رادیو مجازی اتاق ایران - 3 اردیبهشت 1403

انتظارات بخش‌خصوصی از مجلس

فایل صوتی

سخنرانی رییس اتاق ایران در صحن علنی مجلس

محسن جلال رییس اتاق ایران طی سخنانی در نشست علنی یکشنبه 16 خرداد مجلس شورای اسلامی، به تغییر سیاست‌گذاری ها در جذب سرمایه گذاری با هدف ذوب نشدن در فضای اقتصاد جهانی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد.

صدا

سیدرضی حاجی آقا‌میری در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

حضور پارلمان بخش خصوصی در مجلس پررنگ شود

رضی میری، رییس کمیسیون صادرات اتاق ایران می‌گوید: بخش خصوصی از مجلس و دولت حمایت نمی‌خواهد؛ بلکه فضا برای رقابت می‌خواهد.

اقتصاد کلان

محمدقلی یوسفی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

مجلس دهم به دنبال مبارزه با فساد باشد

محمدقلی یوسفی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی می‌گوید: باید مبارزه با فساد، جذب سرمایه‌گذاری، اصلاح ساختار و رویه‌ها، شفافیت و نظارت از اولویت‌های اصلی مجلس دهم باشد.

سلامت اداری

کارشناسان نقش مجلس دهم در تقویت دیپلماسی تجاری را بررسی کردند

سوبسید سیاست به اقتصاد

مجلس دهم می‌تواند وارد روابط دیپلماتیک در حوزه اقتصادی شوند و با تعامل با همتایان خود در سایر کشورها در رفت‌وآمدهای نمایندگان، اجلاس‌های بین‌المجالس، گروه‌های دوستی پارلمانی، به دیپلماسی اقتصادی سرعت بخشند.

بازرگانی و تجارت

مجلس دهم تبلور نظارت بر اجرای درست قوانین

مجلس دهم در شرایطی کار خود را شروع می کند که مقام معظم رهبری امسال را به‌نام سال «اقتصاد مقاومتی: اقدام و عمل» نامیده‌اند؛ امید است نمایندگان مجلس فارغ از هر جناح در جهت بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور و نظارت بر اجرای درست قوانین ازجمله سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی عمل کرده و در همراهی و مشارکت بخش خصوصی، نخبگان و دولت، وضعیت کشور را متحول کنند.

اقتصاد کلان

آلبرت بغزیان، اقتصاددان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

مجلس شرایط سرمایه‌گذاری خارجی را فراهم کند

آلبرت بغزیان اقتصاددان و عضو شورای رقابت به پایگاه خبری اتاق ایران می‌گوید:‌ مجلس و دولت باید برای سرمایه‌گذاری خارجی و رشد اقتصادی شرایط لازم را هموار کند: دولت با ارایه مدل علمی و مجلس با ایجاد امنیت و مقررات‌گذاری.

سرمایه‌گذاری

چرا اقتصاد اولویت مجلس دهم است؟

مجلس دهم می‌تواند از طریق ایجاد فضای مناسب در حوزه اقتصاد، ایجاد فرصت‌های اشتغال، رفع موانع تولید در حوزه کارورزی، تصویب قوانین حمایت از تولید، رفع موانع تولید ملی و رفع ضعف‌ها در حوزه نظارت، بر این حوزه تاثیر بگذارد.

اقتصاد کلان

177 نماینده برای اولین بار پشت صندلی‌های مجلس نشستند

زنگ آغاز مجلسی متفاوت

مجلس دهم آغاز به کار کرد؛ مجلس که در روز افتتاح عبدالرضا هاشم زایی رییس سنی مجلس و حسن روحانی ییس‌جمهوری به تعامل مجلس و دولت ، رشد اقتصادی، مجلس لایحه‌محور به جای مجلس طرح‌محور اشاره کردند.

اقتصاد کلان

یادداشت محسن جلال‌پور به مناسبت آغاز به کار مجلس

نسبت مجلس و توسعه

زمانی که مجلس شکل می‌گیرد، انبوهی از خرده‌مطالبات محلی و خواسته‌های منطقه‌ای مطرح می‌شود و مجلس به جای قانون‌گذاری به نفع توسعه، عرصه تبادل آرای نمایندگان برای تصویب خواسته‌هایی می‌شود که منافع کوتاه‌مدت و محدود محلی یا اقشار خاص را تامین می‌کند.

اقتصاد ایران

انتظارات بخش خصوصی از مجلس دهم

چشم امید «اقتصاد» به مجلس دهم

اقتصاد پررنگ‌ترین مسئله در متن مجلس دهم است. چه زمانی که کاندیداها برای انتخابات رقابت می‌کردند و چه امروز که آغاز به کار کرده‌اند و رئیس‌جمهوری تکیه حرف‌هایش را در مراسم شروع به کار مجلس دهم، بر اقتصاد گذاشته است. نمایندگان بخش خصوصی نیز از مجلس دهم خواستار کنترل تورم قوانین جهت بهبود فضای کسب‌وکار هستند.

اقتصاد ایران