رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401
خبرآنلاین

رئیس شورای رقابت

شورای رقابت مخالف عرضه خودرو در بورس است

رضا شیو ا گفت: اینکه شورای رقابت موافق یا مخالف قیمت گذاری در بورس است باید گفت، یکبار رای گیری کردیم و مخالف این بودیم که خودرو در بورس مطرح شود.

بورس

نشانه‌های بهبود در اقتصاد

اگرچه قیمت نفت در روزهای اخیر با نوسانات ملایمی رو به رو بوده است، اما در کل بروز نشانه هایی مبنی بر بهبود تقاضا و کاهش عرضه، بهای نفت را رو به افزایش قرار داده است.

اقتصاد کلان

وزیر کار خبر داد

پایان هفته؛ زمان واریز وام یک میلیون تومانی به حساب جاماندگان

محمد شریعتمداری، وزیر کار در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران و کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها از زمان واریز وام یک میلیون تومانی برای جاماندگان خبر داد.

کار و تامین اجتماعی

کرونا میهمان ناخوانده بازارهای مالی جهانی

به گفته رزاقی، رئیس اتاق شیراز موضوع محدود شدن مبادلات مالی به دلیل اخبار نگران‌کننده تصویب نشدن قانون مبارزه با پول‌شویی و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام و احتمال افزایش تنش‌ها به دلیل حمله اخیر به سفارت آمریکا در بغداد یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت‌ها در هفته گذشته به‌حساب می‌آید.

بانک

ضرورت توجه به اکتشاف در معادن عمیق و سرمایه‌گذاری در این حوزه

معاون سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت در یادداشتی با تاکید بر ضرورت توجه به اکتشاف در معادن عمیق نوشته است: بایستی بپذیریم که تکنولوژی و فناوری معادن عمیق و حفاری معادن عمیق را نداریم، بنابراین در این مورد انتظار هست که دولت و ایمیدرو سرمایه گذاری مناسب انجام دهند و ریسک آن را بپذیرند.

معادن

راه‌آهن شمال به جنوب، 2020 ثبت جهانی می‌شود

پرونده ثبت جهانی راه‌آهن شمال به جنوب در سال ۲۰۲۰ تکمیل شده است و در چند ماه آینده نتیجه آن اعلام می‌شود.

اقتصاد گردشگری

یادداشت جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز

فصل تازه تحولات اقتصادی با آغاز عملیات بازار باز

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز در یادداشت خود به عملیات بازار باز پرداخته و با اشاره به اهداف راه‌اندازی این بازار، اثرات آن بر بازار پول را تشریح کرده است.

بانک

رئیس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق تهران مطرح کرد

ضرورت اخذ مالیات از سپرده‌های بانکی کلان

به گفته محمد لاهوتی دولت با نگرانی از این‌که سپرده‌های بانکی از بانک‌ها بیرون کشیده نشود، بلافاصله از اخذ مالیات عقب‌نشینی می‌کند.

مالیات

رییس اتحادیه طلا و جواهر

کاهش بیشتر قیمت‌ها در راه است

بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار سکه با کاهش محسوس هر قطعه سکه در محدوده ۴ میلیون و ٨۵٠ هزار تومان به کار خود پایان داد.

اقتصاد کلان

محمد بحرینیان

حکایت اقتصاد ما؛خانه‌خراب‌کن خود و دنیاآبادکن دیگران

بحرینیان، پژوهشگر اقتصاد توسعه می‌گوید: تصمیم‌گیران اقتصادی بدون اهلیت حرفه‌ای به زندگی عادی خود ادامه خواهند داد و فقر و نابرابری ایجادشده در جامعه بر اثر اشتباه‌های مدیریتی و اقتصادی آنان، برایشان اهمیتی نداشته و پاسخ‌گو نخواهند بود.

اقتصاد کلان