رادیو مجازی اتاق ایران - 27 خرداد 1403
خبرگزاری ایرنا

تجارت ۵۵‌میلیارد دلاری ایران با ۱۵ کشور همسایه در سال‌جاری

رئیس‌کل گمرک ایران گفت: حجم مبادلات تجاری کشورمان در ۱۱‌ماهه سال‌جاری با کشورهای همسایه با ۲.۵درصد افزایش به رقم ۵۵‌میلیارد و ۲۷۵‌میلیون دلار رسید.

گمرک

اولین خودرو وارداتی در کیش پلاک ملی شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: پس از تلاش‌های شبانه روزی، مصوبه واردات خودرو به مناطق آزاد برای اولین بار در بین مناطق آزاد کشور در جزیره زیبای کیش اجرایی شد.

واردات

ورودی آب به سدهای کشور ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد

حجم ورودی آب به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲) تا هفتم بهمن، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

آب

اجرای لغو روادید یک‌جانبه با ۲۸ کشور از پانزدهم بهمن

معاون کنسولی وزارت امور خارجه گفت: از 15 بهمن سال جاری اتباع ۲۸ کشور که به قصد جهانگردی به ایران سفر می کنند نیازی به روادید ندارند و می‌توانند با تهیه بلیط به ایران سفر کنند.

اقتصاد گردشگری

معاون وزیر نیرو مطرح کرد

در 5 سال ۳۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر احداث می‌شود

معاون وزیر نیرو می‌گوید: به دنبال تأیید معاون اول رئیس‌جمهور، در بازه زمانی 5 سال آینده ۳۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر ساخته می‌شود.

برق

کاهش ۵۷ درصدی بارندگی در هفته نخست سال آبی جدید

سال آبی 1402 – 1403 از اول مهر آغاز شده و طبق آمارهای حوزه آب، در هفته نخست این سال، بارش‌های جوی کشور 57 درصد نسبت به هفته مشابه در سال آبی قبل کمتر بوده است.

آب

با حضور رئیس‌جمهور

در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید چه گذشت؟

در سومین نشست ویژه رفع موانع تأمین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به دو کارخانه بزرگ صنعتی با حضور رئیس‌جمهوری به تصویب رسید و دو منطقه گردشگری نیز از بلاتکلیفی خارج شدند.

صنایع

بررسی لایحه برنامه در صحن مجلس متوقف شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از نامه نمایندگان به قالیباف در راستای توقف روند بررسی لایحه برنامه در صحن مجلس خبر داد و گفت: باید لایحه به کمیسیون باز گردد.

اقتصاد کلان

بانک مرکزی خطاب به بانک‌ها

اخذ سپرده به عنوان وثیقه برای اعطای تسهیلات ممنوع است

بانک مرکزی اعلام کرد: اخذ هرگونه سپرده به عنوان وثیقه نقدی قبل یا بعد از اعطای تسهیلات توسط بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی ممنوع است.

بانک

دولت امسال استقراضی از بانک مرکزی نداشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت که دولت در سال جاری، همانند سال گذشته برای پرداخت هزینه‌ها هیچ استقراضی از بانک مرکزی نداشته است.

اقتصاد کلان