رادیو مجازی اتاق ایران - 25 خرداد 98
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق ساری

در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی مازندران مطرح شد

کیفی‌سازی تولید داخل؛ پیش‌نیاز اقتصاد بدون نفت

هم‌زمان با هجدهمین نشست رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر، نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی استان مازندران نیز در ساری افتتاح شد.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز خواستار شد

مدیران عضو شورای گفت‌وگو ملزم به حضور فعال باشند

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با گلایه از حاضر نشدن مدیران دولتی در شورای گفت‌وگو، این مسئله را عاملی برای جدی تلقی نشدن مصوبات این شورا دانست و خواستار ملزم شدن این مدیران به حضور جدی در جلسات این شورا شد.

اتاق کاشان

رئیس اتاق کاشان مطرح کرد

کاهش قدرت خرید سرمایه تولیدکنندگان باید جبران شود

رئیس اتاق کاشان با اشاره به کاهش قدرت خرید سرمایه در گردش واحدهای تولیدی به یک سوم، گفت: برای حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی، باید اعتبار مالی آنها به همین میزان افزایش پیدا کند تا جوابگوی تامین نیازهایشان باشد.

اتاق کرج

ارسال 6 کامیون کالای اهدایی بخش خصوصی البرز به مناطق سیل‌زده خوزستان

دبیر کل اتاق کرج از ارسال کمک‌های کالایی فعالان اقتصادی استان البرز به مناطق سیل‌زده استان خوزستان خبر داد. این کمک‌ها شامل 6 کامیون کالا اعم از محصولات سلولزی و بهداشتی انواع کنسرو، آب‌معدنی، لباس، پتو و... بوده است.

اتاق ساری

در نشست شورای گفت‌وگوی مازندران مطرح شد

باید از ظرفیت کشاورزی مازندران برای صادرات استفاده شود

رئیس اتاق بازرگانی مازندران معتقد است: یکی از امتیازات توسعه در کشورهای دیگر، بخش کشاورزی است اما متاسفانه کشاورزان ما دارای مشکلات فراوانی هستند که نیازمند توجه و مساعدت است.

اتاق ارومیه

رئیس اتاق ارومیه در سمینار هم‌اندیشی فعالان اقتصادی سلماس

بخشنامه‌های خلق‌الساعه، مخل تولید شده‌اند

رئیس اتاق ارومیه میگوید: تداوم صدور بخشنامه‌های خلق‌الساعه در تولید اختلال ایجاد کرده و باعث شده است ثبات قیمت در تولید و توزیع وجود نداشته باشد و به‌تبع آن، قیمت مواد اولیه واحدهای تولیدی نیز به‌صورت آنی و لحظه‌ای تعیین شود.

اتاق تبریز

در شورای گفتگوی آذربایجان شرقی مطرح شد

تولیدکنندگان پیشرو، متولی توسعه اقتصادی می‌شوند

در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی، برنامه عملیاتی اتاق تبریز برای توسعه اشتغال و افزایش صادرات استان تصویب شد. بر اساس این مدل، شرکت‌های پیشرو در تولید و صادرات هر محصول شناسایی می‌شوند و راهنمایی واحدهای تولیدی کوچک و غیراقتصادی را برای تطبیق استاندارد این تولیدات با استانداردهای صادراتی و عرضه تولیدات آنها به بازارهای داخلی و خارجی را بر عهده می‌گیرند.

اتاق کرمانشاه

در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کرمانشاه

سند رونق تولید کرمانشاه تصویب شد

در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کرمانشاه سند رونق تولید این استان که به همت اتاق کرمانشاه تدوین شده بود، به تصویب رسید. در این سند، دیدگاه‌ها و راهکارهای حل مشکلات بخش خصوصی با همکاری کارشناسان و اساتید دانشگاه به پیشنهاد‌های اجرایی تبدیل شده است.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان مطرح کرد

تصمیم‌گیری‌ با نگاه سیاسی به توسعه اقتصادی آسیب می‌زند

رئیس اتاق کرمان معتقد است: نگاه غالب سیاسی در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی، به توسعه و پیشرفت آسیب وارد می‌کند درحالی‌که باید با توجه به مسائلی اعم از بهره‌وری، صرفه‌جویی و رقابت‌پذیری، فضا را برای بهبود وضعیت فعالیت‌های اقتصادی مهیا کرد.

اتاق مشهد

رئیس اتاق ایران در دیدار با سفیر اوکراین

همکاری‌های بین استانی میان ایران و اوکراین فعال شود

سرگئی بوردیلیاک سفیر اوکراین در ایران با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در محل اتاق مشهد دیدار کرد. برنامه‌ریزی برای سفر هیات اوکراینی به ایران و همچنین مذاکره بر سر همکاری های منطقه‌ای میان دو کشور از مهمترین مسائل مطرح شده در این دیدار بود.

اتاق ساری

رئیس هیئت‌مدیره صندوق ضمانت توسعه صادرات

تنها راه نجات صنعت کشور صادرات است

بهرامی، رئیس هیئت‌مدیره صندوق ضمانت توسعه صادرات کشور گفت: استراتژی وزارت صنعت، معدن و تجارت تمرکز بر بازارهای همسایه برای توسعه صادرات است و اکنون ۲.۵ درصد صادرات کشورهای همسایه سهم ایران است.

اتاق یزد

در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی یزد مطرح شد

تورم مجوزها صنعت و تولید را تهدید می‌کند

رئیس اتاق یزد در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، یکی از چالش‌های بخش صنعت تورم مجوزدهی عنوان کرد و گفت: این موضوع به‌شدت حوزه صنعت و تولید را تائید می‌کند و باید رفع آن اقدام شود.

اتاق تبریز

در جلسه هیات نمایندگان اتاق تبریز

طرح ایجاد قطب سوم خودروسازی در تبریز بررسی شد

هیات نمایندگان اتاق تبریز برای بررسی طرح ایجاد قطب سوم خودروسازی در آذربایجان شرقی با فعالان قطعه‌سازی استان تشکیل جلسه داد.

اتاق کاشان

رئیس اتاق کاشان در نشست رونق تولید مطرح کرد

در جنگ اقتصادی باید اشتغال موجود حفظ شود

رئیس اتاق کاشان در نشست رونق تولید با اشاره به اینکه اقتصاد کشور در شرایط جنگی قرار دارد، بر لزوم تلاش برای حفظ اشتغال موجود تأکید کرد و گفت: باید قوانین وضع شده برای بهبود محیط کسب‌وکار اجرایی شوند.

اتاق اهواز

در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان مطرح شد

دولت در قبال مطالبات بخشی خصوصی پاسخگو باشد

در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با اشاره به اینکه پرداخت نشدن مطالبات قطعه‌سازان، موجب رکود فعالیت آنها شده است بر لزوم پاسخگویی دولت در قبال مطالبات بخش خصوصی تأکید شد.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران خبر داد

حل مشکل مرز سومار؛ فعالیت مشترک کارگران ایرانی و عراقی در مرز

کیوان کاشفی از رفع مشکلات تجاری در مرز سومار خبر داد. به گفته وی، در تفاهم‌نامه مکتوب بین ایران و عراق مقررشده است تا سه روز در هفته کارگران عراقی و سه روز در هفته نیز کارگران ایرانی در این مرز مشغول به کار باشند.

اتاق سمنان

در پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق سمنان مطرح شد

طرح توسعه اشتغال پایدار در سمنان اجرای می‌شود

در پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق سمنان، طرح تاپ (توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار) با حضور مجریان سازمان صنعت، معدن و تجارت مورد بازنگری قرار گرفت.

اتاق کرمان

در نشست روسا و دبیران کمیسیون‌های اتاق کرمان مطرح شد

بهبود فضای کسب‌وکار در اولویت اتاق کرمان قرار گرفت

در نشست روسا و دبیران کمیسیون‌های اتاق کرمان تأکید شد هیات نمایندگان دور نهم در این اتاق، بهبود فضای کسب‌وکار را در اولویت قرار دهد و معاونت یا مرکز کسب‌وکار در اتاق کرمان نیز به‌عنوان محلی برای ارجاع، پیگیری و حل مشکلات بخش خصوصی ایجاد شود.

اتاق شیراز

سفیر اوکراین در دیدار با رئیس اتاق شیراز پیشنهاد داد

خانه تجارت ایران و اکراین در «شیراز» و «الویف» ایجاد شود

پیشنهاد افتتاح خانه‌های مشترک تجاری میان ایران و اکراین یکی از پیشنهاد‌هایی بود که در دیدار سفیر اوکراین در تهران با رئیس اتاق شیراز مطرح شد. به عقیده سفیر اوکراین، این خانه‌های تجارت می‌تواند در شهرهای شیراز ایران و الویف اوکراین ایجاد شوند.

اتاق کرج

رئیس اتاق کرج در نشست شورای گفتگوی البرز

بانک مرکزی به تأمین مواد اولیه وارداتی کمک کند

رئیس اتاق کرج، با اشاره به اینکه وضع تولید در واحدهای استفاده‌کننده از مواد اولیه وارداتی مساعد نیست، همکاری بانک مرکزی برای رفع بحران تأمین مواد اولیه این واحدها را خواستار شد.