رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401

راهکارهای حمایت از کالای ایرانی

محمود تولایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

امسال سال رشد بنگاه‌های کوچک و متوسط هم باشد

تولایی، رئیس اتاق کاشان معتقد است: اگر اقتصاد ایران در سالی که گذشت در برخی حوزه شاهد رشد 4 درصدی بود ولی در برخی از حوزه‌ها چون کسب‌وکارهای کوچک و متوسط رکود شدیدی را تجربه کرد. سهم امروز رشد اقتصادی سهم بنگاه‌های بزرگ و است نه بنگاه‌های کوچک و متوسط.

اقتصاد کلان

رئیس اتاق کرمانشاه

کالای ایرانی را برای صادراتی شدن حمایت کنیم

رئیس اتاق کرمانشاه می‌گوید: برای حمایت از کالای ایرانی باید مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی را برطرف کرد و در کنار این کار یکی از اساسی‌ترین اقداماتی که می‌توان برای حمایت از کالای ایرانی انجام داد، صادرات این کالاها به کشورهای دیگر و برجسته کردن کالای ایرانی در بازارهای جهانی است.

اقتصاد کلان

به مناسبت فرارسیدن سال نو انجام شد

دیدار اعضای هیات رئیسه اتاق ایران با رئیس مجلس شورای اسلامی

هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به مناسبت فرارسیدن سال نو با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

اتاق ایران

یادداشت حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران

ضرورت کاهش قیمت تمام‌شده تولید

حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران در یادداشت خود با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، به تشریح مشکلات و چالش‌های پیش روی تولید اشاره کرده و رفع آنها برای کاهش قیمت تمام‌شده تولید را پیش‌نیاز جذاب شدن کالای ایرانی برای مصرف‌کننده عنوان کرده است.

اقتصاد کلان

یادداشت رضا پدیدار برای پایگاه خبری اتاق ایران

فرار سرمایه و الزامات حمایت از کالا و خدمات ایرانی

پدیدار، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران معتقد است: آشفتگی نظام بانکی و نوسانات ارزی و سیاست‌های غلط می‌تواند بیش‌ از پیش منابع و سرمایه‌های بومی در داخل کشور را فراری دهد و جریان طبیعی تولید و رقابت را مختل و به‌طورکلی به تعطیلی بکشاند. در این شرایط حمایت از کالا و خدمات ایرانی به شعار تبدیل می‌شود و مکانیزم اجرایی و عملیاتی خود را از دست می‌دهد.

اقتصاد کلان

رئیس اتاق ایران

کیفیت و قیمت رقابتی، دو عامل اثرگذار در توفیق کالای ایرانی

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در تبیین شعار سال 97 گفت:کیفیت و قیمت رقابتی، دو عامل اثرگذار در موفقیت کالای ایرانی در بازار است.

ویدئو

علاء میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

مردم باید در سال جدید به فکر خودکفایی اقتصادی باشند

علاء میرمحمد صادقی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران تحقق شعار سال 1397 را نیازمند اراده جدی بخش‌خصوصی و تفاهم ملی میان دولت و مردم می‌داند. او می‌گوید: دولت باید امور اقتصادی را به بخس خصوصی واگذار کند و بخش‌خصوصی با تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جهت حمایت از کالای ایرانی و خودکفایی اقتصادی گام بردارد.

اقتصاد کلان

یادداشت حسین پیرموذن برای پایگاه خبری اتاق ایران

رشد پایدار اقتصاد با حمایت از کالای ایرانی

بنگاه‌های کوچک و متوسط در ایران ظرفیت ارتباط با انواع بین‌المللی را نیز دارند اما گام اول این است که تولید داخلی در بازار ایران توان رقابت و جلب نظر خریداران ایرانی را داشته باشد.

اتاق ایران

یادداشت غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در پی نامگذاری سال

نقش مردم و مسئولان در حمایت از کالای ایرانی

غلامحسین شافعی رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور طی یادداشتی در راستای شعار سال پیرامون حمایت از کالای ایرانی، بر ضرورت توجه دوجانبه مردم و مسوولان به الزامات تحقق این هدف تاکید کرده است.

اتاق ایران