رادیو مجازی اتاق ایران - 30 خرداد 1403

سفر فعالان بخش‌خصوصی به آمریکای لاتین

گزارش پایگاه خبری اتاق ایران از حضور هیات اقتصادی ایران در نیکاراگوئه

دعوت از سرمایه‌گذاران ایرانی برای ورود به اقتصاد نیکاراگوئه

هیات 65 نفره اقتصادی ایران به سرپرستی فرهاد شریف معاون بین الملل اتاق ایران و در معیت محمد جواد ظریف، وزیر خارجه، از ابتدای هفته جاری به آمریکای لاتین سفر کرده است. روز گذشته نیکاراگوئه میزبان این هیات بود. در مذاکرات دو طرف، مسئولان اقتصادی نیکاراگوئه از سرمایه گذاران ایرانی برای ورود به اقتصاد این کشور دعوت کردند.

اتاق ایران

سفر هیات اقتصادی اتاق ایران به کوبا

هیات 65 نفره اقتصادی ایران که به سرپرستی فرهاد شریف معاون بین الملل اتاق ایران و در معیت محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به آمریکای لاتین سفر کرده، در اولین مقصد سفر خود، در کوبا با فعالان اقتصادی و مسئولان این کشور دیدار و گفت و گو کردند.

ویدئو

نشست اقتصادی نیکاراگوئه و ایران در ماناگوآ

هیات 65 نفره اقتصادی ایران که به سرپرستی فرهاد شریف معاون بین الملل اتاق ایران و در معیت محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به آمریکای لاتین سفر کرده، در دومین مقصد سفر خود، در نیکاراگوئه با فعالان اقتصادی این کشور دیدار کردند. فرزند رئیس جمهور نیکاراگوئه، وزیر دارایی و مدیر شرکت نفت نیکاراگوئه میزبانان هیات ایرانی در کاخ ریاست جمهوری این کشور بودند.

گزارش تصویری

بررسی اقتصاد نیکاراگوئه به بهانه سفر هیات اقتصادی ایران به آمریکای لاتین

اقتصاد نیکاراگوئه؛ از فقر تا رشد

بین سال های 2012 و 2015، متوسط نرخ رشد تولید ناخالص داخلی نیکاراگوئه به 4.7 درصد رسید؛ یعنی بالاتر از متوسط نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در سراسر آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی که 3.7 درصد بوده است.

اقتصاد کلان

گزارش پایگاه خبری اتاق ایران از حضور هیات ایرانی در کوبا

کوبا، دروازه ورود ایران به آمریکای لاتین

هیات 65 نفره اقتصادی ایران به سرپرستی فرهاد شریف معاون بین الملل اتاق ایران و در معیت محمد جواد ظریف، وزیر خارجه، از ابتدای هفته جاری به آمریکای لاتین سفر کرده است. این هیات دیروز در هاوانا، در نشست تجاری فعالان اقتصادی کوبا و ایران شرکت کرد. نیکاراگوئه، اکوادور، شیلی، بولیوی و و نزوئلا مقصد بعدی هیات ایرانی خواهد بود.

اقتصاد کلان

فرهاد شریف در گفتگو با پایگاه خبری اتاق ایران از مذاکره اقتصادی با کوبایی‌ها می‌گوید

ایران می‌تواند به نیاز کوبا در زمینه صنعت و فناوری پاسخ دهد

فرهاد شریف معاون بین‌الملل اتاق ایران تاکید می کند که کوبایی‌ها علاقمند هستند، سرمایه گذاری درکشورشان انجام شود و به ویژه از نظر صنعت و فناوری نیازهای جدی دارند.

اتاق ایران

نشست تجاری کوبا و ایران در هاوانا

نشست تجاری فعالان اقتصادی کوبا و ایران در هتل ناسیونال هاوانا برگزار شد. در این نشست محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، رودریگو مالمیرکا وزیر تجارت و سرمایه گذاری کوبا، فرهاد شریف معاون بین الملل اتاق ایران و سلیا لابورا رودریگو مسئول امور بین الملل اتاق کوبا حضور داشتند. هیات 65 نفره اقتصادی ایران به سرپرستی فرهاد شریف و در معیت وزیر خارجه به آمریکای لاتین سفر کرده است.

گزارش تصویری

طهماسب مظاهری در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

دولت برنامه و استراتژی منسجمی برای هیات‌های تجاری ندارد

اتاق ایران، باید مطالبات خود را به دولت بگوید؛ باید اتاق ایران نبود برنامه و استراتژی هیات‌های تجاری را به دولت گوشزد کند؛ اما دولت به مشکل خود درگیر و گرفتار است؛ دولت به خودش مشغول است و به این برنامه‌های اساسی توجهی ندارد.

سرمایه‌گذاری

بررسی اقتصاد کوبا به بهانه سفر هیات اقتصادی ایران به آمریکای لاتین

قلب اقتصاد کوبا با گردشگری می تپد

منبع اصلی تبادل کوبا با جهان دیگر نیشکر نیست چرا که در سال 1996 صنعت گردشگری کوبا از تجارت شکر در این کشور پیشی گرفته است.

اقتصاد کلان

هیات اقتصادی ایران، فردا به همراه وزیر خارجه عازم آمریکای لاتین می‌شود

هیات 65 نفره‌ای از فعالان اقتصادی اتاق ایران فردا یکشنبه همراه با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، برای سفری یک هفته ای عازم آمریکای لاتین می‌شود. این هیات به کشورهای کوبا، نیکاراگوئه، اکوادور، شیلی، بولیوی و و نزوئلا سفر خواهد کرد.

اتاق ایران