22 مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت های اجتماعی گرامی باد
 
رادیو مجازی اتاق ایران - 23 مرداد 1401
خبرگزاری ایرنا

استان ایلام و ضرورت توسعه بازارچه های مرزی با عراق

استان ایلام با توجه به موقعیت مرزی و همسایگی عراق از مزیت و ظرفیت های بسیار بالایی برای مراوده های اقتصادی و گسترش بازرگانی با این کشور از جمله بازارچه های مرزی برخوردار است.

گمرک

اپل به ایران نمایندگی نداد

به گفته رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی صلاحیت 7 شرکت از 9 شرکت متقاضی برای ارائه خدمات پس از فروش و واردات غیر مستقیم گوشی آیفون احراز شد و در نهایت اپل به ایران نمایندگی نداد.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

ثبات قیمت جهانی طلا تاکی ادامه دارد؟

قیمت طلا در ساعات نخست معاملات روز دوشنبه بازار جهانی ثابت ماند زیرا کسادی بازار خرده فروشی آمریکا، احتمال اینکه بانک مرکزی این کشور در آینده نزدیک اقدام به بالا بردن نرخ بهره کند را ضعیف کرد.

بورس

طیب‌نیا:

تحریم ها نقاط ضعف اقتصادی کشور را برملا کرد

تحریم ها، ضعف ها، کاستی ها و آسیب های کشور را به ما شناساند و دریافتیم اقتصادی که درآمدش وابسته به نفت و تولید و مصرفش وابسته به واردات و روابط خارجی باشد، نمی تواند در مقابل تکانه ها مقاومت کند.

اقتصاد کلان

راهی جز حرکت به سمت کسب‌وکارهای دانش‌بنیان نداریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد دانش بنیان را یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی بیان و تاکید کرد: برای توسعه راهی جز حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان نداریم.

کسب‌وکارهای جدید

تمایل بانک های اروپابرای همکاری با ایران

به گفته مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت، پس از اجرا شدن برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، برخی بانک ها و موسسه های اروپایی به ایران آمدند و تمایل خود را برای همکاری با ایران اعلام کردند.

بانک

تفاهم‌نامه همکاری ایران و کره‌جنوبی در بخش تامین آب

تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه ایران و کره جنوبی در زمینه تامین آب و مدیریت فاضلاب با رویکرد محیط زیستی امروز(یکشنبه) با حضور «رحیم میدانی» معاون آب و آب و فاضلاب وزیر نیرو و «مینهو لی» (Minho Lee) معاون وزیر محیط زیست این کشور امضا شد.

آب

صنعت مس ایران در مسیر صادرات 2 میلیارد دلاری گام برمی دارد

پیش‌بینی می‌شود صنعت مس در قالب برنامه ششم توسعه می‌تواند در مسیر صادرات 2 میلیارد دلاری گام بردارد.

صادرات

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

در آستانه اعلام گزارش اشتغال آمریکا، قیمت جهانی طلا برای دومین روز متوالی کاهش یافت.

بورس

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور:

130 تا 300 هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی در کشور وجود دارد

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، رقم فرار مالیاتی در کشور را بین 130 تا 300 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و از راه اندازی اداره کل مبارزه با این پدیده مذموم از ابتدای امسال خبر داد.

مالیات