رادیو مجازی اتاق ایران - 15 مهر 1401
خبرگزاری ایرنا

متهمان گران‌فروشی بلیت هواپیما در آستانه نوروز

فعالان حوزه حمل‌ونقل هوایی می‌گویند تا ۷۰ درصد بازار فروش بلیت هواپیما در اختیار چارترکنندگان است و این گروه با خرید عمده بلیت قبل از پیک سفر و فروش آن به قیمت‌های بالاتر از عوامل اصلی گران‌فروشی بلیت هواپیما هستند.

حمل و نقل و خدمات

آخرین مقررات پذیرش مسافران ورودی در پروازهای بین‌المللی به ایران اعلام شد

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) شرایط جدید پذیرش مسافران ورودی در پروازهای بین‌المللی به ایران را اعلام کرد.

اقتصاد جامعه

۳۰ درصد روغن مصرفی کشور پالم است

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران گفت: فقط ۳۰ درصد روغن مصرفی کشور پالم است در صورتی که امکان واردات ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار تن روغن پالم به کشور وجود دارد.

اقتصاد جامعه

ورود نرخ دلار به کانال ۲۴ هزار تومان در صرافی‌های بانکی

نرخ دلار امروز در صرافی‌های بانکی با ۲۵۴ تومان کاهش قیمت نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۱۴ بهمن‌ماه) با قیمت ۲۴ هزار و ۹۹۶ تومان معامله شد.

طلا و ارز

آلمان علاقه‌مند به افزایش سطح همکاری‌های مشترک با ایران است

سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران گفت: این کشور علاقه‌مند به افزایش سطح همکاری‌های مشترک با ایران است و دو کشور باید در زمینه عملیاتی کارهای قوی‌تری را با هم انجام دهند.

بازرگانی و تجارت

تولید خودرو تا پایان دی‌ماه رشد ۴.۱ درصدی داشته است

بررسی آمارهای منتشر شده سامانه کُدال حاکی از تولید ۷۶۰ هزار و ۵۲۷ دستگاه خودرو توسط سه خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه است.

صنایع

رمزریال، به‌زودی در دسترس مردم قرار می‌گیرد

بنابر اعلام بانک مرکزی رمزریال به زودی در دسترس مردم قرار می‌گیرد. در رمزریال؛ اصل و ذات پول به صورت الکترونیکی منتقل می‌شود و نیاز به تسویه بین بانکی نیست.

بازار پول و سرمایه

نخستین فهرست قطعی خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی رسید

خبرها حاکی از این است که با اتمام مهلت خوداظهاری مالکان در سامانه ملی املاک و اسکان، نخستین فهرست قطعی خانه‌های خالی دیشب به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است.

مسکن

عضو اتاق مشترک ایران و بلژیک مطرح کرد

اعلام آمادگی شرکت‌های بلژیکی برای مشارکت در طرح جهش مسکن

شاهینیان گفت: اگر ایران نظر به ورود فناوری‌های نوین و پیشرفته از شرکت‌های اروپائی داشته باشد، همه تلاش خود را در این خصوص به عمل خواهیم آورد تا در طرح جهش مسکن مشارکت کنیم.

مسکن

خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی تابش قاچاق سوخت را مدیریت خواهد کرد

تفاهم‌نامه احداث خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی تابش از رفسنجان تا مشهد امروز به امضا رسید. خط لوله‌ای که قاچاق سوخت را مدیریت کرده و در پایداری شبکه گاز ایران نیز موثر باشد.

نفت