رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مرداد 1403

انتظارات فعالان اقتصادی از دولت

محمدقلی یوسفی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

دولت، قبل از چینش کابینه با نگاه استراتژیک مسائل را اولویت‌بندی کند

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی می‌گوید: دولت اول روحانی مسائل اقتصادی را به‌صورت استراتژیک بررسی نکرده و مشکلات را بر اساس این الگو شناسایی نکرده است. دولت دوازدهم باید تغییر دیدگاه بدهد. دولت باید هدف، استراتژی و برنامه خود را مشخص کند و وزرا و تیم خود را بر این اساس انتخاب کند.

اقتصاد کلان

محمد لاهوتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

کابینه دولت دوازدهم جوان، هماهنگ و برنامه‌محور باشد

لاهوتی، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران درباره شاخصه‌های کابینه دولت دوازدهم می‌گوید: انتخاب یک کابینه کارآمد در دولت باید بر اساس روشی منطقی، معقول و روزآمد باشد. همه سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها باید اول در بدنه خود هماهنگ عمل کنند.

اقتصاد کلان

یادداشت رضا پدیدار برای پایگاه خبری اتاق ایران

سرنوشت اقتصاد با دولت پویا و کارآمد، رونق و توسعه است

پدیدار، نایب‌رئیس فدراسیون صنعت نفت ایران درباره دولت کارآمد معتقد است: دولت کارآمد خواست همه مردم ایران است؛ این ساختار باید از ادامه منطقی فعالیت‌ها در انطباق با اسناد بالادستی و خط‌مشی تکلیفی بر کشور باشد چراکه ساختار سازمانی منسجم در هر دولتی منجر به کارآمدی و پویایی آن خواهد بود.

اقتصاد کلان

یادداشت یلدا راهدار برای پایگاه خبری اتاق ایران

دولت شریک بخش خصوصی باشد، نه رقیب آن

رئیس کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق ایران در یادداشتی می‌نویسد: اقتصاددان‌ها بر روی دخالت دولت در اقتصاد، تفاهم نظر دارند اما اندازه این دخالت مهم است؛ دولت‌های آینده باید بتوانند با تدوین سیاستگذاری‌های خاص سبب شوند که کشور از چرخه توسعه‌نیافتگی خارج شود.

اقتصاد کلان

غلامحسین شافعی در ضیافت افطار رئیس‌جمهوری مطرح کرد

برنامه واحد، منسجم و واقع‌گرایانه؛ مطالبه بخش خصوصی از دولت دوازدهم

رئیس اتاق ایران، با تاکید بر جایگاه بخش خصوصی گفت: دولت دوازدهم باید از تصدی‌گری در مسائل اقتصادی دوری کند. مهم‌ترین اصل در توسعه اقتصادی، برنامه‌ریزی بر اساس واقعیت‌های اقتصاد است؛ در این زمینه دولت و تیم اقتصادی آن، باید استراتژی واحد و منسجمی داشته باشد.

اقتصاد کلان

مهدی پازوکی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

دولت مسیر رشد اقتصادی سال جاری را، با برنامه راهبردی تثبیت کند

قبل از تشکیل کابینه دولت دوازدهم باید مهمترین مشکلات اقتصاد کشور شناسایی شود و برای رفع آنها راهبرد و برنامه‌ منسجمی آماده شود.

اقتصاد کلان

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران

بانک‌ها با تزریق منابع ارزی و ریالی، به تولید کمک کنند

حسین پیرمؤذن گفت: در سال مزین به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال همچنان انتظار این است تا بانک‌های عامل، صاحبان تولید و سرمایه را با تزریق منابع ارزی و ریالی کمک کنند.

اتاق اردبیل

بررسی رویکرد دولت در دریافت مالیات طی 5 سال اخیر

بخش خصوصی در تنگای مالیات بر مشاغل و مالیات بر ارزش‌افزوده

کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در گزارشی به بررسی رویکرد دولت در اخذ مالیات در قوانین بودجه طی سال‌های 1392 الی 1395 و لایحه بودجه1396 پرداخته است.

یادداشت بهرام امیراحمدیان برای پایگاه خبری اتاق ایران

رویارویی ایران با فرصت‌های جدید در فضای بین‌المللی

امیراحمدیان، استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران می‌گوید: با آغاز دوره دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی، فرصت مناسبی برای ایران پیش‌آمده است تا با استفاده از فضای مناسبی که در اروپا پیش‌آمده نسبت به تحولات اقتصادی در ایران، با جدیت کار کند و به ارتقای جایگاه شایسته ایران که در سال‌های اخیر از آن دورافتاده است اقدام کند.

اقتصاد کلان

علی دینی ترکمانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

دولت دوازدهم برای مشکلات نظام‌مند اقتصاد، چاره‌جویی کند

دینی‌ترکمان می‌گوید: توسعه بدون تعامل با اقتصاد جهانی ممکن نیست. در وضعیت انزوا، اقتصاد ایران دچار قفل‌شدگی نظام‌مند است. برای مواجهه با بحران‌های اقتصادی، به اصلاحات اساسی و نهادی نیاز داریم.

سرمایه‌گذاری