22 مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت های اجتماعی گرامی باد
 
رادیو مجازی اتاق ایران - 23 مرداد 1401
خبرگزاری ایرنا

مبادلات ایران و عراق در سه سال گذشته ممتاز است

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت روز دوشنبه در بغداد با سرپرستان دو وزارت خانه بازرگانی و صنعت و معدن عراق دیدار و در یک نشست با فعالان بخش خصوصی صنعت و تولید دو کشور شرکت و روابط اقتصادی ایران و عراق را طی 3 سال گذشته، ممتاز توصیف کرد.

بازرگانی و تجارت

قیمت دلار در بازه 39 هزار ریالی منطقی است

استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تهران نرخ کنونی دلار در بازار آزاد را منطقی و طبیعی توصیف کرد و گفت: انتظار نمی رود قیمت دلار از 39 هزار ریال کمتر شود.

بازار پول و سرمایه

ضرورت تغییرساختار اقتصاد ملی ایران

وزیر راه و شهرسازی می گوید، اختصاص بیش از 90 درصد بودجه کشور به هزینه های جاری و کمتر از 10 درصد آن به هزینه های عمرانی نشان می دهد ساختار اقتصاد ملی ایران باید تغییر کند.

حمل و نقل

قرارداد با ایرباس این هفته نهایی می‌شود

عباس آخوندی روز یکشنبه در حاشیه نخستین نمایشگاه راه‌سازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بعد از امضای قرار ایران ایر با ایرباس، جزئیات آن اعلام می شود.

حمل و نقل

قاچاق پوشاک و لوازم خانگی درصدر

مدیر کل امور مجلس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پوشاک و لوازم خانگی را در صدر کالاهای قاچاق اعلام کرد و گفت: حجم قاچاق کالا از 25 میلیارد دلار در سال 92 به 15.5 میلیارد دلار در سال 95 کاهش یافته است.

گمرک

مقررات باید برای کل خودروهای ورودی به کشور یکسان باشد

مدیر توسعه صادرات و امور گمرک شورایعالی مناطق آزاد گفت: اگر قوانینی برای خودروهای خارجی اعمال می شود، خودروهای مناطق آزاد نیز می توانند از این قوانین تبعیت کنند.

صنایع

«تومان» واحد پول ایران می شود

هیات وزیران درجلسه روز چهارشنبه با تصویب موادی از لایحه بانک مرکزی، تومان را واحد پول ایران تعیین کرد.

بانک

بازارچه های مرزی در امنیت و اقتصاد مرزها چه نقشی دارند؟

تجارت به عنوان نیروی محرکه رشد و توسعه در تمامی کشورها بویژه در جوامع در حال توسعه بوده و این کشورها برای بدست آوردن این هدف لازم است به دنبال حضور فعال و جدی تری در عرصه تجارت جهانی باشند و توجه به گسترش داد و ستد منطقه ای و توسعه روابط اقتصادی و تجاری با همسایگان در نقاط مرزی از مهمترین راهبردهای تحقق این امر است.

صادرات

تاکید سیف بر حضور فعالانه بانک ها در بازار ارز آزاد

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه شبکه بانکی کشور باید نقش و جایگاه اصلی خود را در زمینه تصفیه مبادلات ارزی بازیابد، از آنان خواست حضور فعالانه ای در بازار ارز آزاد داشته باشند.

بانک

«یک ریال» ایران باید اعتبار و ارزش پیدا کند

واقعیت این است که در حال حاضر «یک ریال» ایران به مثابه واحد پول ملی نه در داخل مرزهای ملی و نه در خارج از کشور هیچ نیرو و ارزشی ندارد، یعنی نه در بازار داخل می‌توان با «یک ریال» کالا خرید و نه در خارج از ایران فردی پیدا می‌شود که «یک ریال» ایران را بگیرد و در مقابل آن کالا یا خدمتی بدهد.

بانک