رادیو مجازی اتاق ایران - 27 خرداد 1403

انتظارات بخش‌خصوصی از مجلس

علی قنبری، اقتصاددان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

مجلس دهم موانع سرمایه‌گذاری در ایران را برطرف کند

علی قنبری، استاد اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس، درباره انتظار مردم از مجلس شورای اسلامی می‌گوید. مجلس و دولت باید با هم تعامل داشته باشند؛ مجلس دهم باید بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در ایران را فراهم کند.

اقتصاد کلان

سیدعبدالرحمان علوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

مجلس دهم به جای تصویب قانون، قوانین موجود را پالایش کند

سیدعبدالرحمان علوی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران در آستانه تشکیل مجلس دهم از مطالبات بخش خصوصی می‌گوید؛ اینکه این حوزه به پالایش قانون بیشتر از قانون‌گذاری نیاز دارد.

اقتصاد کلان

محمدرضا نجفی‌منش در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

مجلس دهم در قانون‌نویسی عجله نکند

محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران می‌گوید: اقتصاد ایران در بند مشکلات پیچیده و ساختاری است؛ اما با امید می‌توان این شرایط را تغییر داد. بخش خصوصی باید با دولت و مجلس دهم تعامل داشته باشد.

اقتصاد کلان

پایگاه خبری اتاق ایران به بهانه اختتامیه مجلس نهم از حواشی قانون بانکداری گزارش می‌دهد

جلال‌پور: با قانون شتاب‌زده مخالفیم

محسن جلال‌پور درباره تلاش مجلس نهم برای تصویب اصلاح قانون بانکداری به پایگاه خبری اتاق ایران می‌گوید:«اتاق ایران با قانون شتاب زده، قانونی که خبرگان و کارشناسان در آن نقش نداشته باشند، مخالف است.»

بانک

محسن احتشام، رییس اتاق بیرجند در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

مجلس دهم اقتصادی باشد نه سیاسی

محسن احتشام، رییس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران، درباره مطالبات بخش خصوصی از مجلس دهم می‌گوید: باید مجلس دهم عملگرا باشد و به تولید توجه کند. اما مهمترین مطالبه بخش خصوصی از مجلس اجرایی اصل 44 قانون اساسی است.

اقتصاد کلان