میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) مبارک باد
رادیو مجازی اتاق ایران - 1 آبان 1400
روزنامه ایران

یادداشت احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت کار

پیوند علم و زندگی خوب با نظام «درس برای درآمد»

معاون رفاه اجتماعی وزارت کار در یادداشت خود با اشاره به تجربیات نظام آموزشی کشورهای توسعه‌یافته، توجه به «یادگیری برای درآمد» در نظام آموزشی را راهکار رفع فقر معرفی می‌کند.

اقتصاد کلان

چالش‌های ماندگار اقتصاد ایران

دخالت دولت باعث می‌شود مالکیت خصوصی و کارکرد بازار با مشکل مواجه شود، چرا که موجب نااطمینانی دراقتصاد و فعالان اقتصادی می‌شود.

اقتصاد کلان

کارشناسان بازار سرمایه پاسخ دادند

اولویت‌های بورسی دولت آینده

پس از مشخص شدن رئیس قوه مجریه گمانه زنی‌ها درباره تیم اقتصادی او آغاز شده اما آنچه مسلم است دولت آینده با هر تیمی باید برای بازار سرمایه استراتژی و برنامه عملیاتی داشته باشد.

بورس

با تأمین نهاده دامداران، شیر گران نمی‌شود

مدیرعامل اتحادیه دامداران سراسری کشور گفت: در صورت تأمین نهاده دولتی برای دامداران، ما درخواستی برای افزایش قیمت شیر خام نداریم.

کشاورزی

کوچک‌سازی دولت و جراحی‌های چند وجهی اقتصاد

آیا دولت سیزدهم حاضر است شرایط را برای جراحی‌های عمیق فراهم کند و دست به تیغ جراحی بزند یا خیر.

اقتصاد کلان

ویژگی‌های دولت کارآمد

جامعه و اقتصاد آزمایشگاه نیست که نظرات تجربه نشده را در 4 سال پیش‌رو امتحان کرد؛ توصیه می‌کنم که دولت جدید براساس تجربیات اجرا شده که موفق هم بوده، حرکت کند.

اقتصاد کلان

دولت جدید برای ابرچالش‌ها برنامه داشته باشد

دولت جدید باید درمان ابرچالش‌ها را شروع کند. اینها باید در خط فکری دولت سیزدهم وجود داشته باشد چرا که ایران در پایان یک دهه دیگر صادرکننده نفت نخواهد بود.

اقتصاد کلان

اولویت‌های دولت رئیسی در حوزه صنعت و تجارت چیست؟

خواسته‌های صنعتی و تجاری از دولت سیزدهم

دولت سیزدهم می‌داند که علت اصلی افت تولید و افزایش تورم، تحریم و محدود شدن ارتباطات بین‌المللی است. بنابراین احیای روابط بین‌المللی اهمیت بسزایی دارد.

صنعت و معدن

تأثیر نهادهای موازی برتصمیم‌سازی ها

نهاد متولی با نگاه تخصصی مزایا و معایب یک تصمیم اقتصادی را استخراج کند، به طور قطع بهتر می‌توان به یک نتیجه درست دست یافت.

اقتصاد کلان

امنیت انرژی و سیاست خارجی فعال

باید در حوزه انرژی افرادی را سرکار آورد که از روابط بین‌الملل شناخت کافی دارند. همچنین باید سرمایه‌گذاران را به سرمایه‌گذاری در ایران و تبدیل کشور به هاب انرژی منطقه تشویق کرد.

انرژی