رادیو مجازی اتاق ایران -3 خرداد 1401
خبرگزاری ایرنا

برجام، تردد کشتی ها باپرچم ایران را به بنادرجهان میسرکرد

به گفته مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، زمانی که هیچ کشتی حق نداشت با پرچم ایران به بنادر مهم جهان تردد کند؛ اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها این امکان را فراهم کرد.

حمل و نقل

افخم، سفیر ایران در مالزی مطرح کرد

کمیسیون مشترک ایران و مالزی به‌زودی برگزار می‌شود

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی از برگزاری کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی دو کشور ایران و مالزی در آینده نزدیک برای توسعه مناسبات تجاری و سرمایه‌گذاری در ایران خبر داد.

سرمایه‌گذاری

هنر صادرات و ثبات اقتصادی؛ دو روی سکه توسعه کشور

توسعه اقتصاد به رونق صنعت به ویژه صادرات وابسته است و صادرات هنری است که نیازمند مدیریت و برنامه هنرمندانه صادرکنندگان و دولتمردان است.

صادرات

مبادلات ایران و عراق در سه سال گذشته ممتاز است

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت روز دوشنبه در بغداد با سرپرستان دو وزارت خانه بازرگانی و صنعت و معدن عراق دیدار و در یک نشست با فعالان بخش خصوصی صنعت و تولید دو کشور شرکت و روابط اقتصادی ایران و عراق را طی 3 سال گذشته، ممتاز توصیف کرد.

بازرگانی و تجارت

قیمت دلار در بازه 39 هزار ریالی منطقی است

استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تهران نرخ کنونی دلار در بازار آزاد را منطقی و طبیعی توصیف کرد و گفت: انتظار نمی رود قیمت دلار از 39 هزار ریال کمتر شود.

بازار پول و سرمایه

ضرورت تغییرساختار اقتصاد ملی ایران

وزیر راه و شهرسازی می گوید، اختصاص بیش از 90 درصد بودجه کشور به هزینه های جاری و کمتر از 10 درصد آن به هزینه های عمرانی نشان می دهد ساختار اقتصاد ملی ایران باید تغییر کند.

حمل و نقل

قرارداد با ایرباس این هفته نهایی می‌شود

عباس آخوندی روز یکشنبه در حاشیه نخستین نمایشگاه راه‌سازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بعد از امضای قرار ایران ایر با ایرباس، جزئیات آن اعلام می شود.

حمل و نقل

قاچاق پوشاک و لوازم خانگی درصدر

مدیر کل امور مجلس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پوشاک و لوازم خانگی را در صدر کالاهای قاچاق اعلام کرد و گفت: حجم قاچاق کالا از 25 میلیارد دلار در سال 92 به 15.5 میلیارد دلار در سال 95 کاهش یافته است.

گمرک

مقررات باید برای کل خودروهای ورودی به کشور یکسان باشد

مدیر توسعه صادرات و امور گمرک شورایعالی مناطق آزاد گفت: اگر قوانینی برای خودروهای خارجی اعمال می شود، خودروهای مناطق آزاد نیز می توانند از این قوانین تبعیت کنند.

صنایع

«تومان» واحد پول ایران می شود

هیات وزیران درجلسه روز چهارشنبه با تصویب موادی از لایحه بانک مرکزی، تومان را واحد پول ایران تعیین کرد.

بانک