رادیو مجازی اتاق ایران - 24 تیر 1403
خبرگزاری ایرنا

همزمان با فروریختن دیوار تحریم؛

مشارکت ایران و سوئیس در تولید محصولات جدید

نخستین قرارداد همکاری های مشترک در صنعت پتروشیمی پس از لغو تحریم ها، میان ایران و سوئیس برای مشارکت در ساخت در پتروشیمی صدف امضا شد.

سرمایه‌گذاری

رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری اعلام کرد

35 میلیارد دلار توافق با بانک‌های خارجی

توافق هشت میلیارد دلاری با اگزیم بانک (صادرات - واردات) کره جنوبی و توافق پنج میلیارد دلاری با شرکت بیمه تجاری کره جنوبی (کی شور)، همچنین برقراری خط اعتباری با کشور نروژ از دیگر دستاوردهای اعتباری در پسابرجام است.

بانک

مذاکره با سیتروئن برای واگذاری 50 درصد سهام یک شرکت خودرویی

آخرین مراحل مذاکره با شرکت سیتروئن فرانسه در حال انجام است، مدیر عامل سایپا می‌گوید: قرار است برای نخستین بار در کشور 50 درصد سهم یک شرکت داخلی به سیتروئن واگذار شود.

صنایع

پاسخ به سیاه‌نمایی‌های اقتصادی علیه دولت یازدهم

زمان زیادی نمی گذرد از روزهایی که اقتصاد کشور در تنگنای سختی گرفتار شده بود و در مسیر رو به بن بست خود با سرعت هرچه تمام پیش می رفت.

اقتصاد کلان

تلفات برق استان تهران تا پایان سال دو درصد کاهش می یابد

استاندار تهران با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده از سوی ادارات کل توزیع و برق منطقه ای استان برای کاهش تلفات برق گفت: در این ارتباط و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تلفات برق استان تا پایان سال دو درصد کاهش می یابد.

برق

آیا روسیه به نشست اوپک خواهد آمد؟

روسیه انتظار داشت براساس اعلام قبلی وزیر نفت ونزوئلا به عنوان عضو غیر اوپک به اجلاس آتی کشورهای صادر کننده نفت دعوت شود ولی ظاهرا از این کشور دعوتی بعمل نیامده است.

نفت

اتاق مشترک بازرگانی و صنایع پاکستان و ایران تشکیل شد

اتاق مشترک بازرگانی و صنایع پاکستان و ایران با حضور خرم دستگیر خان وزیر بازرگانی دولت فدرال پاکستان و مجید صادقی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کویته، در مرکز ایالت بلوچستان پاکستان تشکیل شد.

اقتصاد ایران

چیت‌چیان:

بیش از نیمی از ارتباطات وزارت نیرو با خارجی‌ها برای توسعه صادرات است

بیش از 50 درصد تولید برق کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود و افزون بر 50 شرکت بزرگ آب شیرین کن جنوب کشور در اداره و مدیریت بخش خصوصی است.

بازرگانی و تجارت

روزشماری برخی برای شکست برجام

نوبخت: پس از برجام حدود 3.5میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی داشتیم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: از زمان امضای برجام تاکنون سه میلیارد و 481 میلیون دلار در 41 طرح کشور سرمایه گذاری خارجی انجام شده است.

سرمایه‌گذاری

بانک ها سال گذشته 22 درصد بیشتر تسهیلات پرداخت کرده اند

بانک ها در سال 13٩٤ معادل ٤١٧ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند که نسبت به سال 13٩٣ معادل ٢٢ درصد رشد داشت.

بانک