رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مرداد 1403
خبرگزاری ایلنا

رتبه دوم خرید مسکن ترکیه به ایرانیان رسید

طبق آمارهای ترکیه، از میان اتباع خارجی که در ماه فوریه در این کشور اقدام به خرید خانه کرده‌اند، رتبه دوم به ایرانیان رسیده است.

مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس

چینی‌ها از اردیبهشت ۱۴۰۳ وارد بازار مسکن ایران می‌شوند

رئیس کمیسیون عمران مجلس از ورود چینی‌ها از اردیبهشت ماه سال آینده به بازار مسکن کشورمان خبر داد و گفت: فقط پول و تجهیزات چینی وارد بازار مسکن ایران می‌شود و نه نیروی کار و پیمانکار.

مسکن

مسعود نیلی

چشم اندازی برای بخش نفت و گاز دیده نمی‌شود

نیلی گفت: اقتصاد با صنعت و نفت رشد می‌کند که موجودی سرمایه صنعت نیز از سال ۹۶ منفی شده، به عبارت دیگر دو موتور رشد اقتصادی خاموش شده است. نتیجه اینکه در شرایط تحریم بازتعریف هر کدام از این دو امکانپذیر نیست.

اقتصاد کلان

یک مسئول وزارت صمت پاسخ داد

خودروهای برقی از چه کشوری وارد می‌شود؟

واردات خودروهای برقی در دستور کار قرار گرفته است؛ اما آن‌گونه که مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صمت می‌گوید: این خودروها حتی با برندهای اروپایی از کشور چین وارد خواهد شد.

واردات

ورودی آب از افغانستان به ایران صفر است

سخنگوی صنعت آب گفت: آنچه مسلم است ما حقابه خودمان را از هیرمند دریافت نکرده‌ایم و باید طرف مقابل به معاهده تن در دهد و حقابه ایران را پرداخت کند.

آب

گمرک برای مثبت کردن تراز تجاری، سنت‌شکنی کرد

رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران گفت: گمرک به تازگی آمار صادرات نفتی را هم در کنار صادرات غیرنفتی آورده و این یک سنت جدید به شمار می‌آید زیرا در چهار دهه گذشته ملاک عمل صادرات غیرنفتی بوده است.

گمرک

تعرفه‌‌های جدید صادرات محصولات خام و نیمه خام معدنی اعلام شد

تعرفه‌های جدید صادرات شماری از محصولات خام و نیمه ‌خام امروز اعلام شد.

معادن

بزودی ناترازی گاز به ۵۰۰ میلیون متر مکعب می‌رسد

رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: ما سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون مترمکعب در ایام سرد سال ناترازی داریم و باتوجه به صنایعی که وارد خط مصرف گاز می‌شوند؛ برآورد می‌شود ظرف ۳ تا ۴ سال آینده به ۵۰۰ میلیون مترمکعب ناترازی برسیم.

گاز

قیمت طلای جهانی ثابت ماند

قیمت طلا امروز چهارشنبه ثابت ماند، زیرا معامله‌گران منتظر اظهارات مقامات فدرال رزرو در مورد نرخ بهره هستند تا ارزیابی کنند که بانک مرکزی ایالات‌متحده چه زمانی ممکن است کاهش نرخ بهره را آغاز کند.

طلا و ارز

پایداری شبکه برق تا ٧ سال آینده نیازمند ١١٦همت سرمایه‌گذاری است

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به نقش اساسی شرکت‌های نگهداری و تعمیرات شبکه انتقال در شرایط ناترازی، پایداری شبکه طی ٧ سال آینده را نیازمند ١١٦ همت سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

برق