رادیو مجازی اتاق ایران - 4 بهمن 1401
خبرگزاری ایرنا

نمایشگاه آینده چاپ ایران افتتاح شد

نمایشگاه آینده چاپ ایران با حضور جمعی از فعالان حوزه‌های چاپ، لیبل، بسته‌بندی و صنایع وابسته روز گذشته در مرکز نمایشگاهی ایران مال افتتاح شد.

اقتصاد فرهنگ

۸ پیشنهاد کانون صرافان برای مهار نوسانات ارزی

کانون صرافان در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با بانک مرکزی در ایجاد آرامش بازار ارز، ۸ راهکار برای برون‌رفت از شرایط ملتهب ارزی را به رییس کل جدید بانک مرکزی پیشنهاد کرده است.

طلا و ارز

نخستین خودروهای وارداتی هفته آینده وارد کشور می‌شود

بعد از گذشت چهار سال ممنوعیت در واردات خودرو، نخستین خودروهای وارداتی با اولویت خودروهای اقتصادی، هفته آینده وارد کشور می‌شود.

صنعت و معدن

دستیابی به تجارت ۱۰ میلیارد دلاری ایران و عراق تا پایان امسال

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از رشد تجارت دو کشور و رفع مشکلات تجاری خبر داد و گفت: با تلاش های انجام شده، تجارت ایران و عراق بهبود یافته است و با ادامه این روند تا پایان امسال ارزش آن به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد.

بازرگانی و تجارت

صدور بیش از ۱۳۵ هزار مجوز تا پایان آذرماه

رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد از صدور ۱۳۵ هزار و ۵۰۷ مجوز از ابتدای امسال تا پایان چهارم آذرماه خبر داد.

کار و تامین اجتماعی

تولید ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو در 8 ماهه ابتدای امسال

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در 8 ماهه ابتدایی امسال نزدیک به به ۷۵۰ هزار خودرو تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۵ درصدی نشان می دهد.

صنعت و معدن

در 9 ماهه اول سال 2022 اتفاق افتاد

رشد 30 درصدی مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ۹ ماهه ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ با رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۴ میلیارد یورو رسید.

بازرگانی و تجارت

چرا بانک‌ها تسهیلات خرد پرداخت نمی‌کنند؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی بانک‌ها به بهانه نبود اعتبار کافی و همچنین کاهش سپرده‌گذاری مشتریان، پرداخت تسهیلات خرد به مردم را متوقف کرده‌اند.

بانک

۱۳۷۱ شکایت از صدور غیرحضوری مجوزهای کسب و کار

۱۳۷۱ شکایت مربوط به صدور مجوزهای کسب وکار از خرداد تا نیمه مهر سال جاری ثبت شده که ۹۰۶ مورد مربوط به مشکلات فنی درگاه و ۳۱۴ مورد از شکایات مربوط به عدم صدور مجوز در زمان مصوب است.

اقتصاد جامعه

۸۶ درصد منابع آب تجدیدشونده کشور مصرف می‌شود

گزارش‌های جدید وزارت نیرو نشان از آن دارد که نزدیک به ۹۸ میلیارد مترمکعب (۸۶ درصد) از ۱۱۴ میلیارد مترمکعب آب تجدیدپذیر کشور سالانه به مصرف می‌رسد.

آب