رادیو مجازی اتاق ایران -13 مرداد 1401
خبرگزاری ایرنا

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت:

عدم‌شفافیت، دلیل مقاومت شرکت‌ها برای ورود به بورس کالا

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرکت‌هایی در مقابل حضور در بورس کالا مقاومت می‌کنند که به دنبال عدم شفافیت و فرار مالیاتی هستند.

اقتصاد کلان

ژاپنی ها 10 میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری می کنند

به گفته معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت، انتظار می رود 10 میلیارد دلار اعتباری که ژاپن قصد دارد برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی ایران اختصاص دهد، سریع تر اجرایی شود.

سرمایه‌گذاری

تاخیر پروازها همچنان در مسیر افزایشی

افزایش تاخیر پرواز شرکت های هواپیمایی داخلی و پایبند نبودن آنها به اجرای دستورالعمل رعایت حقوق مسافران در فرودگاه های پرتردد کشور، مشکلات و نارضایتی زیادی را برای مردم به وجود آورده است.

حمل و نقل

برای اولین بار در چند دهه اخیر میزان صادرات غیرنفتی از واردات فراتر رفته است

به گفته «حسین قضاوی» معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت اقتصاد، برای اولین بار در چند دهه اخیر میزان صادرات غیرنفتی نسبت به واردات فراتر رفته است.

صادرات

افزایش 3برابری صدور گاز به ارمنستان

به گقته بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران یک قرارداد کوچک آزمایشی با یک خریدار گرجستانی برای خرید گاز امضا کرده است.

نفت

افزایش 4 میلیون تومانی مبلغ کارت خرید کالای ایرانی

به گفته خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، مبلغ کارت اعتباری خرید کالا که قبلاً به طور میانگین 60 میلیون ریال بود با 40 میلیون ریال افزایش به 100 میلیون ریال افزایش یافت.

بانک

چهار عامل گرانی مرغ چیست؟

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی ایران، افزایش 100 درصدی قیمت جوجه یک روزه، رشد 35 درصد نرخ ذرت، افزایش تقاضا و کاهش 10 درصدی وزن گیری به دلیل گرمای هوا را عامل اصلی گرانی مرغ گرم بیان کرد.

صنایع غذایی

بازگشت به بازار جهانی اوراق قرضه نشان‌دهنده اعتماد دنیا به ایران است

وقتی بتوانیم این اوراق را به جهانیان بفروشیم، یعنی ایران یک طرف جدی در مباحث مالی جهان است، دنیا ما را باور دارد و نشاندهنده نهایت اعتماد جهانی به ماست.

بازار پول و سرمایه

قائم مقام وزیر صنعت:

برنامه راهبردی صنعت و معدن برای رونق این بخش در حال تدوین است

به گفته رضا رحمانی، قائم مقام وزیر صنعت و معدن و تجارت برنامه راهبرد صنعت و معدن کشور به منظور رونق دهی به این حوزه ها در حال تدوین است. باشد.

صنایع

آغاز رسمی پرداخت وام 10میلیونی ازدواج

مهلت تعیین شده بانک مرکزی به بانک های عامل برای تامین منابع مورد نیاز برای پرداخت وام 100 میلیون ریالی ازدواج به هر یک از زوجین به پایان رسید و از امروز همه بانک های حاضر در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، ملزم به رعایت سقف جدید هستند.

بانک