رادیو مجازی اتاق ایران - 28 مرداد 98
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق بوشهر

سرکنسول ایران در حیدرآباد هند در دیدار با فعالان اقتصادی بوشهر

موانع توسعه تجارت ایران و هند باید با همفکری رفع شود

نشست بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌های تجاری ایران و هندوستان با حضور سرکنسول ایران در حیدرآباد هند و فعالان اقتصادی بوشهر برگزار و راه‌های توسعه مبادلات دو کشور بررسی شد.

اتاق شیراز

جمال رازقی در جلسه کمیسیون صنعت اتاق شیراز

مطالبات تشکل‌ها به خواسته‌های صنفی محدود نشود

جمالی رازقی، رئیس اتاق شیراز با بیان اینکه مهم‌ترین رسالت تشکل‌های اقتصادی، مطالبه‌گری است گفت: تشکل‌ها نباید مطالبات خود را تنها به خواسته‌های صنفی محدود کنند بلکه باید منافع ملی را فریاد بزنند.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب‌زاده در نشست شورای گفت‌وگوی کرمان

اقتصاد دولتی عامل اصلی ایجاد مشکلات در حوزه زغال‌سنگ است

سیدمهدی طبیب‌زاده، رئیس اتاق کرمان در نشست شورای گفت‌وگوی این استان به چالش‌های معادن زغال‌سنگ اشاره کرد و اقتصاد دولتی و انحصاری را عامل اصلی و مصداق بارز بروز مشکلات و مسائل در حوزه زغال‌سنگ استان کرمان دانست.

اتاق اردبیل

حسین پیرموذن در شورای گفت‌وگوی اردبیل

مشکلات زیربنایی شهرک‌های صنعتی رفع شود

حسین پیرموذن، رئیس اتاق اردبیل، رفع مشکلات زیربنایی شهرک‌های صنعتی این استان و زمینه‌سازی برای سرمایه‌گذاری فعالان بخش خصوصی در این مناطق را برای ایجاد اشتغال و رونق تولید خواستار شد.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در آئین اختتامیه فعالیت مدرسه خلاقیت و ایده پردازی کرمان

منتظر جوانان خلاق و کارآفرین در اتاق بازرگانی هستیم

سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان با اشاره به اینکه تاکنون تجار و فعالان اقتصادی توانمند به‌صورت سنتی در اتاق حضور پیدا کرده‌اند گفت: از این به بعد ضمن استفاده از تجربیات بزرگان حوزه اقتصاد، منتظر ورود جوانان کارآفرین و خلاق به اتاق بازرگانی هستیم.

اتاق اهواز

معاون استان‌های اتاق ایران در بازدید از صنایع اهواز

وصول مطالبات صنعتگران خوزستانی از شرکت نفت و حفاری پیگیری می‌شود

در جریان بازدید معاون استان‌های اتاق ایران از مراکز صنعتی اهواز، فعالان اقتصادی خوزستان اعلام کردند به‌واسطه وصول نشدن مطالبات از شرکت نفت و حفاری مجبور شده‌اند نیروهای صنعتی خود را تعدیل کنند.

اتاق مشهد

سرپرست سازمان توسعه تجارت

ظهور کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای نتیجه برخی تصمیمات ارزی است

محمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت معتقد است ظهور کارت‌های بازرگانی موسوم به کارت‌های اجاره‌ای، نتیجه برخی تصمیمات ارزی است و اگر سیاست‌گذاری‌های ارزی تغییر نمی‌کرد، صادرات انجام شده از طریق این کارت‌ها به چند برابر رقم فعلی افزایش می‌یافت.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی با اشاره به وعده جهانگیری برای اخذ نظر بخش‌خصوصی

اتاق باید تعیین‌کننده نماینده بخش خصوصی در محافل تصمیم‌گیری باشد

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران با اشاره به وعده معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر این دستور که اگر مباحث اقتصادی، پیوست نظر اتاق بازرگانی را نداشته باشد در دولت مطرح نشود، گفت: نماینده بخش خصوصی در محافل تصمیم‌گیری و ساختارهای سیاست‌گذاری باید از سوی اتاق بازرگانی تعیین شود.

اتاق کرج

رئیس اتاق کرج در مراسم افتتاح مرکز فابا در استان البرز

حمایت از کسب‌وکارهای نوپا از اولویت‌های بخش خصوصی است

رحیم بنامولائی، رئیس اتاق کرج در مراسم افتتاح رسمی مرکز آموزشی، پژوهشی فابا در استان البرز، حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و ایده تولید بدون کارخانه را از اولویت‌های بخش خصوصی استان دانست.

اتاق ایلام

رئیس اتاق ایلام در نشست شورای گفت‌وگوی استان پیشنهاد داد

راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی برای حفظ صادرات به عراق در ایام اربعین

شعبان فروتن، رئیس اتاق ایلام در نشست شورای گفت‌وگویب استان پیشنهاد داد برای حفظ صادرات به عراق در ایام نزدیک به اربعین، کارگروه راه‌اندازی بازارچه‌های جدید چیلات و چنگوله این استان با کشور عراق ایجاد شود.

اتاق شهرکرد

رئیس اتاق شهرکرد در شورای گفت‌وگوی چهارمحال و بختیاری

شرایط حضور سرمایه‌گذار در حوزه مدیریت پسماند فراهم شود

پنجاه و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان چهارمحال و بختیاری با حضور نمایندگان بخش خصوصی و دولت برگزار شد. مدیریت پسماند، فعالیت فرودگاه شهرکرد و احداث آزادراه اصفهان - شهرکرد - اهواز از جمله مسائلی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در ستاد عالی پسته کرمان

فعالان صنعت پسته خواستار تسهیل صادرات هستند

سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان در ستاد عالی پسته این استان گفت: با افزایش تولید محصول پسته و همچنین انباشت بخشی از محصول سال گذشته، شرایط خوبی برای صادرات این محصول مهیا شده اما مشکلات موجود در مسیر صادرات مانع تحقق این کار می‌شود.

اتاق قزوین

رئیس اتاق قزوین در دیدار با سفیر فرانسه در تهران

اقتصاد ایران را بدون نفت اداره می‌کنیم

رئیس اتاق قزوین در دیدار با سفیر فرانسه گفت: بازگشت تحریم‌ها سبب شده تا سعی کنیم اقتصاد خود را بدون اتکا به نفت اداره کنیم و در همین وضعیت در تعامل با دولت به دنبال رفع مشکلات واحدهای تولیدی هستیم.

اتاق ساری

رئیس اتاق ساری

خصولتی‌ها دغدغه فعالان اقتصادی هستند

رئیس اتاق ساری می‌گوید: حضور خصولتی‌ها در اقتصاد ایران و واگذاری‌های غیر کارشناسی شرکت‌های دولتی، از بزرگ‌ترین دغدغه‌های فعالان اقتصادی کشور است.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز

پژوهش‌های اتاق باید منجر به بهبود فضای کسب‌وکار و توسعه اقتصادی شود

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز در شورای پژوهشی این اتاق تأکید کرد: پژوهش‌های اتاق بازرگانی باید منجر به بهبود فضای کسب‌وکار و توسعه اقتصادی شود.

اتاق یاسوج

با حضور فعالان اقتصادی و حقوقی کهگیلویه و بویراحمد

همایش اطلاع‌رسانی استفاده از ظرفیت نهادهای داوری در یاسوج برگزار شد

همایش اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی استفاده از ظرفیت نهادهای داوری در حل‌وفصل دعاوی و مشکلات حقوقی، تجاری، اقتصادی و صنفی در سالن همایش‌های اتاق یاسوج برگزار شد.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی

در جوار صنایع فولاد و مس کرمان، شهرک‌های صنعتی ایجاد شود

رئیس اتاق کرمان در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، ایجاد شهرک‌های صنعتی در جوار صنایع فولاد و مس استان کرمان را ضروری دانست و گفت: اگر تولید این صنایع در صنایع پائین‌دستی فرآوری شود، از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

اتاق ایلام

در مراسمی با حضور فعالان اقتصادی ایلام و عراق

اتاق ایلام با اتاق‌های بازرگانی بابل، دیوانیه و دیالی عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

رئیس اتاق ایلام در مراسمی با حضور روسای اتاق‌های بازرگانی بابل، دیوانیه و دیالی عراق، تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه روابط اقتصادی امضا کرد.

اتاق بوشهر

استاندار بوشهر در جلسه شورای گفتگو

همه دستگاه‌ها باید کالاهای موردنیاز را از تولیدات استان تأمین کنند

استاندار بوشهر در سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی این استان از دستگاه‌های اداری و اجرایی، عمومی، دولتی و خصوصی به‌ویژه شهرداری‌های این استان خواست اقلام و کالاهای موردنیاز خود را از تولیدات باکیفیت این استان تأمین کنند.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان در نشست بررسی راهکارهای رفع موانع تولید

اقتصاد رانتی محصول نامناسب بودن محیط کسب‌وکار است

سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان، نامناسب بودن محیط کسب‌وکار را زمینه‌ساز شکل‌گیری اقتصاد رانتی، فسادزا، زیرزمینی و غیررسمی دانست و تشکیل کمیته یا کمیسیونی برای تحلیل مشکلات فضای کسب‌وکار استان کرمان و ارائه راهکارهای برای رفع آن را خواستار شد.