رادیو مجازی اتاق ایران - 24 تیر 1403
خبرگزاری ایرنا

دولت امسال استقراضی از بانک مرکزی نداشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت که دولت در سال جاری، همانند سال گذشته برای پرداخت هزینه‌ها هیچ استقراضی از بانک مرکزی نداشته است.

اقتصاد کلان

تصمیم جدید شورای رقابت در مورد تکلیف قیمت خودروهای سواری و مونتاژی

شورای رقابت در جلسه پانصد و نود و چهار خود، درباره زمان لازم الاجرا بودن قیمت خودروهای سواری مونتاژی و غیرمونتاژی تصمیم‌گیری کرد.

حمل و نقل و خدمات

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اعلام کرد

کدهای بورسی مظنون به استفاده از اطلاعات نهانی مصوبه نرخ خوراک بررسی می‌شود

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از شناسایی و بررسی کدهای بورسی مظنون به استفاده از اطلاعات نهانی مصوبه افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها خبر داد.

بورس

نایب‌رئیس اتاق ایران

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در اولویت اتاق ایران است

پیام باقری، نایب‌رئیس اتاق ایران گفت: انرژی‌های تجدیدپذیر به منزله لوکوموتیو توسعه اقتصادی است که می‌تواند ناترازی بخش برق را برطرف کند؛ ازاین‌رو توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در اولویت برنامه‌های اتاق ایران قرار گرفته است.

برق

وزیر راه و شهرسازی

افزایش 35 درصدی سقف تسهیلات ساخت مسکن برای صنعتی‌سازها

وزیر راه و شهرسازی از افزایش سقف میزان تسهیلات مسکن برای سازندگانی که واحدهای مسکونی را به شکل صنعتی و با بهره‌مندی از روش‌های دانش‌بنیان می‌سازند، خبر داد.

صنایع

عضو هیأت مدیره انجمن قطعه سازان همگن

آمریکای لاتین، بازاری مناسب برای قطعه‌سازان ایرانی است

عضو هیأت مدیره انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: آمریکای لاتین بازاری مناسب برای صنعت خودروسازی و قطعه سازی است و حتی از برخی جهات می‌تواند از دیگر بازارهای قطعه سازان ایرانی بهتر باشد.

حمل و نقل

کارشناس مسکن مطرح کرد

کاهش ۲۰ درصدی قیمت املاک شمال تهران

کارشناس حوزه مسکن گفت: قیمت مسکن در مناطق شمالی شهر تهران در چند هفته اخیر افت ۲۰ درصدی را تجربه کرده و روند نزولی قیمت‌ها در بازار مسکن ادامه دار خواهد بود.

مسکن

کمک به تأمین مالی دامداران با صادرات دام مازاد

رئیس شورای تأمین دام می‌گوید: دامداران با مشکل جدی کمبود نقدینگی برای تداوم تولید مواجه هستند و صادرات دام مازاد می‌تواند به حل این معضل منجر شود.

کشاورزی

کاهش ذخیره آب در ۱۸ سد کشور

طبق آمارهای رسمی، درصد پرشدگی سدهای کشور به ۶۵ درصد رسیده؛ اما همچنان و در آستانه ورود به روزهای گرم‌تر سال و افزایش نیازهای آبی، ۱۸ سد همچنان دارای کاهش حجم آب هستند.

آب

تقویت بخش خصوصی نفت با اوراق گواهی سپرده نفت خام

یک کارشناس اقتصادی گفت: عرضه نفت به شکل اوراق گواهی سپرده کالایی می‌تواند به افزایش بازارهای صادراتی با نقش بخش خصوصی کمک کرده و این بخش را به بازیگر جدید نفت تبدیل کند.

نفت