دهه فجر انقلاب اسلامی گرامی باد
 
رادیو مجازی اتاق ایران - 18 بهمن 1401
خبرآنلاین

قطع اینترنت برای کنکور و کاهش 45 درصدی فروش آنلاین بیمه‌ها

قطعی اینترنت در زمان برگزاری کنکور در آخر هفته باعث ضربه به کسب و کار بیمه‌های آنلاین شد تا جایی که این اتفاق باعث کاهش فروش ۴۵ درصدی در مجموعه ازکی شد.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

پشت پرده افزایش قیمت سکه اعلام شد

سکه رکورد قیمتی را زد؛ به طوری که هر قطعه سکه امامی کانال ۱۷ میلیون تومان را رد کرد.

طلا و ارز

کاهش 30 درصدی مصرف مرغ، قیمت آن را به زیر نرخ مصوب برد

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران از کاهش ۳۰ درصدی تقاضای مصرف مرغ در پایتخت نسبت به ماه‌های گذشته خبر داد و آن را دلیلی برای افت قیمت مرغ به زیر نرخ مصوب دانست.

بازرگانی و تجارت

ریسک خرید کدام قطعات سکه بالاست؟

در بازار فعلی بالاترین ریسک به خریدسکه تمام بهار طرح جدید اختصاص داد. قیمت تمام سکه دو میلیون و ۸۷ هزار تومان بالاتر از قیمت واقعی است.

بازار پول و سرمایه

به آرامش ارزی رسیدیم

رییس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه در حوزه ارزی آرامش خوبی را شاهد هستیم و از ابتدای امسال تا اواخر مهرماه حدود ٢۵ میلیارد دلار در سامانه نیما ارز عرضه شده است.

بازار پول و سرمایه

چه کسانی نمی‌توانند چک موردی بگیرند؟

روز گذشته بانک مرکزی شیوه‌نامه چک‌های موردی را به شبکه بانکی ابلاغ کرد، مساله‌ای که از مرداد ماه سال‌جاری لازم الاجرا می‌شود.

بانک

قیمت میوه در شب یلدا کاهش پیدا می‌کند

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، درباره قیمت میوه در شب یلدا گفت: پیش بینی می کنیم در بازار شب یلدا قیمت برخی اقلام مورد نیاز مردم، کاهش یابد.

بازرگانی داخلی

با توجه به محدودیت‌های کرونایی

صاحبان خودرو بیمه نامه‌های الکترونیکی دریافت می‌کنند

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در شرایط اعمال محدودیت‌های کرونایی با توجه به حذف فیزیکی بیمه نامه‌ها؛ صاحبان خودرو می‌توانند از طریق الکترونیکی بیمه نامه‌های خود را دریافت کنند.

اقتصاد کلان

جهش تولید در بستر بازارهای سرمایه

رشد بازارهای سرمایه با تهدیدهایی نظیر ضعف اقتصاد در جذب سرمایه های ایجاد شده در بازار سهام و احتمال انتقال آنها به سایر بازارها و اثرات تورمی متعاقب آن و یا احتمال کند شدن رشد بازار سرمایه تا پیش از اوج گیری مجدد آن پس از افزایش نرخ ارز و حمایت‌های ناکارآمد دولت از بازار سرمایه مواجه خواهد بود.

بازار پول و سرمایه

نرخ سود بین بانکی به 20 درصد کاهش می‌یابد

معاون نظارت بانک مرکزی گفت: نرخ سود بین بانکی در حال حاضر 22 درصد است که ظرف 2 هفته آینده به 20 درصد و روند عادی می‌رسد.

بانک