رادیو مجازی اتاق ایران - 26 خرداد 1403

انتظارات فعالان اقتصادی از دولت

سیاست در خدمت اقتصاد [11]: گفت‌وگو با کیوان کاشفی

حسن روحانی علاوه بر وزرای اقتصادی، وزرای سیاسی را هم ملزم کرده در راستای توسعه اقتصادی کشور و تقویت بخش خصوصی قدم بردارند و سیاست را در خدمت اقتصاد قرار دهند؛ رویکردی که اخیرا از سوی غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران به عنوان مطالبه بخش خصوصی مطرح شده بود. کیوان کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه معتقد است در قدم اول باید قوانین حوزه کسب‌وکار اصلاح شود.

ویدئو

سیاست در خدمت اقتصاد [10]: گفت‌وگو با جبار کیانی‌پور

حسن روحانی علاوه بر وزرای اقتصادی، وزرای سیاسی را هم ملزم کرده در راستای توسعه اقتصادی کشور و تقویت بخش خصوصی قدم بردارند و سیاست را در خدمت اقتصاد قرار دهند؛ رویکردی که اخیرا از سوی غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران به عنوان مطالبه بخش خصوصی مطرح شده بود. جبار کیانی‌پور، رئیس اتاق یاسوج، معتقد است دیپلماسی اقتصادی را باید بر دیپلماسی سیاسی اولویت داد و با دنیا تعامل کرد.

ویدئو

سیاست در خدمت اقتصاد [9]: گفت‌وگو با حسین سلاح ورزی

حسن روحانی علاوه بر وزرای اقتصادی، وزرای سیاسی را هم ملزم کرده در راستای توسعه اقتصادی کشور و تقویت بخش خصوصی قدم بردارند و سیاست را در خدمت اقتصاد قرار دهند؛ رویکردی که اخیرا از سوی غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران به عنوان مطالبه بخش خصوصی مطرح شده بود. حسین سلاح‌ورزی، نایب رئیس اتاق ایران می‌گوید: پارادایم ذهنی اجزای حاکمیت به نفع اقتصاد تغییر کند.

ویدئو

سیاست در خدمت اقتصاد [8]: گفت‌وگو با مهدی طبیب‌زاده

حسن روحانی علاوه بر وزرای اقتصادی، وزرای سیاسی را هم ملزم کرده در راستای توسعه اقتصادی کشور و تقویت بخش خصوصی قدم بردارند و سیاست را در خدمت اقتصاد قرار دهند؛ رویکردی که اخیرا از سوی غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران به عنوان مطالبه بخش خصوصی مطرح شده بود. مهدی طبیب‌زاده، رئیس اتاق کرمان، اولویت کشور برای خروج از مشکلات اقتصادی را توسعه صادرات غیرنفتی می‌داند.

ویدئو

سیاست در خدمت اقتصاد [7]: گفت‌وگو با جمال رازقی جهرمی

حسن روحانی علاوه بر وزرای اقتصادی، وزرای سیاسی را هم ملزم کرده در راستای توسعه اقتصادی کشور و تقویت بخش خصوصی قدم بردارند و سیاست را در خدمت اقتصاد قرار دهند؛ رویکردی که اخیرا از سوی غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران به عنوان مطالبه بخش خصوصی مطرح شده بود. جمال رازقی جهرمی معتقد است برون رفت از مشکلات اقتصادی، به اجماع در حاکمیت نیازمند است.

ویدئو

رئیس اتاق ایران در مراسم تودیع و معارفه وزیر صمت

دولت دوازدهم از مشارکت و همکاری بخش خصوصی بهره بگیرد

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در مراسم تودیع و معارفه وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور یافت و ضمن تقدیر از اقدامات محمدرضا نعمت زاده، وزیر صمت در دولت یازدهم از محمد شریعتمداری وزیر صمت در دولت جدید خواست که برنامه اعلامی خود را عملیاتی کرده و نظرات بخش خصوصی را مدنظر قرار دهد.

اتاق ایران

یادداشت شعبان فروتن، برای پایگاه خبری اتاق ایران

«سیاست در خدمت اقتصاد»؛ نسخه‌ای شفابخش برای درمان اقتصاد

شعبان فروتن رئیس اتاق ایلام در یادداشتی به تحلیل کلیدواژه «سیاست در خدمت اقتصاد» پرداخته است.

اتاق ایلام

سیاست در خدمت اقتصاد [5]: گفت‌وگو با بهرام شکوری

حسن روحانی علاوه بر وزرای اقتصادی، وزرای سیاسی را هم ملزم کرده در راستای توسعه اقتصادی کشور و تقویت بخش خصوصی قدم بردارند و سیاست را در خدمت اقتصاد قرار دهند؛ رویکردی که اخیرا از سوی غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران به عنوان مطالبه بخش خصوصی مطرح شده بود.بهرام شکوری رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران توجه به صنایع کوچک را در این راستای حایز اهمیت می‌داند.

ویدئو

سیاست در خدمت اقتصاد [4]: گفت‌وگو با پدرام سلطانی

حسن روحانی علاوه بر وزرای اقتصادی، وزاری سیاسی را هم ملزم کرده در راستای توسعه اقتصادی کشور و تقویت بخش خصوصی قدم بردارند و سیاست را در خدمت اقتصاد قرار دهند؛ رویکردی که اخیرا از سوی غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران به عنوان مطالبه بخش خصوصی مطرح شده بود.پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق ایران معتقد است برای تغییر در پارادایم اقتصاد، باید اجماع در سطح کلان کشور بوجود آید.

ویدئو

سیاست در خدمت اقتصاد [3]: گفت‌وگو با محمدرضا کرباسی

حسن روحانی علاوه بر وزرای اقتصادی، وزاری سیاسی را هم ملزم کرده در راستای توسعه اقتصادی کشور و تقویت بخش خصوصی قدم بردارند و سیاست را در خدمت اقتصاد قرار دهند؛ رویکردی که اخیرا از سوی غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران به عنوان مطالبه بخش خصوصی مطرح شده بود.محمدرضا کرباسی، معاون بین‌الملل اتاق ایران معتقد است اقتصاد باید محور مذاکرات خارجی باشد.

ویدئو