رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401
خبرآنلاین

سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای برای ساخت 10 هتل به ایران سفر خواهند کرد

مونسان در تازه‌ترین نشست خبری خود بیان کرد: مقرر شده ایران 10 مکان برای ساخت هتل در نظر بگیرد و سرمایه گذاران ترکیه‌ای سفری به ایران داشته باشند.

اقتصاد گردشگری

رئیس اتاق بازرگانی صنایع ایران و فرانسه

اگر به شفافیت اعتقاد داریم، نباید از کنترل‌ها بترسیم

میرعمادی رئیس اتاق بازرگانی صنایع ایران و فرانسه با اشاره به هزینه‌های عدم پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف، گفت: ما اگر به شفافیت اعتقاد داریم، نباید از کنترل‌ها بترسیم و این کنترل‌ها به نفع ما است.

اقتصاد کلان

شناسایی مشکلات داخلی، مهم‌ترین راهکار برای مقابله با تحریم‌ها

دور زدن تحریم‌ها دردی از اقتصاد کشور دوا نمی‌کند و کشور نیازمند راه‌ حل‌های بنیادین و مادام‌العمر و در شرایط کنونی، ضرب العجلی است. به این منظور شناسایی مشکلات داخلی اقتصاد کشور، برای مقابله با تحریم‌ها، مهم‌ترین راهکاریست که کشور به آن نیاز دارد.

اقتصاد کلان

نایب رئیس اتاق ایران

بخش‌خصوصی از انتشارشفاف‌اطلاعات ارزی استقبال می‌کند

به اعتقاد سلاح ورزی اطلاع‌رسانی اگر شفاف و کامل باشد، مردم متوجه می‌شوند که افرادی هم وجود دارند که کار قانونی و شفاف انجام می‌دهند و افرادی هم هستند که فرصت‌طلب هستند.

اقتصاد کلان

نرخ متعادل دلار بین ۶ تا ۷ هزار تومان است

ارزی که وارد بازار ثانویه شد ارز فعالان اقتصادی خرد بود که نمی‌توانست پاسخگوی مطالبات ارزی در این بازار باشد. در چند روز اخیر اعلام‌شده ارز پتروشیمی‌ها وارد بازار ثانویه خواهد شد و شورای اعتبار پول نیز آن را تصویب کرده است. اگر این اقدام نیز مانند تصمیمات گذشته در مرحله اجرا ضعف داشته باشد آشفتگی بیشتر خواهد شد.

بازار پول و سرمایه

چرا قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان نیست؟

وضعیت فعلی اقتصادی بسیار آشفته است. دولت در اوایل امسال به‌جای تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای دلار، باید قیمت را بر مبنای سال ۸۰، محاسبه می‌کرد که در این صورت به رقم ۶۲۰۰ تومان می‌رسد. به علت اینکه قیمت دلار پایین‌ تر از ارزش واقعی آن اعلام شد، درخواست برای ارز بسیار بالا رفت.

بازار پول و سرمایه

شرایط کنونی کشور نتیجه تصمیم‌های اشتباه دولت است

مشکل کنونی سیستمی و ساختاری است و سیاست‌های اشتباه باعث به وجود آمدن آن هستند. نباید برنامه‌های آنی و عجولانه را تنظیم کرد که توان اجرایی آن نباشد. اگر برنامه‌ریزی‌های درست صورت گیرد و طبق آن برنامه‌ها پیش رود، مشکلی پیش نخواهد آمد.

بازار پول و سرمایه

حسین سلاح‌ورزی

نابه‌سامانی‌های موجود در بازار ارز و سکه کشور، منشا غیراقتصادی دارد

نایب‌رئیس اتاق ایران معتقد است دولت در درجه اول باید از شتاب‌زذگی و اتحاذ تصمیمات پی در پی و حتی بعضا رفتارهای مبتنی بر آزمون و خطا بپرهیزد.

اقتصاد کلان

اولویت اصلی مبارزه با فساد چیست؟

اتاق ایران به عنوان پارلمان بخش خصوصی کشور، لازم است موارد فساد زا یا به اصطلاح تالی‌های فاسد قوانین و مقررات اقتصادی را مورد بررسی قرار دهد و از طریق مطالعه عملیاتی و پیمایشی اتفاقات اقتصادی که به رسوایی اقتصادی معروف هستند و نیز گفت و گو با صاحبان کسب و کار و صاحب نظران، موارد اشکالات را دقیقا شناسایی کند تا بتواند راهکارهای مناسب برای رفع و بهبود این شرایط ارائه دهد.

اقتصاد کلان

مسعود خوانساری

دریافت ارز دولتی باعث شده تا بنگاه‌ها از ماموریت اصلی خود دور شوند

به گفته نایب رئیس اتاق ایران صرف دریافت ارز دولتی باعث شده است تا بنگاه‌ها از ماموریت اصلی و حوزه تخصصی خود دور شوند.

بازار پول و سرمایه