمونه

رییس کنفدراسیون صادرات با ارزیابی فرایند انتخاب صادرکنندگان نمونه تصریح کرد که دولت باید عضویت در تشکل‌ها را به عنوان یکی از شروط اصلی درانتخاب صادرکنندگان نمونه لحاظ و همچنین برای رشته‌های کالایی مختلف سیستم امتیازدهی جداگانه‌ای را تعریف و مشخص کند.

صادرات

فرصت مجدد به ایرلاین‌ها برای پرداخت بدهی سوخت

در حالی که سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اوایل مهرماه اعلام کرده بود شرکت های هواپیمایی تا آخر مهرماه فرصت دارند بدهی خود را با این شرکت تسویه کنند، از تمدید این فرصت تا نیمه آبان ماه خبر داد.

حمل و نقل

کاهش قیمت شکر

قیمت شکر در آخرین روزهای مهرماه وضعیت متعادل‌تری نسبت به یکی - دو ماه اخیر پیدا کرده است اما همچنان حدود ۷۰۰ تومان بالاتر نرخ مصوب در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود.

کشاورزی