رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مرداد 1403
خبرگزاری ایرنا

لایحه دو فوریتی واردات خودروی کارکرده به دولت رفت

وزیر صمت، لایحه دوفوریتی واردات خودروی کارکرده را جهت طی تشریفات قانونی به هیات دولت ارسال کرد که در صورت تصویب مراجع ذیربط، واردات خودروی دست دوم به کشور آزاد خواهد شد.

بازرگانی و تجارت

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت اعلام کرد

واردکنندگان موبایل باید سامانه شفافیت فروشگاهی ایجاد کنند

معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: واردکنندگان تلفن همراه، متعهد به ایجاد سامانه شفافیت فروشگاهی و ارتقای خدمات پس از فروش می‌شوند و رتبه‌بندی آنان بر این اساس انجام خواهد شد.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

نایب‌رئیس انجمن ملی پسته

تقاضای جهانی پسته کاهشی نیست

نایب‌رئیس هیات امنای انجمن ملی پسته ایران با بیان اینکه کاهش تولید و نوسان نرخ ارز علت اصلی گرانی پسته در بازار است، گفت: ایران از لحاظ میزان تولید پسته در جهان رتبه سوم را دارد.

کشاورزی

نمایشگاه آینده چاپ ایران افتتاح شد

نمایشگاه آینده چاپ ایران با حضور جمعی از فعالان حوزه‌های چاپ، لیبل، بسته‌بندی و صنایع وابسته روز گذشته در مرکز نمایشگاهی ایران مال افتتاح شد.

اقتصاد فرهنگ

۸ پیشنهاد کانون صرافان برای مهار نوسانات ارزی

کانون صرافان در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با بانک مرکزی در ایجاد آرامش بازار ارز، ۸ راهکار برای برون‌رفت از شرایط ملتهب ارزی را به رییس کل جدید بانک مرکزی پیشنهاد کرده است.

طلا و ارز

نخستین خودروهای وارداتی هفته آینده وارد کشور می‌شود

بعد از گذشت چهار سال ممنوعیت در واردات خودرو، نخستین خودروهای وارداتی با اولویت خودروهای اقتصادی، هفته آینده وارد کشور می‌شود.

صنعت و معدن

دستیابی به تجارت ۱۰ میلیارد دلاری ایران و عراق تا پایان امسال

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از رشد تجارت دو کشور و رفع مشکلات تجاری خبر داد و گفت: با تلاش های انجام شده، تجارت ایران و عراق بهبود یافته است و با ادامه این روند تا پایان امسال ارزش آن به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد.

بازرگانی و تجارت

صدور بیش از ۱۳۵ هزار مجوز تا پایان آذرماه

رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد از صدور ۱۳۵ هزار و ۵۰۷ مجوز از ابتدای امسال تا پایان چهارم آذرماه خبر داد.

کار و تامین اجتماعی

تولید ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو در 8 ماهه ابتدای امسال

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در 8 ماهه ابتدایی امسال نزدیک به به ۷۵۰ هزار خودرو تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۵ درصدی نشان می دهد.

صنعت و معدن

در 9 ماهه اول سال 2022 اتفاق افتاد

رشد 30 درصدی مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ۹ ماهه ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ با رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۴ میلیارد یورو رسید.

بازرگانی و تجارت