رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401

راه و رسم کارآفرینی

ویدئو

خاطرات نسل امین‌الضرب [9]: رضا رضایی، خودروسازی که از هیچ شروع کرد

تاریخ شفاهی کارآفرینی ایران به روایت نسل امین الضرب. رضا رضایی، موسسه شرکت آذین خودرو از چگونگی راه‌اندازی و توسعه کسب و کار خود می‌گوید.

ویدئو

خاطرات نسل امین‌الضرب [7]: سرگذشت خاندان امین‌الضرب

سرگذشت خاندان امین‌الضرب به روایت مژده مهدوی، نوه حاج محمدحسین امین الضرب. مهدوی از اعطای امتیاز ضرب سکه به حاج محمدحسن امین‌الضرب، تاسیس مجلس وکلای تجار، تولید برق در ایران برای نخستین بار و ماجرای امضای فرمان مشروطیت می‌گوید.

ویدئو

خاطرات نسل امین‌الضرب [5]: اصغر قندچی: قسمت اول، ماجرای راه‌اندازی کارخانه ایران‌کاوه

تاریخ شفاهی کارآفرینی ایران به روایت نسل امین الضرب. اصغر قندچی، موسس کارخانه ایران‌کاوه، از زندگی شخصی و راه‌اندازی کارخانه‌اش می‌گوید. او شاگرد مغازه‌ای بود که بزرگترین کامیون‌ساز ایران شد.

ویدئو

خاطرات نسل امین‌الضرب [4]: علی‌اکبر رفوگران: قسمت چهارم، ماجرای راه‌اندازی کارخانه عطر بیک

تاریخ شفاهی کارآفرینی ایران به روایت نسل امین الضرب. علی‌اکبر رفوگران، موسس کارخانه خودکار و عطر بیک، از داستان راه‌اندازی کارخانه عطر بیک در سن 68 سالگی می‌گوید.

ویدئو

خاطرات نسل امین‌الضرب [3]: علی‌اکبر رفوگران: قسمت سوم، ماجرای راه‌اندازی کارخانه خودکار بیک در ایران

تاریخ شفاهی کارآفرینی ایران به روایت نسل امین الضرب. علی‌اکبر رفوگران، موسس کارخانه خودکار و عطر بیک، از ماجرای دیدارش با صاحب برند بیک در پاریس و راه‌اندازی کارخانه تولید خودکار بیک در تهران می‌گوید.

ویدئو

خاطرات نسل امین‌الضرب [2]: علی‌اکبر رفوگران: قسمت دوم، بیت‌المال

تاریخ شفاهی کارآفرینی ایران به روایت نسل امین الضرب. علی‌اکبر رفوگران، موسس کارخانه خودکار و عطر بیک، از توصیه‌های پدر می‌گوید.

ویدئو

خاطرات نسل امین‌الضرب [1]: علی‌اکبر رفوگران: قسمت اول، داستان راه‌اندازی کسب‌و‌کار

تاریخ شفاهی کارآفرینی ایران به روایت نسل امین الضرب. علی‌اکبر رفوگران، موسس کارخانه خودکار و عطر بیک، چطور از دستفروشی شروع کرد؟

ویدئو

حسین سلیمی در گفتکوی پایگاه خبری اتاق ایران

کارآفرینی باید به سنت تبدیل شود

حسین سلیمی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران معتقد است کارآفرینان باید خاطرات خود را برای نسل جوان بازگو کنند تا این نسل از آنان الگو گرفته و مسیرشان را ادامه دهند.

کارآفرینی

رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران در گفتگو با پایگاه خبری اتاق ایران

کارآفرینی را به فرهنگ تبدیل کنیم

محمدرضا مرتضوی، رییس خانه صنعت و معدن استان تهران گله از کم لطفی رسانه به کارآفرینان دارد و معتقد است نباید از کار فرهنگ برای معرفی چهره کارآفرینان کشور غافل شویم.

کارآفرینی

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

سرمایه‌گذار سرباز اقتصاد کشور است

دبیر جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار می‌گوید بنگاه‌های دولتی به حیاط خلوت دولت‌ها تبدیل شده و به همین خاطر عزم کافی برای رهاسازی آن وجود ندارد.

کارآفرینی