رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مرداد 1403
خبرگزاری ایرنا

چرا بانک‌ها تسهیلات خرد پرداخت نمی‌کنند؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی بانک‌ها به بهانه نبود اعتبار کافی و همچنین کاهش سپرده‌گذاری مشتریان، پرداخت تسهیلات خرد به مردم را متوقف کرده‌اند.

بانک

۱۳۷۱ شکایت از صدور غیرحضوری مجوزهای کسب و کار

۱۳۷۱ شکایت مربوط به صدور مجوزهای کسب وکار از خرداد تا نیمه مهر سال جاری ثبت شده که ۹۰۶ مورد مربوط به مشکلات فنی درگاه و ۳۱۴ مورد از شکایات مربوط به عدم صدور مجوز در زمان مصوب است.

اقتصاد جامعه

۸۶ درصد منابع آب تجدیدشونده کشور مصرف می‌شود

گزارش‌های جدید وزارت نیرو نشان از آن دارد که نزدیک به ۹۸ میلیارد مترمکعب (۸۶ درصد) از ۱۱۴ میلیارد مترمکعب آب تجدیدپذیر کشور سالانه به مصرف می‌رسد.

آب

۸۰ درصد مهارت‌آموزان در واحدهای صنعتی جذب بازار کار شدند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:۸۰ درصد مهارت‌آموزان که در واحدهای صنعتی و صنفی دوره آموزشی دیدند، با کسب تجربه وارد بازار کار شدند.

صنعت و معدن

صادرات گاز ایران به ارمنستان دو برابر می شود

مسئولان ایران و ارمنستان با امضای یادداشت تفاهم همکاری اقتصادی در بخش انرژی، با تمدید تهاتر گاز و برق بین دو کشور تا پایان سال ۱۴۰۹ موافقت کردند.

بازرگانی و تجارت

مطالعات میدان‌های نفت و گاز ایران از سوی روسیه در پایان راه است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از نزدیک شدن به پایان تفاهم‌نامه‌های مطالعاتی میدان‌های نفت و گاز ایران و احتمال انعقاد نهایی شدن آن در آینده نزدیک خبر داد.

انرژی

تهاتر کالایی از ۳ میلیارد دلار گذشت

آمارهای ارائه شده از سوی رئیس سازمان توسعه تجارت نشان می‌دهد: ارزش تهاتر کالایی ایران با دیگر کشورها در یک سال گذشته از ۳ میلیارد دلار عبور کرده است.

بازرگانی و تجارت

۹ خودروی جدید تولید داخل به بازار می‌آید

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از سال آینده ۹ خودروی جدید داخلی به جمع تولیدات خودروسازان داخلی اضافه خواهد شد.

صنایع

قطعی اینترنت باعث از دست رفتن بازارهای صادراتی می‌شود

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: تاثیر ناآرامی‌های اخیر قطعی اینترنت بود که ارتباط با واردکنندگان خشکبار و آجیل کشور را از بین برد و باعث از دست رفتن بازارهای صادراتی خواهد شد.

صادرات

افزایش ۶ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق در تابستان سال آیند

معاون برق و انرژی وزیر نیرو از به مدار آوردن ۳ هزار و ۲۶ مگاوات واحدهای نیروگاه حرارتی جدید، هزار و ۴۷۸ مگاوات واحدهای نیروگاه جدید صنایع، ۸۵۰ مگاوات واحدهای نیروگاه تجدیدپذیر و ... برای تولید برق در سال آینده خبر داد.

انرژی