رادیو مجازی اتاق ایران - 28 اردیبهشت 1401
خبرگزاری ایرنا

رئیس خانه معدن ایران

بخشی‌نگری، بزرگترین آسیب فعالیت‌های اقتصادی است

رئیس خانه معدن ایران گفت: بزرگترین آسیب فعالیت‌های اقتصادی کشور به‌ویژه در حوزه معادن و از عوامل محقق نشدن شعار سال، بخشی‌نگری در مسائل مختلف است.

معادن

نایب‌رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران مطرح کرد

امکان برگشت آرامش و تعادل به بورس با مصوبات سران قوا

عباس آرگون معتقد است: مصوبات بورسی سران قوا، نشان‌دهنده حمایت آنها از بازار سرمایه است و می‌تواند به بازگشت آرامش و تعادل به معاملات بورس کمک کند.

بورس

دلایل ناکامی بسته پیشنهادی ۳+۷ در نجات بورس

دولت و سازمان بورس در هفته گذشته یک بسته شامل 10 پیشنهاد برای تغییر شرایط بازار سرمایه و نجات بورس ارائه دادند که به عقیده کارشناسان به دلایلی از اهداف خود ناکام مانده است.

بورس

رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه تشریح کرد

هدف‌گذاری برای دستیابی به تجارت ۳۰ میلیارد دلاری میان ایران و ترکیه

رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه با بیان اینکه شرایط لازم برای برپایی نمایشگاه دائمی فراهم شده است، گفت: به دنبال تحقق تجارت ۳۰ میلیارد دلاری میان دو کشور هستیم.

اتاق‌های مشترک

رزم‌حسینی

تامین مالی ۲۷هزار میلیارد تومانی پروژه‌های دارای اولویت در سال ۹۹

به‌گفته رزم‌حسینی ۲۷هزار میلیاردتومانی از طریق طرح «تام» برای پروژه‌های راکد، نیمه‌تعطیل و ظرفیت‌های خالی به‌طور هدفمند تأمین مالی خواهند شد.

صنعت و معدن

کاهش قیمت نفت با ادامه یکه‌تازی کرونا در هند

افزایش شمار مبتلایان کرونا در هند به عنوان سومین واردکننده نفت جهان، باعث افزایش نگرانی‌ها نسبت به کاهش تقاضا و افت قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.

نفت

واردات ۵۰ هزار تن مرغ تنظیم بازاری تصویب شد

براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار مقرر شد واردات مرغ تا سقف ۵۰ هزار تن توسط شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت‌های متقاضی انجام شود.

واردات

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد

خرید ۳۰۰ هزار تن گندم با قیمت تضمینی تا ۴ اردیبهشت‌ماه

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: خرید تضمینی گندم از ۱۱ فروردین‌ماه در کشور آغاز شد و تا امروز ۳۰۰ هزار تن محصول به این شرکت تحویل داده شده است.

کشاورزی

مدیرکل دفتر امور غلات وزارت جهاد کشاورزی مطرح‌کرد

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم

عزیزی با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم، گفت: تعیین قیمت خرید تضمینی گندم، موجب دل‌گرمی کشاورزان و رغبت بیشتر برای تحویل محصولات به دولت می‌شود.

کشاورزی

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

جریمه ۲ برابری مالکان در صورت عدم ثبت‌نام در سامانه املاک

افرادی که اطلاعات مالکیتی و سکونتی خود را در مهلت مقرر در سامانه املاک ثبت نکرده یا غلط ثبت کنند، مشمول جرایم ۲ برابری می‌شوند.

مسکن