رادیو مجازی اتاق ایران - ۲۷ اسفند ۹۹

به مناسبت فرارسیدن سال نو انجام شد

دیدار اعضای هیات رئیسه اتاق ایران با رئیس مجلس شورای اسلامی

هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به مناسبت فرارسیدن سال نو با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

18 فروردین 1397
کد خبر : 12921
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
گوگل پلاس
لینک

رئیس و هیات رئیسه اتاق ایران به مناسبت فرارسیدن سال نو با رئیس مجلس دیدار کرده و بر آمادگی پارلمان بخش خصوصی کشور برای همراه با دولت و مجلس در راستای تحقق عنوان سال تاکید کردند.

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران ضمن تبریک سال نو، تأکید مقام معظم رهبری در مورد حمایت از کالای ایرانی را مورد توجه قرار داد و اظهار امیدواری کرد: اینکه موضوع تولید داخلی از سوی بالاترین مقام کشور مورد تأکید قرار گرفته، نکته ای بسیار مثبت است و باید از این ظرفیت بهترین استفاده را کرد. باید قبول کنیم که در سال های گذشته نتوانسته ایم به اهداف مورد نظر نزدیک شویم. حال که نامی متعالی برای سال پیش‌رو داریم و حمایت از کالای ایرانی به عنوان هدف عالی کشور پیش روی مردم و مسوولان قرار دارد، باید فرصت را مغتنم بشماریم و اجازه ندهیم این سال با حسرت به پایان برسد.

شافعی افزود: حمایت از کالای ایرانی به معنی حمایت از تولید ملی هم در بخش عرضه و هم در بخش تقاضا است. وقتی هم مسوولان و هم مردم خطاب قرار می گیرند به مفهوم آن است که باید در هر جایگاهی به دنبال این هدف متعالی بود. اگر در تولید داخلی گفتمان واحدی وجود داشته باشد و الزامات لازم برای حمایت از تولید داخل از جمله بهبود فضای کسب و کار فراهم شود، می توان این شعار را محقق کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تأکید بر اهمیت و ضرورت تحقق عنوان سال تصریح کرد: نقش و جایگاه اتاق ایران در تحقق ارتقای جایگاه تولید داخل و حمایت از کالای داخلی  غیرقابل انکار بوده و فعالان اقتصادی باید در این رابطه از تمام ظرفیت خود استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی می‌تواند پررنگ‌تر از گذشته در صحنه اقتصادی کشور ایفای نقش کند؛ به طور حتم هماهنگی و استفاده از نقطه نظرات بخش خصوصی در این زمینه می تواند به مجلس کمک کند.

در این دیدار اعضای حاضر نقطه نظرات خود را جهت پیشبرد سیاست‌های کشور در راستای تقویت تولید داخلی مطرح کردند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه