رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مهر 1402
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق بجنورد

رئیس اتاق بجنورد مطرح کرد

خراسان شمالی و استان کالوگا روسیه، ظرفیت‌های زیادی برای همکاری دارند

مازیار زند، رئیس اتاق بجنورد با اشاره به سفر هیات تجاری استان خراسان شمالی به استان کالوگا روسیه، گفت: دو استان ظرفیت‌های زیادی برای همکاری دارند و در این سفر برای توسعه همکاری‌ها اعلام آمادگی شد.

اتاق همدان

در دیدار رئیس کانون ملی بانوان بازرگان با رئیس اتاق همدان مطرح شد

حضور پررنگ زنان در فعالیت‌های اقتصادی نیازمند حمایت‌های قانونی است

فاطمه مقیمی، رئیس کانون ملی بانوان بازرگان، در دیدار با رئیس اتاق همدان، گفت: حضور پررنگ زنان در فعالیت‌های اقتصادی به فرهنگ‌سازی و حمایت‌های قانونی نیاز دارد.

اتاق سنندج

رئیس اتاق سنندج در نشست شورای گفت‌وگوی کردستان

امنیت اقتصادی به تحقق توسعه پایدار کمک می‌کند

علی‌اکبر عبدالملکی، رئیس اتاق سنندج با تأکید بر اینکه امنیت محور توسعه است، گفت: اقتصاد امن و امنیت اقتصادی در کمک به توسعه پایدار و بهبود فضای کسب‌وکار مؤثر هستند.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز در نشست شورای گفت‌وگوی فارس

روش‌های محدود رفع تعهدات ارزی، خود تحریمی است

محمدصادق حمیدیان، رئیس اتاق شیراز با اشاره به مشکل سازی بخشنامه‌های غیرکارشناسی در زمینه رفع تعهد ارزی صادرکنندگان، گفت: مفیدترین شیوه‌های رفع تعهد ارزی ناکارآمد شده و صادرکنندگان باسابقه از چرخه خارج شده‌اند.

اتاق همدان

در نشست شورای گفت‌وگوی استان همدان مطرح شد

ارتباط با دستگاه دیپلماسی، به توسعه تجارت کمک می‌کند

رئیس اتاق همدان با اشاره به میزبانی شورای گفت‌وگوی این استان از سفیر ایران در مجارستان، بر اهمیت ارتباط فعالان اقتصادی با دستگاه دیپلماسی و تأثیر آن بر توسعه تجارت تأکید کرد.

صادرات

محمدرضا پورابراهیمی در نشست شورای گفت‌وگوی کرمان اعلام کرد

کارت‌های بازرگانی تعلیق شده، با دریافت تضامین لازم به مدت ۶ماه رفع تعلیق می‌شوند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مقرر شده که کارت‌های بازرگانی تعلیق شده به مدت 6 ماه با دریافت تضامین لازم، رفع تعلیق شوند و تاثیر این تصمیمات در روزهای آینده بر صادرات پسته و سایر محصولات کشاورزی نمایان خواهد شد.

اتاق بندرعباس

رئیس اتاق بندرعباس در نشست شورای گفت‌وگوی استان هرمزگان

شورای گفت‌وگوی هرمزگان در مسیر پیشرفت قرار دارد

محمدرضا صفا رئیس اتاق بندرعباس، با اشاره به بهبود جایگاه شورای گفت‌وگوی هرمزگان در ارزیابی‌های وزارت کشور، گفت: بهبود وضعیت استان در بسیاری از شاخص‌ها نیز این مسئله را تأیید می‌کند.

اتاق شهرکرد

رئیس اتاق شهرکرد تأکید کرد

از ظرفیت اتاق‌های بخش خصوصی برای بهبود فضای کسب‌وکار استفاده شود

دبیرخانه مشترک اتاق‌های بازرگانی، اصناف، تعاون و اصناف کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری در راستای پیگیری مسائل، مشکلات و دغدغه‌های فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی استان تشکیل شد.

اتاق قزوین

با مشارکت اتاق قزوین

استان قزوین و اقلیم کردستان عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به‌منظور تقویت سرمایه‌گذاری، برگزاری نمایشگاه و توسعه صادرات، اتاق قزوین به همراه شرکت‌‌های نمایشگاه‌های بین‌المللی و شهرک‌های صنعتی قزوین با اتحادیه واردکنندگان و صادرکنندگان اقلیم کردستان عراق تفاهم‌نامه امضا کردند.

اتاق اراک

رئیس اتاق اراک در نشست با سفیر نیجریه در تهران

شرایط برای حضور ایران در بازار نیجریه فراهم است

ناصر بیکی در نشست فعالان اقتصادی استان مرکزی با سفیر نیجریه در تهران، گفت: نیجریه بازار بزرگی است و با توجه به روابط سیاسی دو کشور، همه‌چیز برای حضور فعالان اقتصادی ایران در این بازار فراهم است.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در پیش جلسه ستاد عالی پسته مطرح کرد

با بخشنامه جدید رفع تعهد ارزی، 50 درصد کارت‌های بازرگانی کرمان تعلیق می‌شود

رئیس اتاق کرمان می‌گوید: بر اساس بخشنامه جدید رفع تعهد ارزی، کارت‌های بازرگانی که کمتر از 60 درصد ارز حاصل از صادرات را برگردانده‌اند بعد از یک ماه تعلیق می‌شوند و 50 درصد کارت‌های بازرگانی استان درگیر این مسئله هستند.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز مطرح کرد

قوانین طرح تولید بدون کارخانه، باید اصلاح شود

محمدجواد امانی، رئیس اتاق اهواز با اشاره به مزایای تولید بدون کارخانه، گفت: اجرای این طرح نیازمند حمایت و ظرفیت‌سازی است و برخی قوانین این طرح نیز باید اصلاح شود.

اتاق خرم آباد

رئیس اتاق خرم‌آباد مطرح کرد

بانک‌ها در وضعیت موجود با دریافت‌کنندگان تسهیلات کنار بیایند

رئیس اتاق خرم‌آباد در دیدار با مدیر شعب بانک ملی استان لرستان، گفت: طولانی شدن روند پرداخت تسهیلات، فرصت‌های فعالان اقتصادی را از بین می‌برد و از بانک‌ها انتظار می‌رود در وضعیت موجود با متقاضیان تسهیلات کنار بیایند.

اتاق اراک

در نشست اتاق اراک با سفیر کنیا در تهران مطرح شد

فعالان اقتصادی استان مرکزی به کنیا سفر می‌کنند

فعالان اقتصادی استان مرکزی در نشست اتاق اراک با سفیر کنیا در تهران دیدار کردند. در این دیدار مقرر شد هیاتی از فعالان اقتصادی استان مرکزی برای معرفی ظرفیت‌های اقتصادی این استان به کنیا سفر کنند.

اتاق بیرجند

دبیر شورای گفت‌وگوی خراسان جنوبی خبر داد

6 پهنه معدنی در خراسان جنوبی آزاد شد

با پیگیری‌های شورای گفت‌وگوی خراسان جوبی، پهنه های معدنی چاه مضراب، ماهیرود، مهرجان، جنوب نایبندان، کوچکعلی نایبندان و شرق نایبندان آزاد شدند.

اتاق کرج

رئیس اتاق کرج در نشست شورای گفت‌وگوی استان البرز

دولت به جذب سرمایه‌گذار و پذیرش هیات‌های تجاری کمک کند

برای ترسیم نقشه راه پیوندهای تجاری با دیگر کشورها و ثبات اقتصادی در بازارهای بین‌المللی به ویژه منطقه دولت باید از طریق بازاریابی و برقراری پیوندهای تجاری به جذب سرمایه‌گذار و پذیرش هیات‌های تجاری کمک کند.

اتاق کرمانشاه

رئیس اتاق کرمانشاه هشدار داد

تصمیمات ارزی نباید محدودکننده صادرات باشد

حیدر کدیور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه درباره آثار تصمیمات ارزی که به محدودیت صادرات می‌انجامد هشدار داد.

اتاق ایران

حسین سلاح ورزی در دیدار با هیات نمایندگان اتاق شهرکرد مطرح کرد

اتاق‌های منطقه‌ای باید برای بودجه خود برنامه عملیاتی منطبق با مأموریت‌ها ارائه کنند

رئیس اتاق ایران گفت: اتاق‌های منطقه‌ای برای بودجه خود باید برنامه عملیاتی، قابل ‌اندازه‌گیری و در راستای مأموریت‌های قانونی اتاق ارائه کنند. چرا که برای اولین بار از امسال بودجه‌ریزی عملیاتی در دستور کار اتاق ایران است.

اقتصاد کلان

یادداشت قاسم رضائیان، رئیس اتاق رشت

بریکس، فرصتی که باید غنیمت شمرد

قاسم رضائیان، عضو هیات نمایندگان ایران در یادداشت خود به عضویت ایران در گروه‌ها و پیمان‌های بین‌المللی پرداخته و بر ضرورت استفاده از فرصت‌های ناشی از عضویت در آنها تأکید کرده است.

اتاق قزوین

رئیس اتاق قزوین در نشست شورای گفت‌وگوی استان

سیاست رفع تعهد ارزی، صادرات را در مقابل واردات قرار داده است

مهدی عبدیان، رئیس اتاق قزوین می‌گوید: در سیاست رفع تعهد ارزی هیچ اعتمادی به بخش خصوصی نشده و ضمن ایجاد مشکلات متعدد برای فعالان اقتصادی، عملاً صادرات در مقابل واردات قرار گرفته است.

login