رادیو مجازی اتاق ایران - 27 خرداد 1403
خبرگزاری ایلنا

تراز تجاری ایران و گرجستان به نفع ایران مثبت است

رئیس اتاق مشترک ایران و گرجستان ضمن تاکید بر ظرفیت‌های تقویت سطح مناسبات تجاری بین دو کشور گفت: در حال حاضر تراز تجاری ایران و گرجستان به نفع ایران مثبت است.

بازرگانی و تجارت

افغانستان پذیرش کامیون در مرز میلک را محدود کرد

با توجه به محدودیت پذیرش کامیون‌های حامل کالاهای ترانزیتی و صادراتی از طرف گمرک افغانستان، تردد کامیون‌ها از گمرک مرزی میلک در استان سیستان و بلوچستان به کندی انجام می‌شود.

صادرات

ساعت کار ادارات از ۱۵ خرداد تغییر می‌کند

بر اساس مصوبه هیات دولت از ۱۵ خرداد ماه، ساعت کار ادارات از ۶ صبح تا ۱۳ خواهد بود.

برق

تولید کنسرو ماهی تن با کمبود ماده اولیه مواجه است

رئیس سندیکای صنایع کنسرو ایران گفت: تأمین ارز برای واردات ماهی تن با هدف تأمین نیاز کشور انجام نشده و با کمبود ماده اولیه برای تولید کنسرو ماهی تن مواجه هستیم.

صنایع غذایی

رئیس کمیسیون حمل و نقل، ترانزیت و لجستیک اتاق ایران

مشکلات صدور ویزا همچنان برای رانندگان ایرانی جدی است

به گفته رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق ایران تداوم مشکل بیمه سبز برای رانندگان ایرانی و مشکلاتی که در صدور ویزا وجود دارد سبب شده تاجران برای حمل بار رانندگان خارجی را ترجیح دهند .

حمل و نقل و خدمات

اصناف با تقسیط بلندمدت‌تر مالیات می‌پردازند

رئیس سازمان امور مالیاتی با هدف تشویق‌های مالیاتی اصناف و کسبه از تقسیط مالیاتی بلندمدت‌تر افرادی که از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده می‌کنند، خبر داد.

مالیات

معاون وزیر نفت

بازدهی برخی نیروگاه‌ها زیر ۲۰ درصد است

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: باید مصرف بهینه انرژی را در دستور کار قرار دهیم و ریخت و پاش انرژی در بخش خانگی را کاهش دهیم، همچنین باید بازدهی نیروگاه‌ها افزایش و به بیش از ۶۰ درصد برسد.

گاز

چگونه بازار مرغ ترکمنستان از دست رفت؟

رئیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان، بخشنامه‌های خلق‌الساعه صادراتی و ناکامی صادرکننده ایرانی در عمل به تعهدات را عامل اصلی از دست رفتن بازار مرغ ایران در ترکمنستان عنوان کرد.

صادرات

استقلال هم مثل پرسپولیس خریدار نداشت

در پایان وقت اداری امروز (دوشنبه) هیچ درخواستی برای خرید باشگاه استقلال ارائه نشده و به این ترتیب مزایده فردای این باشگاه لغو شد.

بورس

در حوزه کشاورزی، کشورهای رقیب به تولید پاک و ارگانیک روی آورده‌اند

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران کاهش صادرات محصولات کشاورزی ایران و غلبه رقبا در بازارهای صادراتی را تأیید کرد و پنج چالش صادراتی را سبب‌ساز این امر دانست.

کشاورزی