رادیو مجازی اتاق ایران - 14 آذر 1400
خبرگزاری ایلنا

معاون وزیر نفت

هرکس بازگشت پول نفت را تضمین کند، امکان فروش دارد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در صادرات نفت‌خام و میعانات گازی یک نگاه پیشرفته و جدیدی داریم و لزوماً بدنبال آن نیستیم که از روش‌های سنتی و قدیمی برای صادرات استفاده کنیم.

نفت

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران

تولید فولاد ایران ۱۰ درصد کاهش یافت

شهرستانی گفت: صادرکنندگان به علت مشکلات نمی‌توانستند کالایی که باید صادر کنند را تولید کنند. همه این عوامل موثر بود تا کاهش صادرات فولاد داشته باشیم.

معادن

دبیر انجمن صنایع لوازم‌خانگی پیشنهاد داد

تولید برند مشترک لوازم‌خانگی در سوریه و پاکستان در دستور کار قرار گیرد

دبیر انجمن صنایع لوازم‌خانگی گفت: پاکستان آماده است معادن خود را در اختیار ما بگذارد؛ در قالب صادرات لوازم‌خانگی تحت برند مشترک می‌توان این موضوع را دنبال کرد.

اقتصاد کلان

طرح واردات خودرو باعث صادرات تقلبی قطعه می‌شود

دبیر انجمن قطعه‌سازان معتقد است به دلیل رانت و اختلاف قیمت خودروی وارداتی و قیمت آن در بازار، طرح واردات خودرو در قبال صادرات خودرو و قطعات، باعث صادرات تقلبی خواهد شد.

واردات

تاجیکستان سرمایه گذاری برای ایرانیان را دشوار کرد

رییس انجمن کشت فراسرزمینی گفت: با تیره شدن روابط سیاسی ایران و تاجیکستان، این کشور سرمایه‌گذاران ایرانی را از تاجیکستان اخراج و اجازه سرمایه‌گذاری برای ایرانیان را دشوار کرد.

بین‌الملل

فعال‌ترین بندر کانتینری هند ممنوعیت پذیرش کشتی ایرانی را لغو نکرد

با حذف بندر موندرا از برنامه تردد کشتی‌های کانتینربر از مبدا بنادری مانند بندرعباس، ایران عملا بخشی از بازار ایالت مهم گجرات در غرب هند و پسکرانه‌های آن را از دست می‌دهد.

بین‌الملل

عضو انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر

تا سال ۱۴۲۰ واردکننده گاز خواهیم بود

عضو انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: زمان ترامپ عراق و ترکیه مجوز گرفتند که در حوزه انرژی با ایران کار کنند اما ما این مزیت رقابتی را به حدی بد مدیریت کردیم که الان کمبود داریم.

انرژی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار

اصلاح قیمت خودرو مجدداً بررسی می‌شود

سیاست دولت در بلند مدت پرهیز از قیمت گذاری های دستوری است و به زودی شاهد نتیجه این سیاست کلان اقتصادی در بازارهایی چون بازار خودرو خواهیم بود.

صنایع

معضل فرار سرمایه از کشور جدی است

عضو اتاق تهران گفت درحالی که برای رشد اقتصادی به سرمایه‌گذاری خارجی نیاز داریم اما حتی بسیاری از فعالان بخش خصوصی داخل هم یا از کشور خارج شده‌اند یا درحال خروج هستند.

اقتصاد کلان

اتاق مشترک ایران و لهستان به زودی افتتاح می‌شود

رییس کمیته مشترک بازرگانی ایران و لهستان اظهار داشت: میزان تجارت ایران با لهستان همچنان با رویه سال‌های قبل و بین 40 تا 50 میلیون دلار است و میزان اصلا چشمگیر نیست.

اتاق‌های مشترک