رادیو مجازی اتاق ایران - 1 خرداد 1401
خبرگزاری ایرنا

زیرنیرو: افزایش ۴۰ درصدی عملکرد صادراتی ایران در همکاری با اورآسیا

وزیر نیرو گفت: طی ۱۸ ماه فعالیت موقت موافقت نامه اقتصادی اورآسیا حدود ۴۰ درصد افزایش عملکرد صادراتی کشورمان محقق شد.

برق

نفت ۷۰ دلاری شد

قیمت نفت برنت در واکنش به تصمیم هفدهمین نشست وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو ائتلاف اوپک‌پلاس افزایش یافت و به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه رسید.

نفت

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام‌کرد

حمایت از واحدهای تولیدی با استفاده از بیمه اعتباری

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه بیمه اعتباری منجی واحدهای تولیدی است، گفت: با ارائه بیمه‌های اعتباری، ریسک عدم وصول یا تاخیر در وصول مطالبات کاهش می‌یابد.

بیمه

رئیس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق ایران

ظرفیت صادرات محصولات دانش‌بنیان به ۴ میلیارد دلار می‌رسد

افشین کلاهی می‌گوید: با رفع تحریم‌ها، می‌توان از ثمره سرمایه‌گذاری در حوزه دانش‌بنیان و ظرفیت ۴ میلیارد دلاری صادرات محصولات این حوزه بهره‌برداری کرد.

صادرات

بازار ارز آرام و نگران

در خردادماه 1400 بازار ارز ایران چشم‌انتظار تعیین تکلیف دو دسته تحولات داخلی و خارجی است و فعلاً بدون تغییر در این دو حوزه نوسان قیمتی شدیدی تجربه نمی‌کند.

طلا و ارز

آمادگی برای کاهش عوارض تردد جاده‌ای بین ایران و ارمنستان

در دیدار معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی با رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان، دو کشور برای کاهش عوارض تردد جاده‌ای و تسهیل تردد مرزی اعلام آمادگی کردند.

حمل و نقل و خدمات

معاون شرکت برق حرارتی اعلام کرد

افزایش ۲۹ درصدی تولید نیروگاه‌های ‌حرارتی برای کاهش خاموشی‌ها

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی از افزایش ۲۹ درصدی تولید نیروگاه‌های ‌حرارتی برای کاهش وقوع خاموشی در دو ماه نخست سال جاری خبر داد.

برق

هدف‌گذاری افزایش سهم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از هدف‌گذاری افزایش پنج هزار میلیارد ریالی سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در بنادر خبر داد.

اقتصاد کلان

رئیس کل بانک مرکزی مطرح کرد

پیش‌بینی تداوم رشد اقتصادی مثبت در سال ۱۴۰۰

رئیس کل بانک مرکزی گفت: براساس برآوردهای اولیه، رشد اقتصادی در ۹ماهه سال ۱۳۹۹ معادل ۲.۲ درصد بود و پیش‌بینی می‌شود این روند در فصول آتی نیز تداوم یابد.

بانک

کاهش ۲۵ درصدی چک‌های برگشتی در فروردین ۱۴۰۰

براساس داده‌های بانک مرکزی در فروردین‌ماه ۵۶۹ هزار فقره چک به ارزش ۱۵۸ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد که در مقایسه با ماه قبل از آن (اسفند ۹۹) از نظر تعداد ۲۵.۴ درصد کاهش داشت.

بانک