رادیو مجازی اتاق ایران - 14 اسفند 1402

سفر فعالان بخش‌خصوصی به آمریکای لاتین

طهماسب مظاهری در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران پاسخ می‌دهد

ره‌آورد سفر هیات اقتصادی اتاق ایران به آمریکای لاتین چه بود؟

طهماسب مظاهری، رئیس پیشین بانک مرکزی درباره سفر شهریورماه فعالان اقتصادی ایران به آمریکا لاتین می‌گوید: استراتژی سرمایه‌گذاری در کشورهای آمریکای لاتین مشخص شد؛ در این سفر نحوه و حوزه سرمایه‌گذاری مشخص شد؛ در سفرهای آتی نتیجه ملموس‌تر خواهد بود.

سرمایه‌گذاری

گزارش پایگاه خبری اتاق ایران از حضور هیات اقتصادی ایران در بولیوی

شریف: تنوع‌بخشی اقتصادی، عامل جلوگیری از بروز بحران در ایران بوده است

«نشست اقتصادی بولیوی و ایران» با حضور وزرای خارجه و فعالان اقتصادی دو کشور، جمعه 5 شهریور در لاپاز، پایتخت بولیوی، برگزار شد. فعالان اقتصادی پس از این نشست، در مذاکرات B2B‌ نیز شرکت کردند.

اقتصاد کلان

همایش اقتصادی بولیوی و ایران و نشست B2B فعالان اقتصادی دو کشور

«نشست اقتصادی بولیوی و ایران» با حضور وزرای خارجه و فعالان اقتصادی 2کشور، جمعه 5 شهریور در لاپاز، برگزار شد. پس از این نشست، مذاکرات B2B‌ فعالان اقتصادی برگزار شد. هیات اقتصادی 65 نفره ایران پس از بولیوی وارده ونزوئلا شده است.

گزارش تصویری

بررسی اقتصاد بولیوی به بهانه سفر هیات اقتصادی ایران به آمریکای لاتین

بولیوی به دنبال حفظ رشد اقتصادی

کشور بولیوی به منظور حفظ رشد اقتصادی، همچنان درصدد کاهش فقر بوده و دسترسی یه خدمات اولیه را بهبود می بخشد. دولت بولیوی برنامه ملی توسعه اقتصادی اجتماعی 2020-2016 را تصویب کرده است. ب

اقتصاد کلان

گزارش پایگاه خبری اتاق ایران از حضور هیات اقتصادی‌ ایران در شیلی

حمایت شیلی از پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی

«نشست اقتصادی شیلی و ایران» با حضور وزرای خارجه و فعالان اقتصادی 2کشور، پنجشنبه 4 شهریور در ساختمان وزارت خارجه شیلی، برگزار شد. هیات اقتصادی 65 نفره ایران پس از کوبا، نیکاراگوئه و اکوادور، به شیلی سفر کرده است.

اتاق ایران

همایش اقتصادی شیلی و ایران و نشست B2B فعالان اقتصادی دو کشور

«نشست اقتصادی شیلی و ایران» با حضور وزرای خارجه و فعالان اقتصادی 2کشور، پنجشنبه 4 شهریور در ساختمان وزارت خارجه شیلی، برگزار شد. هیات اقتصادی 65 نفره ایران پس از کوبا، نیکاراگوئه و اکوادور، به شیلی سفر کرده است.

گزارش تصویری

بررسی اقتصاد شیلی به بهانه سفر هیات اقتصادی ایران به آمریکای لاتین

اقتصاد شیلی، پیشرو در آمریکای لاتین

بر اساس اطلاعات بانک جهانی، شیلی اولین کشور آمریکای جنوبی است که به سازمان توسعه همکاری اقتصادی و توسعه ملحق شده و اقتصاد آن از بین کشورهای آمریکای لاتین سریع ترین رشد را تجربه کرده است.

اقتصاد کلان

گزارش پایگاه خبری اتاق ایران از حضور هیات اقتصادی ایران در اکوادور

سفر هیات اقتصادی ایران به اکوادور، زمینه‌ساز اتصال اقتصاد دو کشور

هیات 65 نفره بخش خصوصی ایران به سرپرسی فرهاد شریف، معاون بین الملل اتاق ایران، و در معیت محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، در سفر به کشورهای آمریکای لاتین روز چهارشنبه وارد اکوادور، سومین مقصد خود شد و با فعالان اقتصادی این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

اتاق ایران

نشست اقتصادی اکوادور و ایران در کیتو

نشست اقتصادی اکوادور و ایران روز چهارشنبه در کیتو، پایتخت اکوادور، برگزار شد. هیات 65 نفره بخش خصوصی ایران به سرپرسی فرهاد شریف، معاون بین الملل اتاق ایران، و در معیت محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، در سفر به کشورهای آمریکای لاتین روز چهارشنبه وارد اکوادور شد و با فعالان اقتصادی این کشور دیدار و گفت و کو کرد. نشست های B2B فعالان بخش خصوصی دو کشور نیز پس از نشست اقتصادی برگزار شد.

گزارش تصویری

بررسی اقتصاد اکوادور به بهانه سفر هیات اقتصادی ایران به آمریکای لاتین

فقرزدایی؛ محور اقتصاد اکوادور

برنامه های اقتصادی اکوادور بر مبنای فقرزدایی طرح ریزی شده است. اقتصاد این کشور از سال 2007، کمک کرده تا 1.5 میلیون نفر از مردم این کشور از فقر نجات پیدا کنند.

اقتصاد کلان