رادیو مجازی اتاق ایران - 17 خرداد 1402

بخش‌خصوصی؛ تولید و اشتغال

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران

بانک‌ها با تزریق منابع ارزی و ریالی، به تولید کمک کنند

حسین پیرمؤذن گفت: در سال مزین به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال همچنان انتظار این است تا بانک‌های عامل، صاحبان تولید و سرمایه را با تزریق منابع ارزی و ریالی کمک کنند.

اتاق اردبیل

بررسی رویکرد دولت در دریافت مالیات طی 5 سال اخیر

بخش خصوصی در تنگای مالیات بر مشاغل و مالیات بر ارزش‌افزوده

کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در گزارشی به بررسی رویکرد دولت در اخذ مالیات در قوانین بودجه طی سال‌های 1392 الی 1395 و لایحه بودجه1396 پرداخته است.

محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

در واگذاری‌ها به مهارت و دانش توجه شود نه نقدینگی

انصاری: اگر خصوصی‌سازی فقط در قبال پول انجام شود، به بیراهه می‌رود. در خصوصی‌سازی باید به امکانات، دانش، منابع انسانی توجه شود تا هدف از آن، اشتغال‌آفرینی و رونق تولید باشد نه واگذاری ملک در قبال نقدینگی.

خصوصی‌سازی

مجتبی خسروتاج در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

دولت‌ها برای توسعه صادرات سیاست‌گذاری کنند نه دخالت

خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران می‌گوید: صادرات نیازمند برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری مناسب است. بهره‌وری، کارآیی، کاهش هزینه‌های تولید و رقابتی بودن محصول به صادرات محصول کمک می‌کند. صادرات یک کار مدام و پیوسته است که در سطح سیاست‌گذاری کلان و خرد دنبال می‌شود.

صادرات

سیدرضی حاجی‌آقا میری، در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

توسعه صادرات غیرنفتی به استراتژی منسجم و پایدار نیازمند است

حاجی‌آقا میری، رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران می‌گوید: صادرات غیرنفتی واقعی در سال 96 چشم‌انداز مثبتی ندارد؛ باید سیاست‌ها و استراتژی توسعه صادرات غیرنفتی واقعی، بازخوانی شود، تا موانع و مشکلات این حوزه شناسایی و برطرف شود.

صادرات

تجربه چین، راهگشای تغییر ریل از سیاست «توسعه صادرات» به «جایگزینی صادرات»

اقتصاد چین در طی 30 سال گذشته رشد چشمگیر و بی نظیری داشته است. بی تردید مطالعه دلایل و عوامل این رشد و بررسی سیاستهایی که چین را در این 30 سال اینگونه متحول کرده است می تواند درس‌های زیادی را برای کشور ما و اصلاح و اتخاذ سیاست‌های مناسب‌تر در مسیر بهبود شرایط و وضعیت کنونی اقتصاد ما به همراه داشته باشد.

اقتصاد کلان

رئیس اتاق البرز در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

قوانین مخل کسب و کار، اصلی‌ترین مانع رونق تولید است

رحیم بنامولایی رئیس اتاق البرز و عضو هیات نمایندگان اتاق ایران، قوانین مخل کسب و کار را اصلی‌ترین موانع تولید و اشتغال دانست.

اتاق کرج