رادیو مجازی اتاق ایران - 13 خرداد 1402
خبرگزاری ایسنا

کدام همسایه بیشترین کالا را از ایران می‌خرد؟

در بین ۱۵ کشور همسایه، صرفا از عربستان و بحرین واردات انجام نشده و صادرات به عربستان نیز صورت نگرفته است.

صادرات

رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد

بانک مرکزی می‌خواهد ارز را به طور مستقیم از صادرکننده خریده و به وارد کننده بفروشد

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: از این به بعد بانک مرکزی ارز را به طور مستقیم از صادرکننده ها خریداری کرده و به وارد کننده‌ها خواهد فروخت تا هم هزینه ها کمتر شده و هم، زمان تامین ارز کوتاه‌تر شود.

طلا و ارز

مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها از امروز آغاز می‌شود

با آغاز مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، مهلت تعریف حساب وکالتی برای مشارکت در مرحله دوم طرح فروش یکپارچه خودروها، نزد بانک‌های عامل فراهم شده است.

حمل و نقل

کاهش ۱۰ تا ۱۶ درصدی قیمت خودروها

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از نبود خریدار در بازار خودرو و به دنبال آن کاهش ۱۰ تا ۱۶ درصدی قیمت خودروها خبر داد.

صنایع

کاهش صادرات ایران به عراق صحت ندارد

دبیرکل اتاق ایران و عراق می‌گوید بر خلاف برخی گمانه‌زنی‌ها، نه تنها صادرات ایران به عراق کاهش نیافته که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نیز یافته است.

بازرگانی و تجارت

فروش آیفون دست دوم با قیمت 120 میلیون تومان

عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان تلفن همراه از چالش‌‎های تامین ارز برای واردات موبایل سخن گفت و تاکید کرد: امروز آیفون‌های دست دوم با قیمت 120 میلیون تومان فروخته می‌شود.

واردات

جزئیات ثبت‌نام مرحله دوم طرح یکپارچه خودرو

متقاضیان مرحله دوم طرح یکپارچه خودرو از۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت می‌توانند حساب وکالتی افتتاح کنند و تا ۱۵ تیرماه امکان ثبت‌نام دارند.

صنایع

تسهیلات ‌۲۵۰ هزار میلیارد تومانی برای رونق فضای کسب‌و‌کار

معاون وزیر کار از تزریق ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال به فضای کسب و کار کشور خبر داد و گفت: با اختصاص این مبلغ زمینه تثبیت و ایجاد اشتغال فراهم می‌شود.

اقتصاد کلان

برنج‌های ایرانی باقی مانده جمع‌آوری و وارد بازار می‌شود

دبیر انجمن تامین کنندگان و تولیدکنندگان برنج گفت: قصد داریم پیش از ورود به فصل برداشت برنج‌های جدید، تمام برنج‌های باقی مانده را جمع آوری و در بازار عرضه کنیم.

کشاورزی

شاخص قیمت جهانی غذا برای اولین‌بار افزایش یافت

شاخص قیمت جهانی آژانس موادغذایی سازمان ملل متحد در آوریل برای اولین‌بار در یک سال گذشته افزایش یافت اما همچنان حدود ۲۰ درصد از رکورد بالاترین قیمت در مارس ۲۰۲۲ پس از جنگ روسیه و اوکراین است.

صنایع غذایی