رادیو مجازی اتاق ایران - 27 خرداد 1403

چشم‌انداز اقتصاد 96

خسرو فروغان در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

دولت برای حمایت همزمان از کسب‌وکارهای نوین و سنتی تدبیر کند

خسرو فروغان گران‌سایه، رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران می‌گوید: اگرچه در سال 1396 به تولید و اشتغال تاکید شده ولی دنیای کسب‌وکار در ایران وضعیت مناسبی ندارد. آنچه ما امروز به آن بازار می‌گوییم شباهت اندکی با دهه‌های پیشین دارد. تغییرات تکنولوژیک و فعالیت مگامال‌ها در صورت طرد یکی و حمایت از دیگری به اشتغال لطمه می‌زند.

اقتصاد کلان

مهدی پورقاضی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

از صنعت غیررقابتی نمی‌توان انتظار اشتغال‌آفرینی داشت

پورقاضی، رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران می‌گوید: دولت و صنعت هر دو راه را اشتباه می‌روند؛ دولت فکر می‌کند با افزایش نقدینگی و اعطای تسهیلات می‌تواند مشکلات صنعت را حل کند و صنعت فکر می‌کند با رانت‌جویی از دولت، دریافت تسهیلات یا بالا رفتن تعرفه برای کالای مشابه می‌تواند صنعت خود را رونق بخشد.

اقتصاد کلان

محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

نیاز به نقدینگی در واگذاری‌ها، باعث شکست خصوصی‌سازی است

انصاری، عضو هیات رئیسه اتاق ایران، به پایگاه خبری اتاق ایران می‌گوید:‌ زمینه رونق تولید، اشتغال‌آفرینی و رشد 8 درصدی که در برنامه ششم توسعه وعده شده، فراهم نیست. تمهیدات برای این هدف‌گذاری عبارتند از:‌ فروش نفت، بهره‌وری، سرمایه‌گذاری خارجی، سیاست‌گذاری منسجم و تعامل با دنیا برای توسعه صادرات.

اقتصاد کلان

رهبر انقلاب در دیدار نوروزی جمعی از مسئولان نظام

وارداتی که کارخانه‌های داخلی را تعطیل می‌کند، متوقف شود

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نوروزی جمعی از مسئولان بخشهای مختلف نظام، با تأکید بر لزوم استفاده همگان از فرصتها برای خدمت به مردم و سعادتمند کردن جامعه و جوانان، لازمه رونق تولید و اشتغال را پیگیری و نظارت جدی خواندند.

اقتصاد کلان

محمدرضا کرباسی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران تشریح کرد

چشم‌انداز فعالیت‌های بین‌المللی اتاق ایران در سال 96

به گفته محمدرضا کرباسی، اتاق ایران از تیرماه سال 94 تا دی ماه سال 95، 290 هیات خارجی را اعزام و پذیرش کرده است. به گفته او، گسترش تعاملات تجاری بین‌المللی از طریق اتاق‌های مشترک، اتاق‌های استانی و تشکل‌ها در سال جدید محور برنامه های بین المللی اتاق ایران خواهد بود.

اتاق ایران

بیانیه مشترک اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، تعاون و اصناف ایران در خصوص نام گذاری سال 1396 به نام تولید و اشتغال

در پی نام‌گذاری سال 1396، از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، تعاون و اصناف ایران بیانیه ای مشترک صادر کردند.

اتاق ایران

رئیس اتاق ایران در نخستین نشست هیات نمایندگان در سال 96

سخنان رهبر انقلاب، محور گفتمان ملی در سال جدید قرار گیرد

غلامحسین شافعی در نخستین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در سال 96 بر نزدیکی و اتحاد بین دولت و بخش خصوصی تأکید کرد و خواستار تبدیل شدن سال 96 به سال گفتمان ملی شد. وی گفت: رشد بی‌کیفیت و بدون برنامه، ارزش‌آفرین نخواهد بود و نمی‌تواند نویددهنده توسعه پایدار باشد.

اتاق ایران

مشروح نخستین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در سال 96

شافعی: تولید را از زیر سایه سنگین بخش های غیرمولد نجات دهیم

رئیس اتاق ایران در نخستین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در سال جدید، از لزوم ائتلاف سازی بین دولت و بخش خصوصی به منظور تحقق اصلاحات اقتصادی سخن گفت.

اتاق ایران

در نشست روسای کمیسیون‌های اتاق ایران مطرح شد

امکان تحقق شعار سال با تغییر رویکرد نسبت به بخش خصوصی

در اولین نشست روسای کمیسیون‌های اتاق ایران در سال 96، موضوع ارسال نامه از سوی دولت به سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون برای اجرای طرح تقسیم کار ملی در راستای جهش تولید و ایجاد اشتغال، موردتوجه و بررسی قرار گرفت.

کمیسیون‌های تخصصی

گفت‌وگو در رادیو مجازی اتاق ایران: نگاهی به سال 95؛ چشم‌انداز سال 96 - علی‌اکبر جاویدان

گفت‌وگو با علی‌اکبر جاویدان، معاون پشتیبانی اتاق ایران

صدا