رادیو مجازی اتاق ایران - 10 خرداد 1402

مقابله با قاچاق

مهدی پورقاضی در گفتگو با پایگاه خبری اتاق ایران

ضرر قاچاق بیشتر متوجه خود مصرف کنندگان است

مهدی پورقاضی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران و رئیس کمیسیون صنایع اتاق تهران، معتقد است بیشتر ضرر استفاده از کالای قاچاق متوجه خود مصرف کنندگان است؛ چرا که این محصولات معمولا کیفیت پایینی دارند و استاندارد در آنها رعایت نشده است.

گمرک

گزارش پایگاه خبری اتاق ایران از طرح‌های ضربتی مبارزه با قاچاق

طرح‌ ضربتی برای علاء‌الدین جواب می‌دهد؟

مسئولان عزم خود را از تیر ماه برای مبارزه با قاچاق جزم کرده‌اند و به نظر می‌رسد بیشتر طرح‌های آنها برای مبارزه به این مسئله، طرح‌های ضربتی است. طرح‌هایی که به اعتقاد بسیاری از فعالان اقتصادی نتیجه مقطعی و کوتاه مدت دارد و بیشتر شبیه به مُسکن است تا دوای قطعی.

گمرک

قاسم خلیل‌نژاد در گفتگو با پایگاه خبری اتاق ایران

راه حل معضل قاچاق، تغییر نگاه دولت به تعرفه گمرکی است

قاسم خلیل نژاد، عضو کمیسیون مدیریت واردات اتاق ایران، معتقد است کم کردن تعرفه اجناس از سوی دولت، به معنی ضرر و زیان دولت نیست، بلکه صندوق دولت با کم کردن تعرفه‌های گمرک، درآمد بیشتری کسب می‌کند.

گمرک

مسعود دانشمند ز رونق بازارچه‌های مرزی بعد از تحریم خبر داد

کوچ قاچاقچیان به مرزها

تحریم‌ها مبادلات مرزی آن هم با پول نقد را رونق داد. دانشمند، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات، افزایش مبادلات مرزی را ریشه افزایش شش، هفت برابری حجم قاچاق عنوان می‌کند که شدیدا به تجارت قانونی کشور آسیب می‌زند.

واردات

محمد حسین روشنک در گفتگو با پایگاه خبری اتاق ایران

تعرفه‌های کنونی انگیزه اصلی برای قاچاق است

محمدحسین روشنک، عضو کمیسیون مدیریت واردات اتاق ایران، معتقد است مادامی که ایران مقصد کالاهای تولیدی دیگر کشورها باشد، به هر وسیله بخواهیم جلوی واردات قاچاق را بگیریم امکان پذیر نیست.

گمرک

گفتگوی تفصیلی پایگاه خبری اتاق ایران با سیامک پیربابابی

قوانین موجود، به ضرر واردکنندگان و مشوق قاچاق است

سیامک پیربابایی، عضو کمیسیون واردات اتاق ایران معتقد است که قوانین موجود، سوق‌دهنده افراد به سمت قاچاق است و نمی‌توان با وجود این قوانین نسبت به کاهش قاچاق در کشور امیدوار بود.

گمرک

گفتگوی پایگاه خبری اتاق ایران با رضا کامی

تولید مشتری‌پسند، راه اصلی مبارزه با قاچاق است

به گفته رضا کامی، عضو کمیسیون حمل و نقل، لجستیک و گمرک اتاق ایران بهترین راه حل برای مبارزه با معضل قاچاق تولیدات باکیفیت ایرانی است که می‌تواند مردم را به خرید کالای ملی ترغیب کند.

گمرک

گزارش پایگاه خبری اتاق ایران از بازار داغ قاچاق

طرح‌های مبارزه با قاچاق به نتیجه می‌رسد؟

داغ بودن بازار قاچاق باعث به تکاپو افتادن بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی برای مبارزه با آن شده و پیشنهادات مختلفی در این راستا مطرح شده است.

گمرک

در نشست خبری خسروتاج عنوان شد

برنامه جامع برخورد با قاچاق کالا اجرایی می‌شود

امروز مجتبی خسروتاج، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اینکه واردات خودرو به کشور به شدت تحت کنترل است، اعلام کرد که مجوز واردات ۷۰۰ دستگاه شورلت آمریکایی باطل شده است.

صنایع

بررسی وضعیت قاچاق در گفت‌و گو با رئیس اتحادیه لوازم خانگی

وضعیت قاچاق در صنعت لوازم خانگی بحرانی است؟

محمد طحان‌پور، رئیس اتحادیه لوازم خانگی، در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران از آغاز طرح برخورد جدی با فروشندگان کالای قاچاق در بازار تهران از شنبه آینده خبر می‌دهد.

بازرگانی و تجارت