رادیو مجازی اتاق ایران -3 خرداد 1401
خبرگزاری ایرنا

محیط زیست، آب و حمل ونقل ریلی اولویت های بودجه سال 96 است

به گفته نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه بخش های آب، فاضلاب، محیط زیست و حمل ونقل ریلی از اولویت های بودجه 345 هزار میلیارد تومانی سال آینده کشور است.

اقتصاد کلان

رقابت در بازارهای جهانی نیازمند تجدید نظر در جذب و رضایت مشتری است

معاون توسعه، مدیریت و منابع امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای ورود و رقابت در بازارهای جهانی باید تدبیر کرد، گفت: باید در جلب، جذب، حمایت و رضایت مشتریان تجدید نظر کنیم.

اقتصاد کلان

ظرفیت زیستی شهرتهران برای سه میلیون نفر است

وزیر راه و شهرسازی می گوید در حالی که تهران برای زندگی سه میلیون نفر ظرفیت زیستی دارد، اکنون جمعیت آن به هشت میلیون و 700 هزار نفر رسیده و جمعیت پیرامونی بیش از 14 میلیون نفر در آن زندگی می کنند.

حمل و نقل

شرکت های آمریکایی امکان حضوردر مناقصه های نفتی ایران ندارند

معاون امور بین الملل وزیر نفت درباره تاثیر اقدام ها و تحریم های جدید آمریکا بر روند مذاکرات و همکاری شرکت های اروپایی و آسیایی با ایران، تاکید کرد: این اقدام ها تاثیری نداشته است و این شرکت ها همچنان به دنبال همکاری هستند.

نفت

توتال توسعه فاز 11 پارس جنوبی را آغاز کرد

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: کار اجرایی این شرکت برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی در عمل آغاز شده است.

انرژی

میزان ریسک بانک‌ها مبنای شیوه نظارتی بانک مرکزی شد

رونمایی از مدل جدید نظارت بر بانک‌ها در شورای پول و اعتبار

بانک مرکزی شیوه نوین نظارت بر بانک‌ها را طراحی کرده است که در آن بانک‌ها بر مبنای میزان ریسک خود در چهار طبقه طراحی و متناسب با آن نظارت‌های بانک مرکزی نیز اعمال می‌شود.

بانک

رشداقتصادی درسایه برجام به دست آمد

«موسی غنی نژاد» از اقتصاددانان برجسته کشور، رشد اقتصادی و توسعه درآمدهای نفتی در یک سال اخیر را دستاورد اجرای برجام دانست و تاکید کرد، واقعیت های آماری بیانگر حرکت در مسیر درست در اقتصاد کشور است.

اقتصاد کلان

افزایش ضریب نفوذ بیمه به 2.1 درصد دردولت یازدهم

رییس کل بیمه مرکزی می گوید، ٢١٠ واحد در ساختمان تجاری پلاسکو بیمه آتش سوزی بودند و 14 شرکت بیمه ای در این خصوص درگیر هستند.

بیمه

سالیانه 20 درصدتامین کود کشاورزی به بخش خصوصی واگذار شود

رییس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران پیشنهاد داد، دولت اجازه بدهد برای تامین انواع کودهای کیفی مورد نیاز کشور سالیانه 20 درصد تامین کود را بخش خصوصی انجام دهد.

کشاورزی

مرکز آمار:

تورم مناطق شهری به 6.9 درصد کاهش یافت

مرکز آمار ایران نرخ تورم میانگین خانوارهای شهری در دی ماه امسال را 6.9 درصد اعلام کرد که نسبت به آذرماه کاهش سه دهم درصدی دارد.

اقتصاد کلان