رادیو مجازی اتاق ایران - 24 تیر 1403
خبرگزاری ایسنا

بخش صنعت رشدی در زمینه صادرات نداشته است

رییس کنفدراسیون صادرات گفت: آمارهای صادراتی نشان‌دهنده افزایش صادرات در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته است اما این میزان رشد همچنان وابسته به نفت و مشتقات نفتی است و بخش صنعت رشدی در زمینه صادرات نداشته است.

صادرات

شناور شدن تعرفه‌های برق صنعتی تا پایان سال

یکی از مزایای بکارگیری کنتورهای هوشمند ایجاد امکان مدیریت بار و انرژی توسط مشترکان است. در حال حاضر قرار است تا پایان سال در بخش صنعتی عملیاتی شود.

برق

گله بانک‌ها؛ مردم قسط نمی‌دهند!

گرچه آمارهای بانک مرکزی از افزایش سهم تسهیلات پرداختی در شبکه بانکی خبر می‌دهد اما مدیران شعب بانک‌ها گله‌مندانه می‌گویند که مشکل همیشگی آنها هنوز هم ادامه دارد.

بانک

با تصمیم اخیر وزارت خزانه‌داری آمریکا؛

سنگ بزرگ از پیش پای معاملات خارجی با ایران برداشته شد؟

استرالیا هفته گذشته جدیدترین کشوری بود که برای بهره‌برداری از فرصت‌های اقتصادی جدید در دوران پساتحریم، یک هیات تجاری به تهران فرستاد.

سرمایه‌گذاری

ضرورت حمایت دولت از صنایع اشتغال‌زا

به گفته حمید چیت چیان، وزیر نیرو دولت تدبیر و امید از بدو خدمت از فعالیت‌های صنایع منجر به اشتغال و رونق تولید پشتیبانی و حمایت کرده و برنامه‌های متعددی در راستای گسترش اینگونه واحدها دارد.

انرژی

ربیعی خبر داد

شهرک پوشاک در تهران راه‌اندازی شد

به گفته علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نسبت به ایجاد یش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در فاز اول طرح تکاپو ابراز امیدواری کرد.

صنایع

پای بزرگترین شرکت نفتی آلمان به میادین ایران باز می‌شود

شرکت وینترشال اعلام کرد در حال بررسی اطلاعات فنی چهار میدان نفتی خشکی در ایران است.

نفت

امتناع برخی وارکنندگان لوازم خانگی از ارائه فاکتور به دلیل "فرار مالیاتی"

محمد طحان‌پور، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از امتناع برخی واردکنندگان لوازم خانگی نسبت به ارائه‌ی فاکتور به دلیل فرارهای مالیاتی خبر داد.

صنایع

تمایل بانک‌ها به طولانی شدن وام مسکن

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه بانک‌ها به دنبال یافتن راهکارهای افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن هستند، ثبات بلندمدت اقتصادی، کاهش نرخ تورم و پیش‌بینی‌پذیر بودن اقتصاد را سه پیش نیاز این مساله عنوان کرد.

بانک

تولید اتوبوس افزایش یافت

شهریور ماه تولید انواع اتوبوس در خودروسازان داخلی در مجموع افزایش یافته است.

صنایع