رادیو مجازی اتاق ایران - 16 تیر 99
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز

با تهدید و صدور بخشنامه وضعیت اقتصادی اصلاح نمی‌شود

رئیس اتاق شیراز سیاست‌های ارزی بانک مرکزی را در مورد شیوه بازگرداندن ارز آسیب‌زا دانست و گفت: بر اساس بخشنامه‌های بانک مرکزی بسیاری از صادرکنندگان و تولیدکنندگان بزرگ تا پایان تیرماه با مشکل روبرو خواهند شد.

اتاق بجنورد

رئیس اتاق بجنورد در بازدید از واحدهای صنعتی اسفراین مطرح کرد

تحقق رونق تولید با تلاش مضاعف برای فعال شدن واحدهای تولیدی

رئیس اتاق بجنورد در بازدید از خط تولید واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی اسفراین، بر لزوم رفع برخی از محدودیت‌ها و موانع پیش روی تولید در استان تأکید کرد و گفت: تلاش برای رونق تولید و فعال شدن واحدهای تولیدی باید مضاعف شود.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان مطرح کرد

لزوم تسهیل شرایط بازگشت ارز حاصل از صادرات

رئیس اتاق کرمان در نشست هیات نمایندگان این اتاق به بررسی مشکلات مربوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات سال 97 اختصاص داشت، ضمن تأکید بر لزوم تسهیل شرایط بازگشت ارز حاصل از صادرات، از تلاش این اتاق برای تحقق این مهم خبر داد.

اتاق اصفهان

در دیدار معاونان وزارت صنعت با هیات نمایندگان اتاق اصفهان مطرح شد

تعامل بخش خصوصی و وزارت صنعت برای مدیریت بازار و حذف واسطه‌ها از زنجیره مواد اولیه

در نشست معاونان صنایع و بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعضای هیات نمایندگان اصفهان بر ضرورت تعامل بخش خصوصی و وزارت صنعت برای مدیریت بازار و حذف واسطه‌ها از زنجیره عرضه مواد اولیه تأکید شد.

اتاق کاشان

محمود تولایی در نشست کمیسیون کشاورزی اتاق کاشان

بخش کشاورزی موتور محرک رشد اقتصادی است

محمود تولایی، رئیس اتاق کاشان در نشست کمیسیون کشاورزی این اتاق کاشان بر ضرورت توجه به فعالیت‌های حوزه کشاورزی تأکید کرد و گفت: در شرایط فعلی اقتصاد، فقط بخش کشاورزی دارای رشد مثبت بوده و توانسته است رشد منفی فعالیت‌های سایر بخش‌ها را تعدیل کند.

اتاق یاسوج

در نشست شورای گفت‌وگوی کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

مسئولان استانی برای توسعه و رونق استان‌ها پای‌کار بیایند

سعید زرندی، معاون طرح و برنامه صنعت، معدن و تجارت در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه توسعه استان‌ها اول‌ازهمه نیازمند تغییر و تحول در داخل استان‌هاست، از مسئولان استانی خواست پای‌کار بیایند و عزم و هماهنگی برای توسعه استان را ایجاد کنند.

اتاق همدان

در نشست شورای گفت‌وگوی استان همدان مطرح شد

به خواسته‌های مرغداران و دامداران به‌عنوان نخستین حلقه تولید توجه شود

بیست و نهمین نشست اعضای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان با بررسی موضوعات مرتبط با حوزه کشاورزی. مشکلات ایجاد شده در حوزه قیمت‌گذاری این بخش برگزار شد. در این نشست بر لزوم تأمین منافع حلقه اول تولید در حوزه کشاورزی و شنیده شدن مطالبات مرغداران و دامداران تأکید شد.

اتاق اصفهان

در نشست معاون وزیر صنعت با فعالان اقتصادی اصفهان مطرح شد

هم‌افزایی در تولید استان اصفهان با شبکه‌سازی میان کارگاه‌های صنعتی

محسن صالحی‌نیا، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دیدار با اعضای هیات نمایندگان اتاق اصفهان، شبکه‌سازی میان کارگاه‌های صنعتی این استان برای بهبود هم‌افزایی در تولید را الزامی دانست.

اتاق کرمان

بررسی مشکلات بانکی فعالان کشاورزی کرمان با حضور مدیرعامل بانک کشاورزی

در نشستی با حضور مدیرعامل بانک کشاورزی ایران، رئیس اتاق کرمان و مدیران بانک های کشاورزی شمال و جنوب استان، مسائل و مشکلات بانکی فعالان کشاورزی جنوب استان بررسی شد.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی در نشست هم‌اندیشی فعالان بخش کشاورزی کرمانشاه

مسیر جهش اقتصادی با توجه به بخش کشاورزی هموار می‌شود

نشست هم‌اندیشی فعالان بخش کشاورزی استان کرمانشاه با حضور کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران و محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس برگزار شد. کاشفی، بخش کشاورزی را یکی از بخش‌های پیش‌رو در اقتصاد کرمانشاه توصیف کرد که می‌تواند به‌عنوان فنر جهش اقتصادی به بهبود وضعیت کشور کمک کند.

اتاق یاسوج

در نشست شورای گفت‌وگوی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

نقشه راه جهش تولید در استان کهگیلویه و بویراحمد تدوین می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای گفت‌وگوی این استان اعلام کرد: نقشه راه این استان در راستای تحقق شعار جهش تولید تدوین خواهد شد و دستگاه‌ها باید با اجرای این برنامه‌ها زمینه جهش تولید در استان را فراهم کنند.

اتاق قم

رئیس اتاق قم مطرح کرد

شرکت شهرک‌های صنعتی برای رفع معضل دلالی زمین وارد عمل شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم می‌گوید: ظرفیت‌های قانونی برای فراهم کردن بستر مناسب برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان وجود دارد و دولت و دستگاه‌ها باید برای رفع مشکلات این حوزه تلاش کنند. ابوالفضل خاکی، دلالی زمین در شهرک‌های صنعتی را یکی از معضلات سرمایه‌گذارن این استان می‌داند و از شرکت شهرک‌های صنعتی می‌خواهد برای حل این معضل وارد عمل شود.

اتاق ساری

در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مازندران اعلام شد

لزوم حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس اتاق ساری در نشست شورای گفت‌وگوی استان مازندران با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در تجاری‌سازی تولیدات و کمک به صنعت، بر لزوم حل مشکلات این شرکت‌ها و حمایت همه‌جانبه از آنها تأکید کرد.

اتاق کرمان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست اتاق کرمان

سیاست‌های حمایت از صادرات جایگزین رویکرد پلیسی شود

رئیس اتاق کرمان با اشاره به اینکه خانوارهای کرمانی طبق آمار رسمی کمترین درآمد خانوار را در بین استان‌های کشور دارا هستند، گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های بسیار و نعمت‌های خدادادی فراوان در استان، از نمایندگان مجلس درخواست می‌شود کمک کنند تا توسعه اقتصادی پایدار با تکمیل زیربناها محقق شود.

اتاق همدان

رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشور در نشست اتاق همدان مطرح کرد

تمرکز بر صنعت گردشگری به‌جای توسعه صنایع آب‌بر

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور در دیدار با اعضای هیات نمایندگان اتاق همدان و فعالان اقتصادی این استان، توجه به حوزه‌های کشاورزی، های تک و گردشگری را از ملزومات توسعه این استان برشمرد که با اقلیم و ظرفیت‌های همدان نیز همخوانی دارد.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی تشریح کرد

زیروبم صنعت و معدن در کرمانشاه و موانع توسعه این استان

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران در گفت‌وگویی به تشریح ظرفیت‌های صنعتی و معدنی استان کرمانشاه پرداخته و تلاش کرده است موانعی که باعث شده از ظرفیت‌های بالای این استان در مسیر صنعتی شدن استفاده نشود را مشخص کند.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز خبر داد

موافقت دادگستری با راه‌اندازی شعب دادگاه تجارت در خوزستان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز از موافقت دادگستری خوزستان با راه‌اندازی شعب دادگاه تجارت در این استان خبر داد. قرار است مجتمع تخصصی رسیدگی به جرائم اقتصادی استان خوزستان در قالب ۲ شعبه کیفری و ۲ شعبه حقوقی در محل ساختمان قدیم اتاق اهواز راه‌اندازی شود.

اتاق ایلام

اهدای دومین محموله تجهیزات پزشکی اتاق ایلام به دانشگاه علوم پزشکی

رئیس اتاق ایلام از اهدای دومین محموله 25 هزار قلمی تجهیزات پیشرفته پزشکی و درمانی برای مقابله با ویروس کرونا به دانشگاه علوم پزشکی این استان خبر داد.

اتاق کرمان

وزیر کشاورزی در کرمان اعلام کرد

شورای راهبردی صادرات و صندوق‌های حمایتی پسته و خرما راه‌اندازی می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی در نشست با فعالان و نمایندگان تشکل‌های بخش کشاورزی استان کرمان اعلام کرد: بنا به درخواست فعالان بخش خصوصی، ایجاد صندوق‌های حمایت از پسته و خرما پیگیری می‌شود و برای راه‌اندازی شورای راهبردی صادرات با هدف پیگیری مشکلات و مسائل این حوزه نیز برنامه‌ریزی شده که تا هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی در میزگرد تأثیر کرونا بر اقتصاد کرمانشاه مطرح کرد

جبران خسارت‌های کرونا؛ پشت سد محدودیت منابع و مشکلات ساختاری

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق کرمانشاه معتقد است به‌واسطه کمبود منابع مالی و مشکلات ساختاری، راهکارهایی که برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا مطرح می‌شود به نتیجه نمی‌رسد. به عقیده او در این شرایط، سخت‌ترین کار پیدا کردن راهکارهایی برای جبران این خسارت‌هاست.