رادیو مجازی اتاق ایران - 17 خرداد 1402
خبرگزاری ایسنا

جزئیات ثبت‌نام مرحله دوم طرح یکپارچه خودرو

متقاضیان مرحله دوم طرح یکپارچه خودرو از۲۰ تا ۲۹ اردیبهشت می‌توانند حساب وکالتی افتتاح کنند و تا ۱۵ تیرماه امکان ثبت‌نام دارند.

صنایع

تسهیلات ‌۲۵۰ هزار میلیارد تومانی برای رونق فضای کسب‌و‌کار

معاون وزیر کار از تزریق ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال به فضای کسب و کار کشور خبر داد و گفت: با اختصاص این مبلغ زمینه تثبیت و ایجاد اشتغال فراهم می‌شود.

اقتصاد کلان

برنج‌های ایرانی باقی مانده جمع‌آوری و وارد بازار می‌شود

دبیر انجمن تامین کنندگان و تولیدکنندگان برنج گفت: قصد داریم پیش از ورود به فصل برداشت برنج‌های جدید، تمام برنج‌های باقی مانده را جمع آوری و در بازار عرضه کنیم.

کشاورزی

شاخص قیمت جهانی غذا برای اولین‌بار افزایش یافت

شاخص قیمت جهانی آژانس موادغذایی سازمان ملل متحد در آوریل برای اولین‌بار در یک سال گذشته افزایش یافت اما همچنان حدود ۲۰ درصد از رکورد بالاترین قیمت در مارس ۲۰۲۲ پس از جنگ روسیه و اوکراین است.

صنایع غذایی

تابستان را بدون خاموشی می‌گذرانیم

سخنگوی صنعت برق گفت: سال گذشته بابت خسارت‌ها ۷۰ میلیارد تومان از سوی بیمه پرداخت شده و پیش‌بینی می‌شود که امسال هیچ‌گونه جدول خاموشی منتشر نشود.

برق

شرایط پرداخت وام ۱۸۰ میلیونی ازدواج اعلام شد

بانک مرکزی دستورالعمل اجرایی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، مبتنی بر قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

اقتصاد جامعه

12 درصد مدیران عامل شرکت‌های دانش‌بنیان، زن هستند

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ۷۰۶ نفر از مدیران عامل شرکت‌ها یعنی ۱۲ درصد بانوان و ۲۵۸۲ نفر معادل ۲۲ درصد از اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دانش‌بنیان بانوان هستند.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

هشدار فوری گوگل به همه کاربران جی‌میل

گوگل به همه کاربرانی که حساب جی‌میل دارند درباره کلاهبرداری جدیدی هشدار داد. این حمله سایبری از برند گوگل استفاده کرده و عنوان آن با برنامه جایزه آنلاین آغاز می‌شود.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

قطار مستقیم تهران-کربلا به اربعین امسال نمی‌رسد

تکمیل خط ریلی شلمچه – بصره حداقل به 18 ماه زمان نیاز دارد، بنابراین حتی اگر دولت عراق به تمام وعده‌های خود عمل هم کند، قطار مستقیم تا کربلا به اربعین امسال نمی‌رسد.

حمل و نقل

قیمت جدید گندم تا چهارشنبه اعلام می‌شود

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بعد از تصویب قیمت گندم در شورای قیمت‌گذاری، وزیر کشاورزی برای یک هفته فرصت دارد تا قیمت جدید را اعلام کند.

کشاورزی