رادیو مجازی اتاق ایران - 10 خرداد 1402
خبرگزاری ایرنا

مدیر واحد پایش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مطرح کرد

فعالیت ۳۵۰ هزار کسب‌ و کار در بستر اینترنت

مدیر واحد پایش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از فعالیت ۳۵۰ هزار کسب و کار در بستر اینترنت خبر داد؛ البته این آمار کسب‌وکارهای فعال در بستر شبکه‌های اجتماعی را در بر نمی‌گیرد.

کسب‌وکارهای جدید

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی اعلام کرد

۴.۲ درصد سوخت نیروگاه‌ها مازوت است

۱۶نیروگاه از مجموع۱۲۰نیروگاه حرارتی کشور امکان استفاده از سوخت مازوت دارند که از این تعداد مخزن سوخت مازوت چهار نیروگاه پلمپ است و فقط ۱۲نیروگاه می‌توانند از این سوخت استفاده کنند.

انرژی

رشد ۲.۳ برابری سپرده بانک‌ها نزد بانک مرکزی

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد میزان سپرده بانک‌ها نزد این بانک طی ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ رشد ۲.۳ برابری داشته و از رقم ۱۵۴هزار میلیارد ریال به ۳۵۴هزار میلیارد ریال رسیده است.

بانک

بهبود وضع معیشت از مسیر اصلاح بودجه می‌گذرد

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه می‌گوید: عمده درخواست مردم بهبود وضع معیشت است و تحقق آن با ادامه روال سابق امکان‌پذیر نیست، بر این اساس اصلاح بودجه اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

اقتصاد کلان

رشد ۴۰ درصدی تجارت با اوراسیا در نیمه نخست سال

سخنگوی گمرک گفت: در نیمه نخست ۱۴۰۰ بیش از پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و ۴۸۳ میلیون دلار بین ایران با اعضای اتحادیه اقتصادی گمرکی اوراسیا تبادل شد.

بازرگانی و تجارت

ایران پلی برای اتصال اعضای سازمان شانگهای به بازار منطقه

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: موقعیت ایران به گونه‌ای است که می‌تواند همانند یک پل، کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای را به بازار کشورهای منطقه متصل کند.

انرژی

تلاش وزارتخانه‌های نیرو و نفت برای تامین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها

اگرچه در حال حاضر نسبت به سال گذشته حجم مخازن سوخت مایع نیروگاه‌ها کمتر است اما برنامه‌ریزی وسیعی از سوی نفت صورت گرفته تا پیش از رسیدن فصل زمستان مخازن سوخت تکمیل شوند.

انرژی

سهم ۸۰ درصدی صنعت و معدن در جذب سرمایه‌گذاری خارجی

وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت طرح و برنامه این وزارتخانه از تصویب ۶۸ مورد سرمایه گذاری خارجی با ارزش ۴۸۵ میلیون دلار در کل کشور در پنج ماه نخست امسال خبر داد.

صنعت و معدن

وضعیت جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تقویت تعاونی‌های سهامی عدالت را رویکرد دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: قصد داریم در یک فرایند قانونی به جاماندگان سهام عدالت نیز سهام واگذار شود.

بورس

افزایش بیش از 9 هزار مگاواتی برق نسبت به سال گذشته

شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد که مصرف برق همچنان بالاست و خواستار صرفه‌جویی هم‌وطنان شد.

برق