رادیو مجازی اتاق ایران - 14 اسفند 1402

مالیات واردات

افزایش 2 درصدی مالیات واردات مورد انتقاد بخش خصوصی قرار گرفته است

بیانیه واردکنندگان علیه بخشنامه گمرک

فدراسیون واردات اتاق ایران با انتشار بیانیه‌ای درخصوص دریافت مالیات ۴ درصدی علی الحساب واردات قطعی کالا اعلام کرد: بخشنامه دولت سبب فعال تر شدن کانال های فساد می شود.

واردات

علیرضا مناقبی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

بخشنامه افزایش مالیات بر واردات، فسادزا است

علیرضا مناقبی، رئیس مجمع عالی واردات، معتقد است بخشنامه افزایش مالیات بر واردات، برای جلوگیری از تخلف‌های پیش‌آمده از کارت‌های یک‌بارمصرف بازرگانی صادر شده، اما استثناهای آن فسادزا است.

اقتصاد کلان

رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران

افزایش مالیات واردات کالاها را گران می‌کند

سید رضی حاجی آقا میری، رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران معتقد است افزایش دو درصدی مالیات علی‌الحساب واردات، به افزایش قیمت تمام شده کالاها منجر می‌شود و در نهایت به ضرر مصرف‌کننده و واردکننده خواهد بود.

گمرک

کیوان کاشفی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

صدور بخشنامه افزایش مالیات بر واردات، مخالف سیاست کلان دولت است

کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران می‌گوید: هدف اصلی صادر کننده‌های این بخشنامه، جلوگیری از فرار مالیاتی وارد‌کننده‌هاست؛ ولی با اجرای آن حداقل 13 الی 14 درصد هزینه واردات افزایش یافته و قیمت تمام شده کالا بالا می‌رود.

واردات

محمد لاهوتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

اتاق ایران لغو بخشنامه افزایش 4 درصدی مالیات را پیگیری کند

لاهوتی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران می‌گوید: اخذ مالیات 4 درصدی علی‌الحساب واردات قطعی کالا، منطقی نیست و این کار باعث افزایش قیمت تمام شده کالای وارداتی شده و هزینه واردات رسمی را افزایش می‌دهد.

واردات

در نامه نایب‌ رئیس اتاق ایران مطرح شد

درخواست اتاق ایران از وزیر اقتصاد برای لغو افزایش 2 درصدی مالیات علی‌الحساب واردات

پدرام سلطانی، نایب‌رییس اتاق ایران، در نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی از دریافت چهار درصدی مالیات علی‌الحساب واردات قطعی کالا انتقاد کرد و از طرف اتاق ایران به نمایندگی از فعالان اقتصادی و تشکل‌های اقتصادی خواستار لغو این بخشنامه توسط گمرک شد.

اقتصاد کلان

در پی افزایش 2 درصدی مالیات علی‌الحساب واردات اعلام شد

مالیات 4درصدی برای واردکنندگان، پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور است

به گفته مظفر علیخانی، معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران، سازمان امور مالیاتی پیشنهاد افزایش مالیات را مطرح کرده درحالیکه اتاق مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کرده است.

گمرک