گفت‌وگو در رادیو مجازی اتاق ایران: جزئیات طرح محاسبه شاخص مدیران خرید (PMI) از زبان مدیر مرکز آمار اتاق ایران
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق سنندج

رئیس اتاق سنندج عنوان کرد

منطقه آزاد، ضرورتی انکارناپذیر برای توسعه کردستان است

سید کمال حسینی، رئیس اتاق سنندج معتقد است، وجود منطقه آزاد تمرینی برای آزادی اقتصادی کشور است و ایجاد مناطق آزاد در استان‌هایی همچون کردستان به عنوان ضرورتی انکارناپذیر برای توسعه محسوب می‌شود.

اتاق یاسوج

رئیس اتاق یاسوج در نشست شورای گفت‌وگوی استان

دستگاه‌های اجرایی به فکر حذف قوانین دست و پا گیر باشند

جبار کیانی پور، رئیس اتاق یاسوج می گوید آن چیزی که اکنون با اهداف پنجره واحددر تعارض است، قوانینی دست و پا گیری است که در دستگاه های اجرایی شاهد آن هستیم.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان در نشست با معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران

دولت لایحه جامع حمایت از بنگاه های اقتصادی را ارائه دهد

سیدمهدی طبیب‌زاده، رئیس اتاق کرمان می گوید در شرایط فعلی کشور اداره بنگاه‌های اقتصادی کار بسیار دشواری است. بخش خصوصی از دولت انتظار دارد هر چه سریعتر لایحه جامع حمایت از بنگاه های اقتصادی را نهایی و به مجلس ارائه دهد تا از فشارهای وارد شده به صنایع بکاهد.

اتاق گرگان

امضای تفاهمنامه میان اتاق گرگان، دانشگاه گلستان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان

علی محمد چوپانی، رئیس اتاق گرگان می گوید به دنبال آشتی دادن دانشگاه با بخش صنعت، بازرگانی و کشاورزی هستیم. تفاهم نامه 3جانبه برای احیاء این شرایط در نظر گرفته شده است.

اتاق خرمشهر

در سفر هیات اتاق خرمشهر به روسیه صورت گرفت

رایزنی برای صادرات محصولات خرمشهر به روسیه

هیئتی متشکل از بازرگانان، فعالان اقتصادی و اعضای اتاق خرمشهر به سرپرستی نایب رئیس این اتاق با هدف توسعه مراودات تجاری و سرمایه‌گذاری منطقه با کشور روسیه به این کشور اعزام شدند.

اتاق تهران

نائب رئیس اتاق ایران مطرح کرد

فعالان اقتصادی نسبت به آینده خوش‌بین نیستند

مسعود خوانساری، نائب رئیس اتاق ایران می‌گوید بر اساس نظرسنجی انجام شده میان فعالان اقتصادی ۷۰ درصد آنها نسبت به آینده اقتصاد خوش‌بین نیستند.

اتاق بندرعباس

رئیس اتاق بندرعباس پس از دیدار با مدیر امور بنادر عمان

بندر السویق عمان آماده پذیرش کشتی‌های ایرانی می‌شود

محمدامین صباغی زاده، رئیس اتاق بندرعباس معتقد است نزدیکی بندر السویق عمان به بندر جاسک ایران می‌تواند مراودات تجاری با این کشور را وارد مرحله تازه‌ای سازد.

اتاق گرگان

رئیس اتاق گرگان در جلسه شورای گفت‌وگو

قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی اصلاح شود

علی محمد چوپانی، رئیس اتاق گرگان می‌گوید: کشاورزی در استان گلستان یکی از پایه‌های درآمدی مردم است. خواسته فعالان این حوزه تجدید نظر و بررسی در قیمت خرید های تضمینی است. لذا باید در نرخ‌گذاری‌ها نیز مشورت کارشناسی صورت گیرد.

اتاق ساری

استاندار مازندران در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی

سلامت و امنیت غذایی در استقرار واحدهای صنعتی راهبردی است

محمد اسلامی، استاندار مازندران می گوید در استقرار واحدها در شهرک های صنعتی باید رویه منطقی، علمی و پابرجا حاکم باشد زیرا سلامت و امنیت غذایی برای ما یک اولویت اساسی است و نباید این مساله مهم در نحوه استقرار واحدها به مخاطره بیفتد.

اتاق همدان

در شانزدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی همدان مطرح شد

ضرورت مدیریت بازار داخلی با تولیدات کشاورزی داخلی

شانزدهمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان با محوریت بررسی مشکلات ارزی صادرات محصولات کشاورزی، بررسی مسائل صنعت مرغداری استان، پیگیری تحقق منابع مالی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، مسائل مربوط به تامین نهاده ها، مشکل تهیه و توزیع کربنات مورد استفاده باغداران و شرح مشکلات جاری صنعت زنبورداری استان تشکیل شد.

اتاق اراک

رئیس اتاق اراک

معادن استان مرکزی نیازمند به روزرسانی تجهیزات است

رئیس اتاق اگر مردم متوجه فواید بهره‌برداری شوند، از آن حمایت می‌کنند. در مباحث زیست محیطی، بخش خصوصی اعتقاد به بهره‌برداری سبز از معادن دارد اما این امر مستلزم داشتن تکنولوژی به روز است.

اتاق یاسوج

رئیس اتاق یاسوج در دهمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

شرایط اعتماد بخش خصوصی به دولتمردان فراهم شود

جبار کیانی‌پور، رئیس اتاق یاسوج معتقد است باید شرایطی ایجاد شود که بخش خصوصی نسبت به دولتمردان اعتماد داشته باشند و این اعتماد با حرف، شعار، وعده و وعید ایجاد نمی‌شود.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز

عمان، برگ برنده تجارت در منطقه محسوب می‌شود

شهلا عموری رئیس اتاق اهواز می‌گوید با توجه به ریسک پایین کشور عمان، فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران باید از مشوق های سرمایه گذاری و معافیت های مالیاتی این منطقه بهره‌مند شده و از موقعیت فراهم شده در بازار عمان نهایت استفاده را ببرند.

اتاق خرمشهر

نائب رئیس اتاق خرمشهر در نشست شورای گفت‌وگو

ورود گردشگران خارجی باعث توسعه پایدار اقتصاد منطقه می‌شود

سیدمصطفی موسوی، نائب رئیس اتاق خرمشهر می گوید خلأهایی در ورود گردشگران به منطقه آزاد اروند وجود دارد که عمده آن ناشی از عدم ارائه بسته های گردشگری مناسب به توریست های وارد شده به منطقه است.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان در نشست کمیسیون بازرگانی استان

ابهامات بخشنامه‌های ارزی عامل سردرگمی صادرکنندگان است

سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان می گوید ابهامات و تعدد بخشنامه‌های ارزی بانک مرکزی، عاملی برای کاهش صادرات و ایجاد مشکلات و سردرگمی صادرکنندگان است.

اتاق آبادان

رئیس اتاق آبادان

خرمای شادگان صاحب برند اختصاصی می‌شود

مسعود خیاط زاده، رئیس اتاق آبادان می گوید با توجه به اهمیت توجه و توسعه صنعت خرما، مسئولان ذیربط در شهرستان شادگان باید برند خرمای شادگان را ثبت کرده و زمینه ثبت گواهی مبدا از شادگان و به نام شادگان را فراهم کنند.

اتاق یزد

سفیر انگلیس در تهران در دیدار با فعالان اقتصادی یزد

انگلیس به روابط تجاری با ایران در قالب برجام متعهد است

راب مک ایر، سفیر انگلیس در تهران با اعضای اتاق یزد دیدار کرد. او می‌گوید کشور به تداوم روابط تجاری با ایران در قالب برجام متعهد است و با توجه به اینکه اروپا در حال ایجاد یک سیستم بانکی برای حل مشکلات ارتباط مالی با ایران هستند، مسیر برای این روابط هموار خواهد شد.

اتاق کرج

رئیس اتاق کرج مطرح کرد

ارزش‌گذاری کالاهای صادراتی در گمرکات باید بازنگری شود

رحیم بنامولائی، رئیس اتاق کرج می‌گوید کم‌توجهی گمرکات در ارزش‌گذاری برخی کالاهای صادراتی به چالشی برای صادرکنندگان تبدیل شده و تجدیدنظر در این زمینه ضروری است.

اتاق یزد

در نهمین جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یزد عنوان شد

اولویت دستگاه قضایی، حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است

ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان یزد، نهمین جلسه خود را با محوریت بررسی مشکلات ارسال شده به این ستاد برگزار کرد. در این نشست، رئیس‌کل دادگستری یزد اعلام کرد: اولویت دستگاه قضایی، حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این استان است و تسریع در رسیدگی به مشکلات آنها در اولویت قرار دارد.

اتاق کرمانشاه

رئیس اتاق کرمانشاه

تصمیم‌های خلق‌الساعه دولت، تولید و صادرات را مختل می‌کند

کیوان کاشفی معتقد است باید به سمت حذف ارز 4200 تومانی و تک‌نرخی شدن ارز پیش برویم. به گفته او تصمیمات خلق‌الساعه دولت، مزید مشکلات کنونی کشور شده است.