ایام سوگواری اباعبدالله الحسین را تسليت مي‌گوييم

رادیو مجازی اتاق ایران - 20 تیر 1403
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق کرج

رئیس اتاق کرج در نشست شورای گفت‌وگوی استان البرز

الزام رفع تعهد ارزی ۶۰ درصدی، تجارت خارجی را دشوار می‌کند

پرهام رضایی، رئیس اتاق کرج با اشاره به الزام صادرکنندگان به رفع تعهد ارزی ۶۰ درصدی در بخشنامه اخیر گمرک، گفت: این مسئله تجارت بین‌المللی بازرگانان را دشوار می‌کند و مانع صادرات است.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان در همایش سلامت محصولات کشاورزی

نهضت افزایش سلامت محصولات کشاورزی راه‌اندازی شود

سیدمهدی طبیب زاده با اشاره به سهم مؤثر کشاورزی در تولید ناخالص داخلی استان کرمان، راه‌اندازی نهضت افزایش سلامت محصولات کشاورزی را برای بهبود شرایط این بخش و کمک به سلامت مردم پیشنهاد کرد.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز در همایش آشنایی با نحوه تعاملات ارزی با روسیه

استفاده از ظرفیت تجاری روسیه نیازمند برنامه‌ریزی است

محمدصادق حمیدیان، رئیس اتاق شیراز به اشاره به فرصت‌های موجود برای توسعه مناسبات تجاری ایران و روسیه، استفاده از ظرفیت‌های تجاری این کشور را نیازمند یک برنامه‌ریزی منسجم و منظم دانست.

اتاق خرم آباد

رئیس اتاق خرم‌آباد در همایش هفته تولید و صنعت

برای رسیدن به وضع مطلوب، باید به مشکلات بپردازیم

محمد خاکی، رئیس خرم‌آباد با اشاره به مشکلات فعالان اقتصادی و حوزه‌های تولیدی، گفت: مطرح کردن مشکلات به معنای نادیده انگاری خدمات و کارهای مسئولان نیست؛ اما مجبور هستیم برای رسیدن به وضع مطلوب، به مشکلات بپردازیم.

اتاق زنجان

صمد یوسفی اصل در نشست شورای گفت‌وگوی استان زنجان

تصمیمات جدید اقتصادی با نظر گرفتن فرصت‌های تولید اتخاذ شود

رئیس اتاق زنجان با اشاره به اینکه در سال گذشته، واحدهای تولیدی با مسائل و مشکلات بسیاری مواجه بودند، توصیه کرد: تصمیمات جدید اقتصادی، با در نظر گرفتن فرصت برای فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان اتخاذ شود.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در نشست راهکارهای ورود به بازار افغانستان

زنجیره ارزش معدن یکی از محورهای اساسی تجارت با افغانستان است

رئیس اتاق کرمان با اشاره به معدنی افغانستان و توانمندی‌های ایران در حوزه معدن، گفت: زنجیره ارزش معدن یکی از محورهای اساسی تجارت ایران و افغانستان است به‌خصوص که ما در آینده نیازمند تأمین برخی مواد معدنی خواهیم بود.

اتاق بجنورد

با برگزاری انتخابات

عباس کاظمی رئیس اتاق بجنورد شد

به دنبال استعفای رئیس اتاق بجنورد و پذیرفته شدن این استعفا از سوی معاونت امور استان‌های اتاق ایران، انتخابات جدید اتاق بجنورد برگزار و عباس کاظمی به‌عنوان رئیس جدید انتخاب شد.

اتاق کرج

رئیس اتاق کرج در نشست کمیسیون بازرسی قضایی استان البرز

فرایند صدور گواهی تعیین ماهیت کالا اصلاح شود

پرهام رضایی، رئیس اتاق کرج با اشاره به اینکه ناهماهنگی دستگاه‌ها در انجام فرایند صدور گواهی تعیین ماهیت کالا، به بازرگانان خسارت و آسیب می‌زند، حل‌وفصل مشکلات این حوزه را خواستار شد.

اتاق سمنان

نایب رئیس اتاق سمنان مطرح کرد

استفاده از آب خاکستری برای صنعت و کشاورزی راهکار مدیریت بحران آب است

علی اصغر جمعه‌ای تاکید کرد: یکی از بهترین راهکارهای مدیریت بحران آب در ایران و سایر کشورها، بازیافت فاضلاب و بازگردانی آب‌های خاکستری است.

صنعت و معدن

یادداشت رئیس اتاق سمنان به مناسبت روز ملی صنعت و معدن

تکلیف صنعت و معدن در تحقق توسعه

فرج‌الله معماری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در یادداشتی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن، ضمن تقدیر از فعالان این حوزه، بر نقش آنها در تحقق اهداف بلندمدت کشور تأکید کرد.

اتاق بوشهر

در نشست شورای گفت‌وگوی استان بوشهر مطرح شد

فرآیند تخلیه بار فله در بندر بوشهر تسریع شود

رئیس اتاق بوشهر با اشاره به اینکه فرآیند تخلیه بار فله در بندر بوشهر به بیش از دو ماه می‌رسد، گفت: این موضوع باعث ماندگاری کالا و ضرر و زیان تجار شده و باید با اتکا به مصوبات موجود برای تسریع در آن اقدام شود.

اتاق بجنورد

رئیس اتاق بجنورد در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان شمالی

محدودیت سوخت‌گیری با کارت مدیریت شود

مازیار زند با اشاره به اینکه سقف سوخت‌گیری با کارت در استان خراسان شمالی کاهش یافته است، این موضوع را مایه گلایه جایگاه‌داران و زحمت اهالی استان عنوان کرد و خواستار مدیریت آن شد.

اقتصاد کلان

یادداشت رحیم مرتضایی، رئیس اتاق همدان

دو گام برای رونق تولید و صادرات

رحیم مرتضایی، رئیس اتاق همدان با اشاره به تحریم‌های داخلی و خارجی به‌عنوان دو مانع جدی در مسیر تولید و صادرات، برداشتن دو گام اساسی برای رفع این دو دسته محدودیت را به‌عنوان مطالبه اصلی از رئیس‌جمهور آینده مطرح کرده است.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب‌زاده در دیدار با رئیس‌کل دادگستری استان کرمان

تشکیل دادگاه تجاری برای حل مشکل فعالان اقتصادی جدی گرفته شود

رئیس اتاق کرمان با اشاره به تأثیر حضور کارشناسان در کنار قضات و فعالیت دادگاه‌های تجاری در حل‌وفصل مشکل فعالان اقتصادی، از رئیس‌کل دادگستری کرمان خواست فعال‌سازی دادگاه تجاری جدی‌تر دنبال شود.

اتاق اراک

رئیس اتاق اراک در نشست هم‌اندیشی با رئیس بسیج تجار

مسیر توسعه اقتصادی از تولیدات صادرات محور و صادرات ارزآور می‌گذرد

ناصر بیکی، رئیس اتاق اراک با تأکید بر اینکه تولید صادرات محور و صادرات ارزآور پیش‌نیاز توسعه اقتصادی است، گفت: صادرات به حفظ توان رقابتی و به ارتقای کارخانجات ما کمک می‌کند.

اتاق بیرجند

رئیس اتاق بیرجند در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان جنوبی

غیبت نمایندگان مجلس در شورای گفت‌وگو منجر به افت رتبه آن می‌شود

رئیس اتاق بیرجند با اشاره به اینکه رتبه شورای گفت‌وگوی استان خراسان جنوبی 3 پله نسبت به سال گذشته افت کرده است، دلیل این اتفاق را غیبت نمایندگان مجلس عنوان کرد و حضور آنها در جلسات را خواستار شد.

اتاق همدان

آیین تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان همدان برگزار شد

در مراسمی با حضور هیأت رئیسه و هیأت نمایندگان اتاق همدان، مدیران دولتی و فعالان اقتصادی، از 10 صادرکننده نمونه استان همدان تقدیر شدند.

اتاق مشهد

رئیس اتاق مشهد در نشست شورای گفت‌وگوی خراسان رضوی

دولت چهاردهم، گره مسائل ارزی را بگشاید

محمدرضا توکلی زاده، رئیس اتاق مشهد با اشاره به مشکلات جدی صادرکنندگان در انتقال پول، حل‌وفصل مسائل ارزی را یکی از تکالیف دولت آینده عنوان کرد و از نامزدهای انتخاباتی خواست برای این کار برنامه مدون ارائه دهند.

اتاق تبریز

در جلسه شورای گفت‌وگوی استان آذربایجان شرقی مطرح شد

تک‌نرخی شدن ارز برای حل مشکلات ارزی تولید الزامی است

فعالان اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی در نشست شورای گفت‌وگوی استان آذربایجان شرقی، بر لزوم تک‌نرخی شدن ارز برای حل مشکلات ارزی واحدهای تولیدی کشور تأکید کردند.

اتاق قم

رئیس اتاق قم در نشست شورای گفت‌وگوی استان

قوانین مالیاتی دقیق و شفاف اجرا شود

رئیس اتاق قم با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان واقعی خواستار شفافیت هستند گفت: به دلیل اینکه تهیه مواد اولیه ما از مبادی رسمی است اگر همه موارد رسمی باشد به نفع ماست که شفاف عمل کنیم.

login