رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مردادماه 97
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق‌های استانی

در نشست شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور مطرح شد

انتقاد بخش‌خصوصی از توزیع رانت با ارز 4200 تومانی

روسای اتاق‌های استانی با نگاه به وضعیت پیچیده اقتصادی، فساد و رانت نظام‌یافته را بلای جان اقتصاد کشور توصیف کردند و یادآور شدند: رویکرد تعزیراتی و پلمپ کردن انبارها به بهانه احتکار، تجربه‌ای است که در گذشته هم داشته‌ایم و نتیجه‌ای جز بروز مشکلات جدید نخواهد داشت.

اتاق بیرجند

رئیس اتاق بیرجند

برخی قوانین، انگیزه فعالیت مولد را گرفته است

محسن احتشام، رئیس اتاق بیرجند معتقد است وقتی انگیزه برای کار مولد وجود نداشته باشد پول سر از ساختمان و خرید سکه و ارز در می آورد. باید انگیزه برای سرمایه گذار و فعالان اقتصادی در فضای کسب و کار ایجاد شود.

اتاق اردبیل

حسین پیرموذن در نشست با هیات تجاری چین

در تعامل با کشورهای هدف تجاری، انتقال تکنولوژی برای ایران اولویت دارد

حسین پیرموذن، رئیس اتاق اردبیل و عضو هیئت رئیسه اتاق ایران می گوید سیاست صنعتی ایران، انتقال تکنولوژی از کشورهای هدف است و با توجه به این سیاست به دنبال همکاری با بنگاه های زود بازده هستیم.

اتاق یاسوج

رئیس اتاق یاسوج

بخش خصوصی به دنبال احیای پیوند صنعت و دانشگاه است

جبار کیانی پور، رئیس اتاق یاسوج معتقد است عناصر توانمند از درون دانشگاه‌ها به واحد‌های صنعتی ورود پیدا می کنند پس باید صنعت درون دانشگاه باشد و این باور حاصل مطالعات فراوان و استفاده از ظرفیت‌های بین المللی است.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز در نشست با اصحاب رسانه‌

رسانه‌ها به رسالت خود در مبارزه با فساد عمل کنند

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز معتقد است سرمایه اجتماعی و اعتماد مردمی در کشور دستخوش تغییرات شده است. رسانه ها باید با هدف احیاء سرمایه های اجتماعی، خط قرمزهایی که برای خود تعریف کردند را بشکنند.

اتاق سنندج

رئیس اتاق سنندج

تولید، حال و روز خوبی ندارد

سید کمال حسینی، رئیس اتاق سنندج می گوید فراتر از تحریم خارجی، قوانین و مقررات زائد و نوسانات ارزی حاکم بر بازار سرمایه، عرصه را برای تولیدکنندگان و فعالان بخش صادرات تنگ کرده است.

اتاق یاسوج

رئیس اتاق یاسوج در نشست شورای گفت‌وگوی استان

۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است

جبار کیانی پور، رئیس اتاق یاسوج می گوید بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت شده است. به منظور رونق تولید همه دستگاه های متولی باید همکاری لازم داشته باشند.

اتاق اردبیل

نایب رئیس اتاق اردبیل در نشست با هیات ترکیه ای اعلام کرد

آمادگی اردبیل برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری وان

بهروز پورسلیمان، نایب رئیس اتاق اردبیل می گوید با توجه به اشتراکات فرهنگی و مناسبات گردشگری اردبیل و وان، فعالان گردشگری و اقتصادی هر دو استان می توانند در نمایشگاه های متقابل به معرفی ظرفیت های گردشگری و اقتصادی خود بپردازند.

اتاق بجنورد

رئیس اتاق بجنورد در همایش مدیریت کسب و کار مطرح کرد

ضرورت شناسایی عوامل پایدار استراتژی کسب و کار در کشور

محمد صمدی، رئیس اتاق خراسان شمالی معتقد است با توجه به گسترش روز افزون بنگاههای کوچک اقتصادی در کشور نیاز به شناسایی عوامل پایدار استراتژی کسب و کارهای کوچک بیش از پیش احساس می شود.

اتاق کرمانشاه

رئیس اتاق کرمانشاه

تجار و تولیدکنندگان بابت صادرات به عراق نگران نباشند

کیوان کاشفی معتقد است حذف دلار از مبادلات تجاری ایران و عراق مانع یا محدودیتی در صادرات به این کشور نخواهد داشت، چرا که معاملات با ریال ایران، دینار عراق و یا یورو قابل انجام خواهد بود.

اتاق اهواز

نهاوندیان در شورای گفت‌وگوی اهواز

منابع ارزی کشور، بیش از مصارف ارزی است

معاون اقتصادی رئیس جمهور در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان گفت: در سیاست های ارزی کشور اولویت اول کالای اساسی و دارو است و این مساله فصل مشترک سیاست های اعلام شده ارزی در فروردین ماه و سیاست هایی است که امروز از سوی بانک مرکزی اعلام می شود.

اتاق خرمشهر

در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خرمشهر مطرح شد

وظیفه دستگاه‌ها حمایت از فعالیت‌های اقتصادی است نه خودتحریمی

دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خرمشهر، وظیفه دستگاه‌های حکومتی، صدور قوانین و بخشنامه‌های حمایتی جهت پیشبرد فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی عنوان شد اما در شرایط فعلی گاها با صدور دستورات غیرکارشناسی عکس آن عمل شده و خود تحریمی به بار آورده است.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران

برخی تصمیمات و اقدامات نسنجیده به اثرگذاری بیشتر تحریم‌ها کمک می‌کند

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران و رئیس اتاق مشهد معتقد است همه مشکل اقتصاد کشور از تحریم نیست. آنچه که باید به عنوان یک هدف جدی در مقابله با تحریم‌ها دنبال شود، تثبیت شرایط است.

اتاق همدان

سفیر ایران در ساحل عاج در دیدار با فعالان اقتصادی همدان

بازار آفریقا فرصتی مناسب برای تولیدات ایران است

علی اصغر زبردست، رئیس اتاق همدان می گوید: سه هزار و 600 دانش آموخته کشاورزی و هفت هزار و 500 مهندس فنی نیروی متخصص آماده به کار است که می‌توان در کشورهای آفریقایی زمینه فعالیت این قشر را مهیا کرد.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان تاکید کرد

ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی در شرایط بی‌ثباتی بازار ارز

سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان می گوید به دلیل وجود تحریم ها، مشکلات انتقال ارز و بی‌ثباتی بازار، دستگاه‌ها و نهادها باید از واحدهای صنعتی حمایت کنند.

اتاق اردبیل

حسین پیرموذن در سفر به عراق مطرح کرد

توانایی افزایش مبادلات تجاری کردستان عراق و ایران

حسین پیرموذن، رئیس اتاق اردبیل و عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران می گوید با توجه به پتانسیل‌های موجود در دو کشور عراق و ایران برای روابط تجاری و سرمایه گذاری، مراودات تجاری این دو کشور می تواند افزایش یابد.

اتاق مشهد

رئیس اتاق ایران خبر داد

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در جلسات شورای گفت‌وگوی استان‌ها مشارکت می‌کند

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی از فرایند جدید در راستای انتقال مشکلات بخش‌خصوصی به دولت خبر داد که بر اساس آن محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با حضور در نشست‌های استانی این شورا، مسیر حل و فصل مسائل را فراهم خواهد کرد.

اتاق خرم آباد

رئیس اتاق لرستان خبر داد

صادرات ۳۴۰ میلیون دلاری محصولات غیرنفتی لرستان در سال ۹۶

حسین سلاح ورزی، رئیس اتاق لرستان می گوید در سال‌های اخیر تداوم روند رشد صادرات استان را شاهد بوده ایم. در پایان سال۹۶ ارزش صادرت کالاهای غیرنفتی لرستان به ۳۴۰ میلیون دلار رسیده که این صادرات توسط ۴۲ شرکت در حوزه‌های مختلف انجام شده است.

اتاق مازندران

رئیس اتاق مازندران خبر داد

رشد ۱۴ درصدی صادرات مازندران در 4 ماه نخست سال 97

عبدالله مهاجر دارابی، رئیس اتاق مازندران معتقد است اگر ضعف و قوت های صادرات در استان شناسایی شود و مشکلات پیش روی تحقق این اهداف رفع شود، روند رشد صادرات استان تداوم خواهد داشت.

اتاق ایلام

رئیس اتاق ایلام در نشست شورای گفت‌وگوی استان

روابط اقتصادی بین ایلام و استان واسط عراق تقویت می‌شود

شعبان فروتن، رئیس اتاق ایلام می گوید با توجه به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین استانداران ایلام و واسط عراق ضرورت دارد روابط اقتصادی و تجاری بین این استان و واسط عراق افزایش یابد.