رادیو مجازی اتاق ایران - 27 خرداد 1403

بهبود محیط کسب‌وکار

هیات نمایندگان اتاق ایران با صدور بیانیه‌ای مطرح کرد

9 پیشنهاد پارلمان بخش خصوصی برای بهبود محیط کسب‌وکار کشور

در آخرین نشست هیات نمانیدگان اتاق ایران در سال 96 ضمن صدور بیانیه‌ای در مورد محیط کسب‌وکار و ارائه راهکار، رئیس اتاق ایران مهم‌ترین عامل بروز مشکلات در محیط کسب‌وکار را بی توجهی به نوآوری برای خلق ثروت و درآمد در کشور دانست.

اتاق ایران

چالش‌های کسب‌وکار [8]: گفت‌وگو با محمدصادق حمیدیان

گزارش مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران از محیط کسب و کار در پاییز 96 نشان می‌دهد که فضای کسب و کار در این فصل نسبت به فصل گذشته با عقبگرد مواجه شده است. محمدصادق حمیدیان معتقد است فشار ناشی از قانون کار در کنار مساله تامین مالی از جمله چالش‌های کسب و کار در کشور است.

ویدئو

چالش‌های کسب‌وکار [6]: گفت‌وگو با آرش نجفی

گزارش مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران از محیط کسب و کار در پاییز 96 نشان می‌دهد که فضای کسب و کار در این فصل نسبت به فصل گذشته با عقبگرد مواجه شده است. آرش نجفی رئیس انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی معتقد است مهترین چالش کسب و کار در بخش بهینه سازی مصرف انرژی، مدیریت توزیع درآمد‌های حاصل از هدفمندی یارانه ها است.

ویدئو

چالش‌های کسب‌وکار [5]: گفت‌وگو با عباس جبال‌بارزی

گزارش مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران از محیط کسب و کار در پاییز 96 نشان می‌دهد که فضای کسب و کار در این فصل نسبت به فصل گذشته با عقبگرد مواجه شده است.عباس جبال بارزی رئیس کمیسیون صنایع اتاق کرمان بر این باور است که نرخ بهره بخش تولید باید متناسب با نرخ تورم تعدیل شود.

ویدئو

چالش‌های کسب‌وکار [4]: گفت‌وگو با علی‌رضا کلاهی

گزارش مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران از محیط کسب و کار در پاییز 96 نشان می‌دهد که فضای کسب و کار در این فصل نسبت به فصل گذشته با عقبگرد مواجه شده است.علیرضا کلاهی عضو هیات نمایندگان ایران معتقد است چالش اصلی تولیدکنندگان صنعت سیم و کابل، ضعف در تامین مواد اولیه در تکمیل زنجیره ارزش افزوده است.

ویدئو

چالش‌های کسب‌وکار [3]: گفت‌وگو با سجاد غرقی

گزارش مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران از محیط کسب و کار در پاییز 96 نشان می‌دهد که فضای کسب و کار در این فصل نسبت به فصل گذشته با عقبگرد مواجه شده است.سجاد غرقی عضو هیات نمایندگان اتاق ایران و فعال بخش معدن تاکید دارد:عوارض بر صادرات محصولات معدنی از مهمترین چالش‌های فعالان بخش معدن به حساب می‌آید که عمده ترین مانع تامین مالی نیز محسوب می‌شود.

ویدئو

چالش‌های کسب‌وکار [2]: گفت‌وگو با فرهاد احتشام زاد

گزارش مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران از محیط کسب و کار در پاییز 96 نشان می‌دهد که فضای کسب و کار در این فصل نسبت به فصل گذشته با عقبگرد مواجه شده است. فرهاد احتشام زاد رئیس انجمن واردکنندگان خودرو معتقد است عمده چالش فعالان حوزه واردات از بی ثباتی قوانین و بوروکراسی پیچیده نشات می گیرد.

ویدئو

چالش‌های کسب‌وکار [1]: گفت‌وگو با ابوالفضل روغنی

گزارش مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران از محیط کسب و کار در پاییز 96 نشان می‌دهد که فضای کسب و کار در این فصل نسبت به فصل گذشته با عقبگرد مواجه شده است. ابوالفضل روغنی رئیس کمیسون صنایع اتاق ایران معنقد است مساله تامین مالی از مهمترین چالش های کسب و کار در ایران است.

ویدئو

کیوان کاشفی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

فضای کسب‌وکار کرمانشاه را طی 2 فصل بهبود می‌دهیم

کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه، مهمترین دلایل نامناسب بودن شاخص فضای کسب و کار استان را کمبود نقدینگی، عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بانکی و شیوه برخورد آنها با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی می داند.

اتاق کرمانشاه

جمال رازقی جهرمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران مطرح کرد

سیاست‌زدگی اقتصاد، مانع اصلی بهبود محیط کسب‌وکار

رازقی جهرمی، رئیس اتاق شیراز می‌گوید: وقتی رتبه ایران در شاخص سهولت کسب و کار نزول می‌کند، یعنی باید ما به فکر این بیفتیم که جراحی بزرگی در اقتصاد انجام دهیم؛ این جراحی چیزی نیست جز تغییر روندها و سیاست گذاری‌ها در حوزه بانکی، مالیاتی، قانون کار و بیمه. این‌ها اصلی‌ترین موانع حوزه محیط کسب و کار در ایران است.

اقتصاد کلان