رادیو مجازی اتاق ایران - 8 تیر 1401
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق‌های استانی

غلامحسین شافعی در دیدار با رئیس اتاق یاسوج و استاندار کهگیلویه و بویراحمد

معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها، به توسعه منطقه‌ای کمک می‌کند

رئیس اتاق ایران در نشستی با رئیس اتاق یاسوج و استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر لزوم توسعه منطقه‌ای از امکان برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد.

اتاق ارومیه

حسن انتظار در همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده آذربایجان غربی

شرایط نظام بانکی با فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری منطبق نیست

رئیس اتاق ارومیه معتقد است ساختار و شرایط نظام بانکی با الزامات سرمایه‌گذاری برای توسعه اقتصاد همراه و منطبق نیست و به همین واسطه نمی‌توان به اهداف برنامه‌ریزی شده دست یافت.

اتاق سمنان

علی‌اصغر جمعه‌ای در چهل هشتمین نشست هیات نمایندگان اتاق سمنان

به نظرات کارشناسی بخش خصوصی توجه شود

رئیس اتاق سمنان با اشاره به اینکه در کمیسیون‌های تخصص اتاق‌های بازرگانی، مسائل مهم کشور بررسی و نتایج آن به تصمیم گیران منعکس می‌شود، توجه جدی به این نظرات را برای جلوگیری از فرصت‌سوزی و شکل‌گیری بحران‌ها خواستار شد.

اتاق ارومیه

سفیر استرالیا در تهران در دیدار با رئیس اتاق ارومیه

استرالیا آماده مشارکت در احیای دریاچه ارومیه است

لیندا ساکس، سفیر استرالیا در تهران با اشاره به اینکه استرالیا نیز مانند ایران مشکل کم‌آبی و خشک‌سالی دارد با مدیریت بسیار مناسب بر آن غلبه کرده است، از آمادگی این کشور برای مشارکت در احیای دریاچه ارومیه خبر داد.

اتاق اصفهان

مسعود گلشیرازی در نشست شورای گفت‌وگوی استان اصفهان

موانع فعالیت شرکت‌های کوچک و متوسط مرتفع شود

رئیس اتاق اصفهان می‌گوید: شرایط و ضوابط سخت‌گیرانه به مانعی برای تجارت بین‌الملل شرکت‌های کوچک و متوسط تبدیل شده و رفع این موانع،، نقش ویژه‌ای در تسهیل محیط کسب‌وکار و روان‌سازی امور خواهد داشت.

اتاق اردبیل

رئیس اتاق اردبیل خبر داد

مرکز تجاری ایران در مسکو راه اندازی می‌شود

حسین پیرموذن، رئیس اتاق اردبیل می‌گوید: توافق‌های اولیه برای ایجاد مرکز تجاری و نمایشگاه دائمی محصولات ایران در مسکو، توسط اتاق‌های بازرگانی اردبیل و مسکو انجام شده و مرکز تجاری ایران در مسکو راه‌اندازی می‌شود.

اتاق اراک

ناصر بیکی در نشست شورای گفت‌وگوی استان مرکزی

از تولیدکنندگان بخش دام و طیور در مقابل تأثیرات حذف ارز ترجیحی حفاظت شود

رئیس اتاق اراک با اشاره به تأثیر حذف ارز ترجیحی و بحران اوکراین بر نهاده‌های دامی و غذایی و با تأکید بر اهمیت بخش دام و طیور در اقتصاد کشور، حفاظت از تولیدکنندگان این حوزه‌ها در مقابل این تبعات منفی را خواستار شد.

اتاق بجنورد

معاون وزیر صمت در نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بجنورد مطرح شد

مشکلات بانکی، یکی از موانع اصلی رونق تولید در خراسان شمالی است

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت می‌گوید: رفتارهای بوروکراتیک و انعطاف‌ناپذیر بانک‌های استان خراسان شمالی یکی از موانع اصلی رونق تولید در این استان است که اصلاح آن از طریق وزارت اقتصاد پیگیری خواهد شد.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی در نشست شورای گفت‌وگوی کرمانشاه

برقراری حمل یکسره در مرزهای ایران با عراق ضروری است

عضو هیات رئیسه اتاق ایران، برقراری حمل یکسره در مرزهای ایران عراق را ضروری می‌داند و می‌گوید: روند کنونی مبادلات، به افزایش هزینه‌های صادرات، کاهش کیفیت محصول و شلوغی و نابسامانی مرزها منجر شده است.

اتاق همدان

در نشست فعالان گردشگری همدان و سلیمانیه عراق مطرح شد

باید دست دلالان از حوزه گردشگری سلامت کوتاه شود

فعالان حوزه گردشگری استان همدان در نشست با فعالان اقتصادی سلیمانیه عراق، ضمن برشمردن ظرفیت‌های این استان برای خدمات گردشگری سلامت، بر لزوم حذف واسطه‌ها و دلالان از این حوزه تأکید کردند.

اتاق کرج

پرهام رضایی در نشست شورای گفت‌وگوی استان البرز

تمرکز بر بازار همسایگان، به توسعه صادرات کمک می‌کند

رئیس اتاق کرج می‌گوید: در این اتاق تلاش می‌شود هرماه حداقل از یک هیات تجاری خارجی برای توسعه مبادلات میزبانی شود و در این میان تمرکز ویژه‌ای روی توسعه تجارت با همسایگان انجام خواهد شد.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان رضوی

تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در انرژی‌های تجدیدپذیر ضروری است

رئیس اتاق ایران، تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر را یک آینده‌نگری و چاره‌جویی بلندمدت برای رفع مشکلات حوزه انرژی کشور می‌داند که با تدوین برنامه خرید تضمینی برق تجدیدپذیر ممکن خواهد شد.

اتاق بوشهر

خورشید گزدرازی در نشست شورای گفت‌وگوی استان بوشهر

تغییر نرخ ارز در محاسبه حقوق گمرکی به تولید و اشتغال ضربه می‌زند

رئیس اتاق بوشهر می‌گوید: آثار تورمی جایگزینی نرخ ETS به‌جای ارز ترجیحی در محاسبه حقوق گمرکی، باعث مشکلات جدی برای تولید و اشتغال پایدار می‌شود.

اتاق قم

ابوالفضل خاکی در جلسه شورای گفت‌وگوی استان قم

اسناد مالکیت صنایع مستقر در جاده قدیم قم- تهران صادر شود

رئیس اتاق قم می‌گوید: ۱۲۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در جاده قدیم قم-تهران باوجوداینکه 50 سال از زمان استقرار آنها می‌گذرد، هنوز نتوانسته‌اند اسناد رسمی خود را دریافت کنند.

اتاق شیراز

جمال رازقی در نشست شورای گفت‌وگوی استان فارس

اختیار بخشودگی جرائم مالیاتی حوزه کشاورزی و غذایی به استان‌ها تفویض شود

رئیس اتاق شیراز با اشاره به اینکه در شرایط فعلی تا 40 درصد جرائم مالیاتی فروش محصولات کشاورزی و صنایع غذایی و تبدیلی طبق اختیارات استانی قابل‌بخشش است، گفت: خواسته بخش خصوصی، تفویض کل این اختیار به استان‌هاست.

اتاق همدان

علی‌اصغر زبردست در نشست با هیات تجاری حلبچه کردستان عراق

فعالان اقتصادی همدان از ظرفیت‌های بازار حلبچه غافل نشوند

رئیس اتاق همدان با اشاره به مزیت‌های استان همدان و نزدیکی آن به بازارچه مرکز حلبچه، به فعالان اقتصادی این استان توصیه کرد از ظرفیت‌های بازار این استان در کردستان عراق غافل نشوند.

اتاق تبریز

یونس ژائله در دیدار با سفیر استرالیا در تهران

ایران، منطقه‌ای مستعد برای فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی است

رئیس اتاق تبریز در دیدار با سفیر استرالیا در تهران، ایران را به دلایلی نظیر انرژی ارزان، نیروی کار جوان، پایین بودن مالیات و معافیت‌های طولانی‌مدت، منطقه‌ای جذاب برای حضور سرمایه‌گذاران استرالیایی عنوان کرد.

اتاق ایلام

اتاق ایلام و اتاق دیاله عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

در جریان سفر هیات تجاری دیاله عراق به استان ایلام، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام و رئیس اتاق بازرگانی دیاله عراق، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

اتاق بجنورد

سفیر بنگلادش در دیدار با هیات رئیسه اتاق بجنورد

بنگلادش خواستار واردات محصولات معدنی و پنبه از خراسان شمالی است

سفیر بنگلادش در تهران با اشاره به اینکه بخش ساخت‌وساز و پوشاک این کشور درحال‌توسعه است، گفت: بنگلادش از تأمین مواد اولیه و محصولات معدنی و پنبه از خراسان شمالی که ظرفیت تأمین آن را دارد، استقبال می‌کند.

اتاق ساری

عبداله مهاجر دارابی در نشست شورای گفت‌وگوی استان مازندران

تأمین نشدن برق صنایع کوچک، مشکلات مضاعفی در پی دارد

رئیس اتاق ساری معتقد است: جبران کمبود برق باید از طریق کاهش مصرف صنایع بزرگ و پرمصرف انجام شود و صنایع کوچک که اشتغال بیشتر و توانمندی کمتری دارند مورد حمایت قرار گیرند.

login