رادیو مجازی اتاق ایران: 10 آذر ماه 1401
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق ساری

رئیس اتاق ساری در نشست مشترک با سفیر آفریقای جنوبی اعلام کرد

آمادگی استان مازندران برای تامین ادوات و تجهیزات کشاورزی آفریقای جنوبی

رئیس اتاق ساری در نشست مشترک با سفیر آفریقای جنوبی تاکید کرد: مازندران ظرفیت تامین نیازمندی های آفریقای جنوبی در زمینه فرآوری محصولات کشاورزی، ماشین آلات، و تجهیزات کشاورزی و تولید تجهیزات انرژی های تجدید پذیر را دارد.

اتاق بیرجند

در نشست فعالان اقتصادی و مدیران خراسان جنوبی با سفیر و رایزن قرقیزستان در ایران مطرح شد

معدن و کشاورزی فرصت‌های ویژه برای همکاری ایران و قرقیزستان

فعالان اقتصادی بیرجند و مسئولان اجرایی استان خراسان جنوبی در نشست مشترک با سفیر قرقیزستان در ایران به بیان ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی ایران برای همکاری با این کشور پرداختند.

اتاق ساری

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در نشست شورای گفتگوی مازندران

زنجیره ارزش در بخش کشاورزی مازندران باید تکمیل شود

محسن رضایی بر راه اندازی صنایع وابسته به کشاورزی در مازندران تاکید و بیان کرد: زنجیره ارزش در بخش کشاورزی با توجه به تولید انبوه مرکبات، کیوی، برنج و شیلات، باید در مازندران کامل شود.

اتاق یزد

در مراسمی با حضور مسئولان و فعالان اقتصادی در اتاق یزد

از کارآفرینان برتر استان یزد تجلیل شد

در مراسمی با حضور مسئولان استان یزد و جمعی از فعالان بخش‌های مختلف تولیدی، خدماتی و گردشگری استان، از کارآفرینان برتر و شایسته تقدیر استان یزد در سال 1400 تجلیل شد.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز مطرح کرد

ظرفیت کاهش شدید وابستگی به نفت وجود دارد

شهلا عموری، رئیس اتاق اهواز به اشاره به تولید 80 درصد نفت ایران در خوزستان، می‌گوید: با توقف کامل تولید نفت، بازهم استان خوزستان به‌واسطه ظرفیت‌های صنعتی و معدنی، نقش مؤثری در اقتصاد کشور خواهد داشت.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در نشست بررسی مشکلات صنعت زغال کرمان

صنعت زغال‌سنگ کرمان با اصلاح ساختار بهبود می‌یابد

رئیس اتاق کرمان معتقد است: برای بهبود شرایط صنعت زغال‌سنگ این استان باید روی اصلاح ساختار آن با محوریت پرداخت حق‌وحقوق کارگران و بازنشستگان، اصلاح قیمت زغال، ایجاد اشتغال جدید و افزایش بهره‌وری تمرکز شود.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان رضوی

افتتاح «حساب ویژه» چالش تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی را رفع می‌کند

رئیس اتاق ایران می‌گوید: افتتاح حساب ویژه برای تأمین پایدار سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی، یکی از تکالیف قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و مطالبه جدی بخش خصوصی است که می‌تواند گره از کار بنگاه‌های اقتصادی باز کند.

اتاق کرمانشاه

در نشست شورای گفت‌وگوی کرمانشاه مطرح شد

ارتقای سواد مالی جامعه، به رشد کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

در نشست شورای گفت‌وگوی کرمانشاه با اشاره به برگزارش همایش منطقه‌ای تأمین مالی غرب کشور در این استان، بر نقش ارتقای سواد مالی در بالندگی و توسعه کسب‌وکارهای کوچک تأکید شد.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در نشست هیات نمایندگان اتاق مشهد

سیاست‌گذاری‌ها باید همراه با سنجش اثرگذاری بر عرصه‌های مختلف باشد

رئیس اتاق ایران با هشدار نسبت به تبعات سیاست‌گذاری بخشی‌نگر بر عرصه‌های مختلف اقتصادی، می‌گوید: این کار ما را به عارضه آزمون‌وخطا مبتلا کرده و با هزینه‌سازی برای بخش‌های مختلف، توسعه را در چرخه عبث قرار داده است.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در افتتاحیه جشنواره ملی خرمای کلوته جنوب کرمان

افزایش بهره‌وری در مصرف آب کشاورزی ضروری است

رئیس اتاق کرمان با اشاره به نامتناسب بوده ارز محصولات کشاورزی کشت شده با انتقال آب از خلیج‌فارس می‌گوید: برای رفع این چالش، باید بر کشت جایگزین و افزایش بهره‌وری در مصرف آب برای کشاورزی تمرکز کرد.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی در همایش منطقه‌ای تأمین مالی غرب کشور

تأمین مالی از بازار سرمایه، بهترین جایگزین تسهیلات بانکی است

عضو هیات رئیسه اتاق ایران می‌گوید: تأمین نقدینگی یکی از بزرگ‌ترین معضلات فعالان اقتصادی است؛ اما تأمین مالی از بانک‌ها چالش‌های زیادی دارد و بازار سرمایه، بهترین جایگزین برای دور زدن این چالش‌ه محسوب می‌شود.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی مس

اتاق کرمان، راه‌اندازی مدارس پرورش استعدادهای فنی و حرفه‌ای را پیگیری می‌کند

رئیس اتاق کرمان با اشاره به فعالیت‌های این اتاق در پویش مدرسه‌سازی کرمان دانا، گفت: راه‌اندازی پروژه‌ای به نام مدارس پرورش استعدادهای فنی و حرفه‌ای در کنار واحدهای تولیدی نیز با جدیت پیگیری می‌شود.

اتاق یزد

محمدرضا قمی در نشست شورای گفت‌وگوی استان یزد

بورسیه شغلی در سطح ملی مطرح شود

رئیس اتاق یزد با اشاره به نتایج بسیار مناسب طرح بورسیه شغلی و بورسیه شدن 95 دانشجو توسط واحدهای صنعتی استان یزد، پیشنهاد مکرد این طرح در سطح ملی مطرح و اجرا شود.

اتاق سمنان

علی‌اصغر جمعه‌ای در نشست گرامیداشت هفته بسیج مطرح کرد

مشکلات بیکاری و معیشتی از مسائل مهمی است که باید رفع شود

رئیس اتاق سمنان با اشاره به تحولات اخیر کشور، گفت: یکی از مسائل مهمی که باید رفع شود مشکلات بیکاری و معیشتی است و اختلاف طبقاتی در جامعه نیز بسیار مخاطره‌آمیز است و باید برای اصلاح آن کوشید.

اتاق ساری

در هشتمین جلسه شورای گفت‌وگوی مازندران تصمیم‌گیری شد

فواصل احدا واحدهای دامی در مازندران تا 50 درصد تعدیل می‌شود

سرمایه‌گذاری در حوزه دامی و گلخانه‌ای استان مازندران با موضوع مهمی به نام فواصل روبروست که مقرر شد فواصل گلخانه‌ای بر اساس ابلاغیه وزیر وقت جهاد کشاورزی در سال 89 باشد و فواصل دامی نیز تا 50 درصد تعدیل شود.

اتاق بیرجند

محسن احتشام، در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان جنوبی

دستورالعمل‌های بانکی برای آسان‌سازی پرداخت تسهیلات اصلاح شود

در سی و هشتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان جنوبی، اصلاح دستورالعمل‌های بانکی در جهت آسان‌سازی پرداخت تسهیلات به‌عنوان مطالبه بخش خصوصی استان مطرح و بررسی شد.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در نشست شورای گفت‌وگوی استان کرمان

توسعه استان کرمان در گرو توجه به اقتصاد دانش‌بنیان است

رئیس اتاق کرمان می‌گوید: آینده توسعه این استان در گرو توجه به اقتصاد دانش‌بنیان است و با توجه به اهمیت موضوع باید موانع موجود در این مسیر برداشته شود تا بتوان توسعه همه‌جانبه استان را محقق کرد.

اتاق تبریز

یونس ژائله در همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی مطرح کرد

موانع بخش صادرات ریشه در مشکلات داخلی دارد

رئیس اتاق تبریز معتقد است: عمده موانع بخش صادرات ریشه در مشکلات داخلی دارد و در بسیاری از موارد، کم‌کاری و وجود نداشتن اراده برای هدف‌گذاری صادراتی مانع توسعه این حوزه است.

اتاق تبریز

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در اتاق تبریز

دولت برای خرید کشتی‌های تجاری از بخش خصوصی حمایت می‌کند

مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در دیدار با جمعی از فعالان بخش خصوصی آذربایجان شرقی، از برنامه‌ریزی دولت برای کمک به بخش خصوصی در زمینه خرید کشتی‌های تجاری خبر داد.

اتاق همدان

در نشست شورای گفت‌وگوی استان همدان مطرح شد

از تضعیف مشاغل مولد جلوگیری شود

رئیس اتاق همدان با تأکید بر لزوم که روان‌سازی اقتصاد کشور و رفع مسائل اقتصادی و سیاسی اثرگذار بر محیط کسب‌وکار، گفت: دولت باید تمام هم‌وغم خود را بگذارد تا مشاغل مولد تضعیف نشوند.