رادیو مجازی اتاق ایران - 10 خرداد 1402
خبرگزاری ایسنا

سود بانکی بدون مصوبه شد

کاهش سود بانکی در حالی از هفته آینده در شبکه بانکی اجرایی خواهد شد که جلسه روز گذشته شورای پول و اعتبار هیچ مصوبه‌ای در رابطه با توافق بانک‌ها نداشت.

بانک

کاهش سود بانکی به ۱۵ درصد از اول تیرماه

نرخ سود سپرده تا ابتدای تیرماه امسال به ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

بانک

سخنگوی دولت:

پرداخت‌های غیرمتعارف را تحمل نمی‌کنیم

محمدباقر نوبخت می‌گوید: پرداخت های غیرمتعارف را تحمل نمی کنیم و نسبت به هرگونه فساد به صورت جدی برخورد خواهیم کرد.

اقتصاد کلان

تکرار روزهای فرسایشی بورس

بورس اوراق بهادار تهران امروز برای چندمین روز پیاپی افت کرد تا با هزار و ۱۶۰ واحد کاهش پیاپی، آن هم تنها در ۷ روز، رکورد بیشترین کاهش را در سال ۱۳۹۵ بشکند.

بورس

شرکت فرودگاه‌ها کارمزد طلب خود را می‌‍گیرند

حلقه محاصره ایرلاین‌های بدهکار تنگ‌تر می‌شود

چند هفته پس از آغاز پیگیری‌های شرکت فرودگاه‌ها برای تسویه، طلب ۷۰۰ میلیارد تومانی خود از ایرلاین‌های بدهکار، حالا وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که این شرکت باید از تمام ابزارهای قانونی خود در راستای تصویه این طلب‌ها استفاده کند.

حمل و نقل و خدمات

از سال آینده تولید فولاد به 50 میلیون تن نزدیک می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته ۸۰۰ واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی مجددا راه‌اندازی شد. همچنین از سال آینده تولید فولاد کشور تا حدودی به تراز 50 میلیون تن نزدیک می‌شود.

صنعت و معدن

کدام پروژه‌های آبی امسال عملیاتی می‌شود؟

دولت یازدهم علاوه بر پروژه‌هایی که خود تعریف کرده پروژه‌هایی نیز از دولت قبلی بر دوش دارد که براساس سیاست اقتصاد مقاومتی قرار است امسال برخی از این پروژه‌ها اجرایی شوند.

آب

اگرهای جدید برای فروش هواپیما به ایران

بعد از هفته ها صحبت و گمانه زنی درباره احتمال ورود بویینگ به صنعت هوایی ایران و فروش هواپیماهای جدید به ایرلاین‌های ایرانی، حالا مسئولان این شرکت شرایط دقیق خود را برای حضور در ایران مشخص کرده‌اند، شرایطی که باز هم یک شرط بزرگ در دل آن قرار دارد.

حمل و نقل

وضعیت بورس اورژانسی شد

بورس اوراق بهادار تهران امروز در حالی به داد و ستد های خود پایان داد که شاخص کل آن در کمترین مقدار سال ۱۳۹۵ایستاد و بازیگران بازار سرمایه را شوکه کرد.

بورس

هشدار کوچ مدیران خبره دولتی به بخش خصوصی

برخی صاحب‌نظران حوزه مدیریت از جمله دکتر بهروز دری، معتقدند دولت باید حقوق مدیران خبره را در سطحی نگه‌دارد که آن‌ها رغبت کنند در بخش دولتی باقی بمانند و تصمیم نگیرند، عرصه را خالی کرده و به بخش خصوصی بروند.

اقتصاد کلان