رادیو مجازی اتاق ایران - 3 اردیبهشت 1403
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق شیراز

در نشست شورای گفت‌وگوی استان فارس مطرح شد

توزیع داروهای گیاهی در عطاری ها بررسی می شود

در نشست شورای گفت‌وگوی استان فارس بعد از بررسی مسائل و مشکلات صنف عطاری‌ها در فروش گیاهان دارویی فراوری شده، مقرر شد این موضوع در کارگروهی متشکل از چندین دستگاه بررسی و پیگیری شود.

اتاق یاسوج

رئیس اتاق یاسوج در نشست شورای گفت‌وگوی کهگیلویه و بویراحمد

بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه و تصمیمات یک‌شبه، کمر تولید را شکسته است

عبدالله قبادی، رئیس اتاق یاسوج، تحریم‌های داخلی و خارجی به‌ویژه بخشنامه‌های خلق‌الساعه و تصمیمات یک‌شبه را از عوامل مخل تولید عنوان کرد که مانع تحقق شعارهای اقتصادی در سال‌های اخیر شده است.

اقتصاد کلان

محمدرضا توکلی زاده در گفت‌وگو با اتاق ایران آنلاین

تعطیلی پنج‌شنبه‌، نماد بی توجهی به نظر بخش خصوصی است

رئیس اتاق مشهد با تأکید بر اینکه لازمه تحقق «جهش تولید با مشارکت مردم» توجه به نظرات بخش خصوصی است، تعیین روز پنج‌شنبه به‌عنوان تعطیلی پایان هفته برخلاف نظر بخش خصوصی را اقدامی منفی برای تجارت عنوان کرد.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در نشست فعالان اقتصادی با سرکنسول روسیه در اصفهان

ظرفیت‌های کرمان برای تجار روس شناخته شده نیست

رئیس اتاق کرمان با اشاره به متناسب نبودن روابط راهبری ایران و روسیه با حجم مبادلات تجاری، بر لزوم آشنایی تجار روس با ظرفیت‌های تجاری کشور و به خصوص استان کرمان تأکید کرد.

اقتصاد کلان

محمود نجفی عرب در نشست شورای گفت‌وگوی تهران

در تعیین تعطیلات پایان هفته، به نظرات بخش خصوصی توجه شود

در نشست شورای گفت‌وگوی استان تهران، فعالان اقتصادی نسبت به تعیین روز پنج‌شنبه به‌عنوان روز تعطیلی پایان هفته انتقاد کردند و رئیس اتاق تهران، توجه به نظرات بخش خصوصی در این مورد را خواستار شد.

اتاق خرم آباد

رئیس اتاق خرم‌آباد در نشست شورای گفت‌وگوی لرستان

استفاده از بازار سرمایه برای تأمین مالی پروژه های لرستان ضروری است

محمد خاکی، رئیس اتاق خرم آباد با اشاره به مشکلات تامین مالی از نظام بانکی و نیاز واحدهای تولیدی و بنگاه‌ها به نقدینگی، استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای تامین مالی پروژه‌های استان لرستان را ضروری عنوان کرد.

اتاق سمنان

فرج‌الله معماری در نشست فعالان اقتصادی سمنان با وزیر صمت

بال های بخش خصوصی را باز کنید

رئیس اتاق سمنان می‌گوید: بخش خصوصی قدرت زیادی برای اجرای وظایف اقتصادی دارد؛ اما به‌واسطه اعمال محدودیت‌های شدید، مانند عقابی در قفس است که نمی‌تواند از قدرت بال‌هایش استفاده کند.

اتاق ایلام

در نشست شورای گفت‌وگوی ایلام مطرح شد

زیرساخت‌های صادراتی مرز مهران، روبروی پایانه جدید عراق ایجاد شود

رئیس اتاق ایلام با اشاره به ایجاد تأسیسات گمرکی جدید عراق در مکانی پایین‌تر از پایانه صادراتی مهران، ایجاد و انتقال تأسیسات فعلی پایانه مهران به مکان جدید و روبرو تأسیسات عراق را خواستار شد.

اتاق زنجان

صمد یوسفی اصل در شورای گفت‌وگوی زنجان مطرح کرد

تعطیلی شنبه به جای پنج شنبه، به رشد تجارت خارجی کمک می کند

رئیس اتاق زنجان با اشاره به تأثیر تعطیلی پنج‌شنبه بر تعامل تجاری با دنیا، گفت: تعطیلی شنبه به‌جای پنج‌شنبه، فرصت‌های رشد تجارت خارجی را بیشتر می‌کند.

اتاق کرمان

به همت اتاق کرمان

دومین دوره رویداد بین المللی «کرمان آیدکس» از 24 اردیبهشت برگزار می شود

دومین دوره رویداد بین‌المللی «کرمان آیدکس» به همت اتاق کرمان از 24 تا 27 اردیبهشت 1403 به‌منظور معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز در نشست هماهنگی نمایشگاه اکسپو 2024

نمایشگاه اکسپو زمینه‌ای برای جهش تولید است

محمدجواد امانی، رئیس اتاق اهواز معتقد است در نمایشگاه ایران اکسپو 2024 فرصت‌های زیادی برای معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد که بهره‌برداری از آن‌ها می‌تواند به تحقق شعار سال کمک کند.

اتاق مشهد

در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان رضوی مطرح شد

رویه تعیین هزینه حمل، اثرات منفی بر تولید دارد

رئیس اتاق مشهد با اشاره به رویه تعیین هزینه حمل کالا، بدون نظرخواهی از واحدهای تولیدی، می‌گوید: این رویه هزینه تمام‌شده تولید را افزایش می‌دهد و تغییر آن یکی از مطالبات فعالان تولیدی و اقتصادی است.

اتاق بجنورد

رئیس اتاق بجنورد مطرح کرد

رفع تعهد ارزی جزو قوانین دست و پاگیر در حوزه تجارت است

مازیار زند، رئیس اتاق بجنورد با اشاره به شرایط تولید و تجارت و اقدامات دولت سیزده برای بهبود اوضاع این حوزه‌ها، سیاست رفع تعهد ارزی را ازجمله قوانین دست و پاگیر در حوزه تجارت عنوان کرد که باید رفع شود.

اتاق کرج

رئیس اتاق کرج مطرح کرد

کنترل نرخ ارز برای جلوگیری از افزایش تورم تولید، ضروری است

رئیس اتاق کرج با اشاره به تنش‌های اخیر بازار ارز، گفت: در سال جاری دولت باید تمهیدات لازم برای کنترل نرخ ارز بیندیشد تا از تأثیر آن بر افزایش شیب تورم تولید جلوگیری شود.

اتاق اهواز

با مشارکت فعالان اقتصادی

جشن گل‌ریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد خوزستان برگزار شد

جشن گل‌ریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در قالب پویش بهار آزادی به همت اتاق اهواز، فعالان اقتصادی خوزستان، ستاد دیه استان و با مشارکت جمعی از خیران استان خوزستان برگزار شد.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب‌زاده در نشست با نمایندگان منتخب کرمان در مجلس

ریل اقتصاد استان کرمان باید تعویض شود

رئیس اتاق کرمان می‌گوید: به‌واسطه وابستگی اقتصاد کرمان به منابع تجدید ناپذیر، باید تمهیداتی برای تغییر ریل اقتصاد استان اندیشیده شود و سهم تکنولوژی و تولید کرمان افزایش یابد.

اتاق شیراز

با تصویب شورای گفت و گوی استان

میز نهال، بذر و اندام های تکثیری در استان فارس راه اندازی شد

رئیس اتاق شیراز گفت: پیرو مصوبه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس و برای اولین بار در کشور، میز نهال، بذر و اندام‌های تکثیری در استان فارس با حضور فعالان این حوزه‌ها راه‌اندازی شد.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان مطرح کرد

شعار امسال، گام مهمی در اصلاح اصول حکمرانی اقتصادی است

رئیس اتاق کرمان با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۳ با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» گفت: انتخاب این شعار گام بسیار مهمی در اصلاح اصول حکمرانی اقتصادی است.

اتاق شهرکرد

در نشست اتاق شهرکرد مطرح شد

نگاه وزارت میراث فرهنگی، تسهیلگری در جذب سرمایه‌گذاری گردشگری است

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست اتاق شهرکرد اظهار کرد: نگاه این وزارتخانه کمک و تسهیلگری برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری است.

اتاق مشهد

در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان رضوی مطرح شد

بانک‌ها ملزم به پذیرش قرارداد خرید تضمینی برق به‌عنوان وثیقه شوند

در نشست شورای گفت‌وگوی استان خراسان رضوی با اشاره به عملکرد نامناسب بانک‌های استان در قبول قرارداد خرید تضمینی برق به‌عنوان وثیقه، بر ضرورت الزام آنها به اجرای قانون تأکید شد.

login