رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401
خبرآنلاین

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس

افزایش حقوق کارمندان شدنی نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید با توجه با افزایش پلکانی حقوق کارمندان برای جبران گرانی‌ها امکان افزایش مجدد حقوق ها امکان پذیر نیست.

کار و تامین اجتماعی

بحران ابرتورمی در پیش است؟

با اینکه در بسیاری از عوامل اقتصادی، وضعیت ایران و ونزوئلا مشابه همدیگر است، با این حال بدهی خارجی ایران بسیار اندک و ۱۱ میلیارد دلار است. همین عامل نیز موجب خواهد شد اقتصاد ایران از وقوع پدیده ابرتورم و فروپاشی اقتصادی در امان بماند.

اقتصاد کلان

راهکارهای مبارزه با رانت و فساد

فساد چه از نوع حکومتی و سیاسی باشد و چه از نوع اداری نتایج بسیار نامطلوبی بر اقتصاد کشورها می گذارد. به همین دلیل است که در کشورهای توسعه یافته به شدت با این موضوع مقابله شده و حتی اگر افراد در راس مملکت دچار این بیماری شوند، مورد محاکمه قرار می گیرند. تجربه کشورهایی که به این بیماری مزمن دچار شده اند نشان می دهد که بدنه بزرگ دولت و وجود شرکت های دولتی و شبه دولتی و حاکم بودن اقتصاد دولتی در این کشورها دلیل اصلی این موضوع بوده است.

اقتصاد کلان

صدای پای کوپن

گمانه‌زنی‌ها از بازگشت کوپن به اقتصاد ایران حکایت دارد.

بازرگانی داخلی

اعطای کوپن الکترونیکی در دستور کار وزارت کار قرار دارد

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بررسی اعطای کوپن الکترونیکی به آحاد جامعه با هدف تامین کالاهای اساسی در دستور کار قرار دارد.

کار و تامین اجتماعی

۴ رویدادی که می‌تواند شرایط تحریم را تغییر دهد

بازار پول و سرمایه

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران

مابه‌التفاوت قیمت ارز باید در جامعه بازتوزیع شود

به اعتقاد حمید حسینی قیمت ارز رشد 3برابری را تجربه کرده و در نتیجه درآمدهای دولت افزایش چشمگیری داشته است . در این وضعیت خطیر اقتصادی بازتوزیع مابه التفاوت قیمت ارز در بازار باید انجام شود.

طلا و ارز

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران

وارکنندگان با نرخ ارز متفاوت قادر به عرضه محصولات در بازار رقابتی نیستند

لاهوتی معتقد است: تجربه ثابت کرده است واردات ارزان‌قیمت بعد از تولید محصول ارزان به دست مصرف‌کننده نرسیده و بعضا باعت سوءاستفاده‌های گسترده می‌شود.

اقتصاد کلان

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس

حضور جوانان در ساختار دولتی باید بدون رانت باشد

به گفته محمد جواد فتحی ما ساختار اداری صحیح و سالمی در کشور نداریم و حتما نیاز است آن را ایجاد کنیم تا افراد از یک مجاری قابل قبول ارتقا پیدا کنند و صاحب پست و مقام شوند.

وزیرامور اقتصادی و دارایی در واکنش به اعلام وصول استیضاحش در مجلس

توضیح می‌دهم چرا مبارزه با رانت و فساد به نتیجه نرسید

در دولت دوازدهم نه تنها با انتقال هیچ شرکتی به گروه فعالیت های غیرقابل واگذاری موافقت نشد، بلکه رفع موانع واگذاری بخش بزرگی از شرکت ها که تاکنون به دلیل ملاحظاتی در فهرست موارد مشمول قرار نگرفته بودند هم در دستور کار قرار گرفت.

اقتصاد کلان