رادیو مجازی اتاق ایران - 14 اسفند 1402

کارگروه اقدام مالی FATF

بیانیه اتاق ایران درباره پیوستن به گروه کاری اقدام مالی برای پول‌شویی (FATF)

اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست امروز خود با صدور بیانیه‌ای بر ضرورت پیوستن ایران به گروه کاری اقدام مالی برای پول‌شویی (FATF) تاکید کردند.

اتاق ایران

کارشناس ارشد بانکی مطرح کرد

شفاف شدن منشا پول، پیش‌نیاز ارتقای جایگاه ایران در FATF

مدیرعامل اسبق بانک صادرات معتقد است برای ارتقای جایگاه ایران در گروه اقدام مالی(FATF) باید منشاء پول برای بانک‌ها شفاف شود.

بانک

سلیمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران مطرح کرد

مهلت دوباره FATF به ایران، فرصتی برای برقراری روابط بانکی بین‌المللی

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران، تعلیق محدودیت‌های تنبیهی مالی علیه ایران از سوی کارگروه اقدام مالی(FATF) را فرصتی عنوان می‌کند که برای اجرای کامل مقررات مدنظر این کارگروه به ایران داده شده است و باید برای هموار کردن مسیر برقراری روابط بانکی با بانک‌های بین‌المللی از آن استفاده کرد.

بانک

گزارش پایگاه خبری اتاق ایران از جدیدترین تصمیمات کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF)

تعلیق محدودیت‌های مالی علیه ایران برای یک سال دیگر

نشست اخیر کارگروه اقدام مالی (FATF) دیروز به پایان رسید و در بیانیه پایانی آن اعلام شد که با توجه به پایبندی تهران به تعهدات خود، همچنان محدودیت‌های تنبیهی علیه ایران را معلق نگه خواهد داشت.

بانک

نشست گروه ویژه اقدام مالی FATF در اسپانیا آغاز شد

پایان فرصت یک ساله ایران برای خروج از لیست سیاه پولشویی

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) نشست 6 روزه خود را در اسپانیا آغاز کرده است. در نشست سال گذشته، ایران به مدت 12 ماه از لیست سیاه تعلیق شد تا اقداماتی در جهت اصلاح فرایندهای بانکی انجام دهد.

بانک

جذب سرمایه خارجی با پیوستن به FATF

محسن بهرامی ارض اقدس اعتقاد دارد:«تلاش دولت برای رهایی از رکود باید بر شیوه‌هایی متمرکز باشد که تا حد امکان کمترین تاثیر تورمی را در اقتصاد کشور بر جا می‌گذارد.» او یکی از این شیوه‌ها را جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی می‌داند.

بانک

نمی خواهیم پول های کثیف وارد اقتصاد کشور شود

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: «سال هاست مبارزه با پولشویی در داخل کشور اجرا می شود و ما موافق این نیستیم که پول های کثیف وارد اقتصاد کشور شود.»

اقتصاد کلان

محمد لاهوتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

برای جذب سرمایه، باید از فرصت داخلی و خارجی استفاده کرد

لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران می‌گوید: برای جذب سرمایه خارجی باید بتوانیم از همه فرصت‌های داخلی و خارجی استفاده کنیم؛ باید وضعیت محیط کسب و کار بهبود یابد؛ بانک‌های ما به استاندارد بین‌المللی نزدیک شود تا امکان سرمایه‌گذاری ممکن شود.

اقتصاد کلان

سیدحسین سلیمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

FATF و رعایت قواعد بین‌المللی پیش‌زمینه ورود سرمایه به ایران است

حسین سلیمی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران می‌گوید: برای جذب سرمایه‌ خارجی باید قواعد و قوانین بین‌المللی را رعایت کرد؛ FATF، بازل 2 و 3، قوانین Money laundering از پیش‌نیازهای شفافیت مالی برای شروع همکاری بنگاه‌های اقتصادی بین‌المللی در ایران است.

بانک

احمد حاتمی‌یزد در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران تحلیل کرد

پیوستن به FATF لازمه حیات اقتصادی ایران است

اف ای تی اف یک سازمان بین دولی است که اکنون حدود 192 کشور به سازمان‌های منطقه‌ای آن متصل هستند. وظیفه اصلی FATF مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم است که از سال 2008 ایران را در فهرست سیاه خود قرار داد و حدود یک ماه پیش برای مدت یک سال، نام ایران را تعلیق کرد.

بانک