رادیو مجازی اتاق ایران - 30 بهمن 97
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مشهد

هیچ مدل توسعه‌ای با دیوار ستبر تمرکز قدرت به جایی نمی‌رسد

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی با حضور وزیر اقتصاد گفت: قبل از انقلاب وضع به این گونه بود که توسعه در مناطقی از کشور اتفاق می افتاد که دارای افراد با نفوذ بود و توسعه بر اساس مطالعه استعدادها و موقعیت ها و توانمندی های خاص هر منطقه رخ نمی داد.

اتاق یاسوج

رئیس اتاق یاسوج در نشست هم‌اندیشی فعالان بخش خصوصی

نبود وحدت رویه در نظارت‌ها فعالان اقتصادی را عاجز کرده است

جبار کیانی پور، رئیس اتاق یاسوج می‌گوید: نبود وحدت رویه در برخی نظارت‌ها و تعدد دستگاه‌های ناظر، بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی را عاجز کرده است.

اتاق اصفهان

رئیس اتاق اصفهان در آیین تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان

باید از آمریکا به دلیل اختلال در تأمین غذا و دارو شکایت کرد

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی رئیس اتاق اصفهان در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان، از مدیران دولتی و نمایندگان مجلس خواست از دولت ایالات‌متحده آمریکا به دلیل اختلال در تأمین غذا و دارو در مجامع بین‌المللی شکایت کنند.

اتاق بوشهر

رئیس اتاق بوشهر در دیدار با رایزنان بازرگانی ایران در ویتنام و بنگلادش

توسعه صادرات تنها راه موفق برای توسعه اقتصادی است

خورشید گزدرازی، رئیس اتاق بوشهر می‌گوید: صادرات مهم‌ترین و شاید تنها راه موفق برای توسعه اقتصادی یک کشور است و استان بوشهر با توجه به موقعیت استراتژیکی که دارد، دارای پتانسیل‌های بالایی جهت رونق‌بخشی به صادرات ایران و نیز استان است.

اتاق ساری

رئیس اتاق ساری در همایش چالش‌های مدیریتی اقتصاد ایران

اقتصاد تنها در مسائل مالی و پول خلاصه نمی‌شود

عبدالله مهاجر دارابی، رئیس اتاق ساری می‌گوید بسیاری تصور می‌کنند اقتصاد تنها در مسائل مالی و پول خلاصه می‌شود و از این زاویه به مشکلات اقتصادی می‌نگرند اما این نوع برداشت و نگرش به اقتصاد اشتباه است.

اتاق‌های استانی

در شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور مطرح شد

پیش‌بینی 45‌هزار میلیارد تومان اوراق تعهدزا در بودجه دردسرآفرین است

در نشست اخیر شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور، مرتضی الله داد، معاون اقتصادی اتاق ایران که در نشست‌های مربوط به تدوین بودجه در دولت حضور پیدا می‌کرد، گزارشی از لایحه بودجه 98، ارائه داد. بر اساس اظهارات وی خلاف آنچه انتظار می‌رفت در این لایحه میزان وابستگی درآمدهای دولت به نفت بیشتر شده است.

اتاق اصفهان

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در نشست دبیران کل، مدیران و نمایندگان اتاق‌های بازرگانی در پروژه‌ spx

واحدهای صنعتی به شبکه ارتباطی spx متصل می‌شوند

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی، رئیس اتاق اصفهان می‌گوید: spx می‌تواند زمینه ارتباط بین فعالان اقتصادی در زمینه‌های مختلف را فراهم کند و همچنین زمینه ارتباطات بین‌المللی بین کارفرمایان خارجی و پیمانکاران داخلی را فراهم سازد.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان در نشست با هیات تجاری افغانستان

بخش خصوصی برای تقویت روابط تجاری کرمان و افغانستان تلاش می‌کند

سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان می‌گوید: بخش خصوصی با تمام توان برای تقویت روابط تجاری بین کرمان و افغانستان به ویژه در شرایط تحریم‌ها تلاش می‌کند و پیگیر رفع مشکلات برای توسعه این روابط خواهد بود.

اتاق ایلام

شعبان فروتن در نشست با مدیران کل سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام

تحرک و پویایی اقتصاد زمینه‌ساز دستیابی به توسعه پایدار است

به گفته شعبان فروتن رئیس اتاق ایلام، توسعه فضای کسب و کار و رونق همه جانبه کشور بیش از هر زمان دیگر اهمیت دارد و به همین دلیل نیازمندیم بخش خصوصی در عرصه اقتصاد پررنگ‌تر از همیشه دیده شود تا چرخه اقتصاد بتواند به حرکت و انسجام خود با شتاب بیشتری به گردش درآید.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی

تمرکز سیستم‌های پاداش‌دهی در ایران بر بخش‌های غیرمولد است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با انتقاد از کاهش سهم بخش های مولد از مجموع تسهیلات اعطایی بانک‌ها، گفت: یکی از عوامل عمده عدم توفیق فعالیت‌های اقتصادی، همین ضعف توجه به ظرفیت‌های مولد است اما در مقابل شاهدیم که تمرکز سیستم‌های پاداش‌دهی بر بخش‌های غیرمولد قرار گرفته است.

اتاق خرمشهر

رئیس اتاق خرمشهر در نشست کارگروه توسعه صادرات خوزستان

تصمیمات خلق‌الساعه منجر به کاهش صادرات در مرز شلمچه شده است

هانی فیصلی رئیس اتاق خرمشهر می‌گوید: تصمیمات خلق الساعه و عملکرد نامتوازن دستگاه‌های دولتی و مداخله در امور دستگاه‌های دیگر از سوی برخی دستگاه های نظارتی و حکومتی عامل مهم در کاهش میزان صادرات در مرز شلمچه است.

اتاق ساری

اتاق ساری به دنبال تاسیس انجمن فرش دستبافت مازندران

عبدالله مهاجر دارابی رئیس اتاق ساری می گوید وضعیت فعالان حرفه فرش دستباف استان نابسامان است

اتاق اردبیل

حسین پیرموذن در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان

مصوبات کمیته حمایت از سرمایه‌گذاران اردبیل اجرایی شود

حسین پیرموذن، عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق اردبیل می گوید، مصوبات کمیته حمایت از سرمایه‌گذاران لازم‌الاجراست و باید به صورت دقیق و منسجم هم از سوی اعضای کمیته و هم از سوی بانک‌ها با رعایت تمام ضوابط و مقررات اجرایی شود.

اتاق مشهد

شافعی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان خراسان رضوی

تنها راه تاب آوری اقتصاد ایران، توسعه صادرات غیرنفتی است

رئیس اتاق ایران گفت: بدون تردید«صادرات» پیشران در تحقق مفهوم اقتصاد مقاومتی است و زمانی توسعه صادرات پایدارخواهد بود که متکی بر تولیداتی قوی باشد.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز در نشست شورای گفت وگوی استان فارس

ارز 4200 تومانی کمکی به اقشار آسیب‌پذیر نکرده است

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می گوید، با بررسی وضع موجود می بینیم ارز 4200 تومانی کوچکترین کمکی به اقشار آسیب پذیر نکرده، بلکه موجب ایجاد پدیده هایی از جمله قاچاق معکوس و رانت شده است.

اتاق گرگان

رئیس اتاق گرگان در جلسه توسعه استان گلستان

سالانه ۵۰۰ هکتار گلخانه در گلستان ایجاد شود

علی‌محمد چوپانی، رئیس اتاق گرگان می گوید:۶۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۹۰۰ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در استان وجود دارد اما متاسفانه یکی از مشکلات استان کم آبی است که باید به آن توجه ویژه شود.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خوزستان

خوزستان، تعاونی‌های مصرف در عراق را پشتیبانی می‌کند

شهلا عموری رئیس اتاق اهواز پیشنهاد داد: برای تسریع فرآیند همکاری دو کشور ایران و عراق در بخش تعاون، بین دستگاه‌ها کارگروه ایجاد شود، تعاونی استان راه اندازی، شرکت مدیریت بازرگانی تأسیس و نمایشگاه دائمی از محصولات استانی در مرز برپا شود.

اتاق سنندج

رئیس اتاق سنندج در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه کردستان

فرصت جهش صادرات با بخشنامه‌های نسنجیده از دست رفت

سید کمال حسینی، رئیس اتاق سنندج می گوید: دولت با بخشنامه های یک شبه و طرح پیمان سپاری ارزی بسیاری از تولیدکنندگان و صنایع کوچک در کشور به ویژه کردستان را به ورطه نابودی هدایت کرده و صادرات استان را مورد خدشه قرار داده است.

اتاق اهواز

شهلا عموری در صبحانه کاری اتاق اهواز مطرح کرد

بخش خصوصی انتظار تعامل سازنده از دولت دارد

شهلا عموری، رئیس اتاق اهواز می گوید، در بررسی مسائل و مشکلات انجمن صنفی کارخانجات آرد و انجمن شرکت‌های عمرانی استان خوزستان در تعامل با تأمین اجتماعی و جهاد کشاورزی انتظار داریم همکاری و تعامل مثبت و سازنده انجام پذیرد.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز در همایش ملی توسعه اقتصادی

90 درصد مشکلات اقتصاد ناشی از سیاست‌های داخلی است

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می گوید: مسئله بیکاری، مشکلات و تعطیلی واحدهای صنفی ناشی از سیاست های نادرست است. در کنار همه این مسائل، بانک ها نیز در مقابل تولید قرار گرفته اند.