گفت‌وگو در رادیو گفت‌وگو: حمایت از تولید ملی با نگاه به الگوهای جهاد سازندگی
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق بوشهر

رئیس اتاق بوشهر خبر داد

مقدمات سرمایه‌گذاری قطر در تولید گوشت قرمز در بوشهر فراهم شده است

خورشید گزدرازی، رئیس اتاق بوشهر می گوید فعالان تجاری به دلیل تحریم های خارجی در نوعی محاصره اقتصادی گرفتار شده و همچنین خودتحریمی هایی که با قوانین خلق الساعه شاهدیم، دست و پای تجار را بسته است. به همین دلیل سال جاری 60 درصد افت کانتینر ورودی به بندر بوشهر داشته ایم.

اتاق مشهد

محمدرضا پورابراهیمی در ششمین همایش ملی توسعه پایدار در مشهد

طرح تخصیص سرانه سوخت به هر ایرانی در مجلس بررسی می‌شود

محمد رضا پورابراهیمی در ششمین همایش توسعه ملی پایدار با رویکرد بهبود فضای کسب و کار در مشهد گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌های دشمن، به نظر می‌رسد مفروضات ما در بودجه 98 با بودجه ۹۷ تفاوت داشته باشد و باید پیامدهای هر تصمیمی در این حوزه پیش بینی شود. او به فعالان اقتصادی پیشنهاد داد در سال آینده در پروژه های نیمه تمام دولت که از جنس مشارکت بخش خصوصی است، حضور پیدا کرده و در این زمینه دولت را یاری دهند.

اتاق مشهد

تیمور رحمانی در ششمین همایش ملی توسعه پایدار در مشهد

ثبات اقتصادی بدون کاهش نرخ بهره دوام نخواهد داشت

تیمور رحمانی اقتصاددان، در ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار با اشاره ضرورت‌های تامین ثبات اقتصادی در کشور گفت: وظیفه ایجاد ثبات برعهده حکومت به عنوان برنامه‌ریز اجتماعی است و توقع ایجاد ثبات از مردم و فعالان اقتصادی نمی‌رود.

اتاق مشهد

سلطانی در ششمین همایش ملی توسعه پایدار در مشهد

برای بهبود محیط کسب‌وکار، نمی‌توان مسیری متفاوت از مسیر دنیا پیمود

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران توجه به ارتقای وضعیت کشور در شاخص‌های جهانی سهولت کسب‌وکار را ضروری دانست و بهبود محیط کسب‌وکار را در گرو توجه به نظرات بخش خصوصی و خرد جمعی و اصول علمی در تصمیم‌گیری‌ها دانست.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در ششمین همایش ملی توسعه پایدار در مشهد:

اقتصاد کشور اسیر اقدامات وصله پینه‌ای است؛ شرایط امروز تصمیم‌های بزرگ و سخت می‌خواهد

رئیس اتاق ایران معتقد است تصمیم های خلق الساعه در اقتصاد مانع راه اصلاحات اقتصادی کشور شده اند و شرایط امروز کشور نیازمند افرادی است که جسارت اخذ تصمیم‌های بزرگ و سخت را در عرصه‌های اقتصادی کشور داشته باشند.

اتاق اهواز

شهلا عموری در نشست با سفیر اندونزی در ایران مطرح کرد

ضرورت تهیه بانک اطلاعاتی از تجار و توانمندی‌های ایران و اندونزی

شهلا عموری معتقد است: برگزاری نمایشگاه مشترک، اعزام و تبادل هیئت تجاری و تهیه بانک اطلاعاتی از تجار و توانمندی‌ها باتوجه به مشوق‌هایی همچون تجارت آزاد و تعرفه‌های ترجیحی میان ایران و اندونزی ضروری به نظر می‌رسد.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز در همایش تغییر اقلیم در فارس

مقابله با پدیده تغییر اقلیم نیاز به تعامل دولت و بخش خصوصی دارد

جمال رازقی رئیس اتقا شیراز می گوید: در چند سال اخیر اتاق همواره تلاش داشته تا شکاف بین بخش خصوصی با کشورهای توسعه یافته در این زمینه را کمتر کرده تا مخاطرات زیست محیطی که به نسل های بعد منتقل می شود تا حد امکان کاهش یابد.

اتاق کرمان

در نشست بررسی چالش های ارز صادرکنندگان در اتاق کرمان مطرح شد

صادرات خشکبار از پیمان سپاری ارزی معاف شود

سیدمهدی طبیب‌زاد، رئیس اتاق کرمان می گوید، مشکلات ارزی موجود گریبانگیر اکثر صادرکنندگان است. امیدواریم صدای بخش خصوصی واقعی بیش از گذشته شنیده و با پیگیری های لازم، مشکلات هر چه سریعتر برطرف شود.

اتاق مشهد

دبیر علمی ششمین همایش ملی توسعه پایدار

در فضای پُرابهام کسب و کار امروز، کارگزاران اقتصادی قادر به برنامه ریزی نیستند

محمدطاهر احمدی شادمهری دبیر علمی ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار با اشاره به همکاری دانشگاه فردوسی و اتاق های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و کرمان با اتاق مشهد در برگزاری این دوره همایش گفت: در ششمین دوره، با توجه به ماهیت تخصصی- کاربردی همایش، پس از اعلام فراخوان 45 مقاله دریافت کردیم که مورد بررسی کمیته علمی قرار گرفت؛ از این تعداد، 5 مقاله در همایش ارائه می شود و نتایج مطالعات شش اتاق نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اتاق مشهد

نایب رئیس اتاق مشهد

تنزل رتبه کسب و کار، هزینه عملکرد بنگاه های اقتصادی را افزایش می دهد

حسین محمودی خراسانی نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی در ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار گفت:امروز شاه کلید حل مهم‌ترین مسائل اقتصادی کشور، به حرکت درآمدن چرخ تولید و اقتصاد و بهبود محیط کسب و کار است.

اتاق آبادان

رئیس اتاق آبادان در نشستی با حضور سفیر اندونزی

توسعه مناسبات اقتصادی منطقه آزاد اروند با اندونزی کلید خورد

مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق آبادان می گوید، کشور اندونزی اهمیت ویژه‌ای در نظام اقتصادی آسیا دارد از این رو اتاق آبادان به‌عنوان معین توسعه روابط تجاری و اقتصادی بخش خصوصی با دعوت از سفیر اندونزی گام نخست را برداشت.

اتاق خرم آباد

نایب‌رئیس اتاق ایران در همایش رهیافتی نو بر توسعه استان لرستان

توسعه منطقه‌ای به استراتژی هدفمند نیاز دارد

حسین سلاح ورزی، رئیس اتاق خرم‌آباد و نایب‌رئیس اتاق ایران در همایش رهیافتی نو بر توسعه استان لرستان بر لزوم توجه به توسعه منطقه‌ای و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در استان‌های مختلف تأکید کرد. به باور وی این ظرفیت‌ها تنها محدود به منابع طبیعی نمی‌شود بلکه نیروی انسانی فرهیخته نیز بخشی از پتانسیل‌های هر منطقه هستند.

اتاق قم

رئیس اتاق قم در نشست با سفیر آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی می تواند یکی از مقاصد صادراتی ایران باشد

ابوالفضل خاکی رئیس اتاق قم می‌گوید، کشور آفریقای جنوبی که یکی از بزرگترین اقتصادهای قاره آفریقا را دارد، بواسطه پتانسیل بسیار بالا می تواند به عنوان یکی از مقاصد صادراتی ایران در آینده به شمار آید.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز در گفت‌وگو با خبرنگاران عنوان کرد

ورود 31 طرح دانش‌بنیان و استارتاپی به چرخه اقتصاد استان فارس

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می‌گوید، حمایت از کسب‌وکارهای نوین و استارتاپ‌ها یکی از محورهای اصلی فعالیت اتاق شیراز است که تلاش کردیم ظرفیت‌های استان را شناسایی و فعالیت‌های بنیادین انجام دهیم.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان در نشست شورای گفت‌و‌گو

هنوز اقدامی برای جبران خسارت محصولات پسته و خرما صورت نگرفته است

سیدمهدی طبیب‌زاده، رئیس اتاق کرمان می گوید با گذشت 9 ماه از سال، هیچ اقدام اجرایی از سوی مسئولان بخش کشاورزی و دولت در خصوص جبران خسارت پسته و خرما صورت نگرفته و ستاد بحران تشکیل نشده است. بخش خصوصی انتظار دارد مقامات دولتی به وعده‌های خود عمل کنند.

اتاق یاسوج

رئیس اتاق یاسوج در نشست شورای گفت‌وگوی کهکیلویه و بویراحمد

بدون اغماض با مفاسد اقتصادی مبارزه کنیم

جبار کیانی پور، رئیس اتاق یاسوج می‌گوید در شرایطی که تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده باید با مفاسد اقتصادی برخورد جدی تر شود.

اتاق اردبیل

حسین پیرموذن در جلسه کمیته حمایت قضایی اردبیل

بانک‌ها و بیمه‌ها در استمهال بدهی واحدهای تولیدی همت کنند

حسین پیرموذن، رئیس اتاق اردبیل و عضو هیئت رئیسه اتاق ایران می‌گوید در شرایط فعلی اقتصادی، کوتاهی بانک‌ها و بیمه‌ها در رسیدگی به امور واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران قابل قبول نیست. انتظار می‌رود در اعمال قانون‌های مصوب و تقسیط بدهی این واحدها به نفع سرمایه‌گذاران و صاحبان تولید عمل شود.

اتاق آبادان

مسعود خیاط زاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران مطرح کرد

پیشنهاد فعال‌سازی گذرگاه آبی بین اروندکنار و عراق

مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق آبادان می‌گوید با توجه به رکود نسبی در صادرات به عراق از مرز شلمچه و ضرورت رفع موانع موجود در مسیر توسعه فراگیر منطقه آبادان، پیشنهاد کردیم گذرگاه آبی بین بندر اروندکنار و عراق فعال شود تا از تمرکزگرایی بر مرز خشکی شلمچه پرهیز شود.

اتاق خرمشهر

رئیس اتاق خرمشهر در همایش بزرگداشت روز ملی صادرات

صدور بخشنامه‌های خلق‌الساعه فعالیت‌های تجاری را مختل کرده است

هانی فیصلی، رئیس اتاق خرمشهر می گوید در شرایط نوسانات ارزی، صادرات کالا موجه‌ترین امر در ایجاد رونق اقتصادی، ارزآوری و فروش کالای ایرانی به شمار می‌رود. ابلاغ آیین‌نامه‌های اظهار ارز صادراتی، رغبت و میل بازرگانان به فعالیت‌های تجاری، رونق اقتصاد و تقویت بازارهای داخلی را از بین برده است.

اتاق بندرعباس

رئیس اتاق بندرعباس

مسئولان باید به نقش اقتصادی هرمزگان نگاه ویژه داشته باشد

محمدامین صباغی زاده، رئیس اتاق بندرعباس می‌گوید با توجه به موقعیت استان هرمزگان از حیث تجاری و فعالیت تجار در این استان، مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به بندرعباس داشته باشند.