رادیو مجازی اتاق ایران - 30 دی 1400
خبرگزاری ایرنا

دو میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در استان تهران در پسابرجام انجام شده است

پنجره واحد دستگاه های اجرایی ستاد سرمایه گذاری استان تهران وظیفه تسهیل سرمایه گذاری و رصد پیشرفت آن ها را برعهده دارد.

سرمایه‌گذاری

جذابیت محصولات پتروشیمی برای شرکت های ژاپنی

روزنامه ژاپن تایمز در گزارشی توصیفی و تحلیلی از منطقه عسلویه و میدان گازی پارس جنوبی، ایران را یکی از تامین کنندگان انرژی ژاپن نام برد و از جذابیت محصولات پتروشیمی برای شرکت های ژاپنی خبر داد.

پتروشیمی

رشد ۳۸۱درصدی ظرفیت ترانزیت ارتباطات بین‌الملل ایران

با تلاش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل از 81.68 گیگابیت برثانیه در آغاز دولت یازدهم، با رشدی 590 درصدی نسبت به سال 1392 به 564 گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

معاون وزیر:

بیش از 14هزار تعاونی در کشور در دولت یازدهم ایجادشده است

به گفته حمید کلانتری، از ١٧ مردادماه سال 1392 تاکنون 14هزار و126 تعاونی درکشور ایجاد شده است که بخش خدمات، کشاورزی و تعاونی و صنعت به ترتیب در رده های اول تا سوم هستند.

کار و تامین اجتماعی

منطقه آزاد تجاری مهران تحول اساسی در اشتغال مرزنشینان ایجاد می کند

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی استان ایلام گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی مهران زمینه ساز تحول اساسی در رونق تولید، اشتغال و رفاه اقتصادی مرزنشینان این منطقه است.

صنایع

تشریح عملکرد سه ساله دولت در سازمان بنادر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی معتقد است فضای مثبت سیاسی و اقتصادی پیش آمده در پسابرجام فرصتی برای رشد و توسعه ناوگان دریایی کشور فراهم کرده است.

حمل و نقل

با صادرات متوسط روزانه 2.1میلیون بشکه؛

شمار خریداران نفت ایران به 10 کشور افزایش یافت

فهرست خریداران نفت ایران که در دوران تحریم به پنج کشور محدود شده بود با اجرای برجام طولانی تر شده و ماه گذشته میلادی با افزوده شدن برخی کشورهای اروپایی، به 10 کشور افزایش یافته است.

نفت

جذب سرمایه خارجی در گرو معرفی ظرفیت های بازار صنایع غذایی ایران

به گفته رییس انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی، بازار ایران ظرفیت های زیادی برای سرمایه گذاری در بخش صنایع غذایی و آشامیدنی دارد که با معرفی این ظرفیت ها، می توان سرمایه گذاری خارجی را در این بخش جذب کرد.

صنایع غذایی

استان ایلام و ضرورت توسعه بازارچه های مرزی با عراق

استان ایلام با توجه به موقعیت مرزی و همسایگی عراق از مزیت و ظرفیت های بسیار بالایی برای مراوده های اقتصادی و گسترش بازرگانی با این کشور از جمله بازارچه های مرزی برخوردار است.

گمرک

اپل به ایران نمایندگی نداد

به گفته رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی صلاحیت 7 شرکت از 9 شرکت متقاضی برای ارائه خدمات پس از فروش و واردات غیر مستقیم گوشی آیفون احراز شد و در نهایت اپل به ایران نمایندگی نداد.

فناوری اطلاعات و ارتباطات