رادیو مجازی اتاق ایران - 14 آذر 1400
شبکه خبری ایبنا

خاندوزی مطرح کرد

سازوکار غیرتورمی برای عبور از معضل ارز ترجیحی طراحی می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: می‌‌خواهیم با طراحی سازوکاری، به شکل غیرتورمی، اعتبار برای خرید کالاهای اساسی در اختیار مردم قرار داده شود تا بتوانیم از معضل ارز ترجیحی عبور کنیم.

اقتصاد کلان

ساماندهی نظام حقوق و دستمزد در بودجه ۱۴۰۱ بررسی شد

در سیزدهمین جلسه ستاد بودجه نظرات کارشناسی و علمی درباره برنامه محورکردن بودجه و ساماندهی ردیف‌های بودجه و موضوع حقوق و دستمزدها در بودجه ۱۴۰۱ مطرح و بررسی شد.

اقتصاد کلان

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی

بانک مرکزی موظف به بازگرداندن منابع ارزی به کشور شد

رئیس‌جمهور بانک مرکزی را موظف کرد با فعال کردن سازوکارهای بانکی و اقتصادی ارزهای موجود در خارج را به کشور بازگرداند.

بانک

کسری بودجه سوداگری را حاکم بر بازار می‌کند

یک کارشناس اقتصادی گفت: کسری بودجه موجب می‌شود به سراغ چاپ پول برویم که تورم با خود می‌آورد، در نتیجه آن هم، تولید از کار می‌افتد و سوداگری را منطق حاکم بر بازار می‌کند.

اقتصاد کلان

کاهش تعهد اوپک پلاس به قرارداد افت تولید تا ۱۰۹ درصد

افزایش تولید ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان در ماه ژوئیه، تبعیت ائتلاف اوپک پلاس به قرارداد کاهش تولید را تا ۱۰۹ درصد پایین آورده است.

نفت

۱۵ تیرماه؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی

معاون سازمان مالیاتی گفت: اشخاص حقیقی برای ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۹ و ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم فقط تا ۱۵ تیر فرصت دارند.

مالیات

نایب رئیس کمیسیون کسب‌وکارهای دانش‌بنیان

اسناد دیجیتال جایگزین پول‌های کاغذی شود

فردین فردیس گفت: پول‌های کاغذی از بین خواهند رفت و تمام اسناد و مدارک تجاری کاغذی مانند برات، سفته، بارنامه، قبض انبار و اعتبارات اسنادی نیز جایگزین اسناد تجاری دیجیتال می‌شوند.

بانک

مصوبات ستاد ملی کرونا در حمایت از مستاجران

ستاد ملی کرونا در حمایت از خانوار در زمینه اجاره املاک مسکونی با پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن به مستاجران واجد شرایط موافقت کرد.

مسکن

پیامد سرکوب نرخ ارز رکود است

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران معتقد است نظام ارزی شناور یعنی نظام ارزی که دولت مداخله نکند و نرخ ارز از طریق عرضه و تقاضا تعیین شود.

اقتصاد کلان

شمس‌اردکانی

دولت جدید سرمایه را صرف تولید و اشتغال کند

رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران معتقد است: دولت آینده باید به دنبال اشتغال باشد و تلاش کند هرگونه سرمایه‌ای صرف تولید و اشتغال شود.

اقتصاد کلان