رادیو مجازی اتاق ایران - 30 دی 98
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق اردبیل

حسین پیرموذن در جلسه هم‌اندیشی استفاده از موافقت‌نامه اوراسیا مطرح کرد

شهرک صنعتی ایران و جمهوری آذربایجان؛ فرصت ویژه برای عبور از تحریم

حسین پیرموذن، رئیس اتاق مشترک ایران و جمهوری آذربایجان معتقد است: شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان که بر اساس تفاهم دو طرف به‌زودی کلنگ زنی می‌شود، یک فرصت ویژه برای عبور از تحریم‌ها و افزایش سهم اقتصاد دو کشور در بازار اوراسیاست.

اتاق یزد

در نشست شورای گفت‌وگوی یزد مطرح شد

رویکرد توسعه صنعتی باید متکی به اقتصاد دانش‌بنیان باشد

استاندار یزد با اشاره به اینکه این استان ظرفیت تبدیل شدن به استان پایلوت اقتصاد دانش بینیان کشور را داراست، بر لزوم اتکای رویکرد توسعه صنعتی به اقتصاد دانش‌بنیان تأکید کرد.

اتاق بجنورد

معاون سفیر قزاقستان در تهران

قزاقستان بستری برای ورود به بازارهای بزرگ است

رایزن اقتصادی سفارت قزاقستان در تهران، در ملاقات با فعالان اقتصادی استان خراسان شمالی، با اشاره به تسهیلاتی که این کشور برای سرمایهگذاران در نظر گرفته است اعلام کرد: قزاقستان می‌تواند بستری برای ورود سرمایه‌گذاران به بازارهای بزرگ منطقه است.

اتاق مشهد

رئیس اتاق ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق مشهد

بخشی از معافیت‌ها، عدالت مالیاتی را به چالش کشیده است

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در جلسه هیات نمایندگان اتاق مشهد، بار دیگر لایحه بودجه 99 را رؤیایی توصیف کرد و افزایش درآمدهای مالیاتی را یکی از مسائل بحث‌برانگیز در این لایحه برشمرد. او با تأکید بر اینکه رشد درآمدهای مالیاتی باید از محل حذف معافیت‌های غیرموجه و جلوگیری از فرار مالیاتی افزایش یابد، بخشی از معافیت‌های مالیاتی را ناقض عدالت مالیاتی عنوان کرد.

اتاق تبریز

در ملاقات سفیر ایران در بلاروس با رئیس اتاق تبریز مطرح شد

دیپلماسی اقتصادی باید به کمک توسعه روابط با همسایگان بیاید

سعید یاری، سفیر ایران در بلاروس با یونس ژائله رئیس اتاق تبریز دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار ظرفیت‌های موجود برای توسعه روابط اقتصادی با بلاروس و استفاده از توان دستگاه دیپلماسی برای تقویت روابط با همسایگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اتاق یزد

قائم‌مقام وزیر صنعت در مراسم تجلیل از صادرکنندگان استان یزد

صادرکنندگان مأمور نجات تولید و حفظ اشتغال هستند

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر یزد، از رشد صادرات ایران به کشورهای همسایه و بازگشت 70 درصدی ارزش حاصل از صادرات غیرنفتی به کشور خبر داد. به عقیده او در شرایط فعلی کشور که توان خرید داخلی نیز افت کرده، صادرکنندگان مأمور رونق و نجات تولید و حفظ اشتغال هستند.

اتاق ساری

رئیس اتاق ساری مطرح کرد

لزوم پیگیری عدالت اقتصادی در بودجه 99

عبداله مهاجر دارابی، ریس اتاق ساری معتقد است در بحث مالیات، به‌ویژه مالیات بر ارزش‌افزوده رفتار عادلانه‌ای با تولیدکنندگان انجام نمی‌شود و در بودجه 99 باید برای تحقق عدالت اقتصادی تلاش شود.

اتاق کرمان

در نشستی با حضور مدیران تأمین اجتماعی

مشکلات بیمه‌ای فعالان اقتصادی کرمان بررسی شد

در نشستی با حضور رئیس اتاق کرمان و جمعی از اعضای هیات نمایندگان، مدیرکل تأمین اجتماعی استان و روسای شعب مختلف این سازمان، مشکلات فعالان اقتصادی کرمان در حوزه تأمین اجتماعی بررسی شد و پیگیری برای حل آنها مورد تأکید قرار گرفت.

اتاق ایلام

رئیس اتاق ایلام در همایش رابطین نمایندگان کارفرمایان

از ظرفیت شورای گفت‌وگو برای حل مشکلات استفاده کنید

شعبان فروتن، رئیس اتاق ایلام در همایش رابطین نمایندگان کارفرمایان این استان به ورود جدی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به ماجرای مجوزهای زائد اشاره کرد و از کارفرمایان خواست با دسته‌بندی مسائل و مشکلات خود و ارجاع آن به این شورا، از ظرفیت شورای گفت‌وگو برای حل‌وفصل مسائل و مشکلات استفاده کنند.

اتاق تبریز

یونس ژائله در شورای گفت‌وگوی آذربایجان شرقی

باید برندسازی صنعت چرم و کفش تبریز جدی گرفته شود

یونس ژائله، رئیس اتاق تبریز در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی با اشاره به مزیت‌های صنعت چرم و کفش تبریز بر لزوم برندسازی این صنعت و ساماندهی واحدهای کوچک برای ورود به بازارهای جهانی تاکید کرد.

اتاق زنجان

رئیس اتاق زنجان تأکید کرد

لزوم اصلاح فرآیندها و برقراری عدالت مالیاتی

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان با رئیس سازمان امور مالیاتی برگزار شد. علی یگانه فرد، رئیس اتاق زنجان، در این نشست با تأکید بر لزوم اصلاح فرآیندهای مالیاتی، گفت: مسائل و مشکلات مالیاتی آن‌هم در شرایط فعلی کشور، به یک دغدغه برای واحدهای تولیدی مبدل شده است.

اتاق همدان

علی‌اصغر زبردست در جلسه شورای گفت‌وگوی استان همدان

سرمایه‌داران بومی، در اولویت واگذاری پروژه‌های دولت قرار گیرند

علی‌اصغر زبردست، رئیس اتاق همدان در جلسه شورای گفت‌وگوی این استان، خواستار اولویت دادن به سرمایه‌داران بومی در فرایند واگذاری طرح‌های دولتی به بخش خصوصی شد و استاندار همدان نیز در این زمینه قول مساعد داد.

اتاق ارومیه

رئیس اتاق ارومیه در جلسه شورای گفت‌وگوی آذربایجان غربی مطرح کرد

حمایت بانک‌ها از رشته‌های مزیت دار برای تحقق اهداف رونق تولید

حسن انتظار، رئیس اتاق ارومیه، در جلسه شورای گفت‌وگوی آذربایجان غربی گفت: برای تحقق اهداف رونق تولید، بانک‌ها در مسیر حمایت از فعالیت‌های مزیت دار بر اساس نیاز مراحل مختلف زنجیره ارزش حرکت کنند.

اتاق کرج

رئیس اتاق کرج در مراسم افتتاح شورای حل اختلاف ویژه فعالان اقتصادی مطرح کرد

لزوم تعامل دستگاه‌های قضایی و اقتصادی برای حل مشکلات تولید

رحیم بنا مولایی، رئیس اتاق کرج، در مراسم افتتاح شورای حل اختلاف ویژه فعالان اقتصادی شهرستان‌های البرز بر لزوم حفظ حرمت کارفرما و کارآفرین به‌خصوص در دوره جنگ اقتصادی تأکید کرد و تعامل دستگاه‌های قضایی و اقتصادی برای حل مشکلات تولید در استان البرز را خواستار شد.

اتاق اهواز

در شورای گفت‌وگوی استان خوزستان مطرح شد

ورود دیوان محاسبات به سپرده‌های خارج از خزانه شرکت پخش

در شورای گفت‌وگوی استان خوزستان اعلام شد موضوع اخذ وجه و سپرده‌گذاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از متقاضیان و سرمایه‌گذاران احداث جایگاه‌های عرضه سوخت به دیوان محاسبات ارجاع شده و تا ابهامات مطرح شده درباره این اقدام برطرف شود.

اتاق یاسوج

رئیس اتاق یاسوج در نشست شورای گفت‌وگوی استان کهگیلویه و بویراحمد

باید با پنجره واحد الکترونیکی، مسیر سرمایه‌گذاری را هموار کرد

جبار کیانی پور، رئیس اتاق یاسوج در نشست شورای گفت‌وگوی استان کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر لزوم کمک به سرمایه‌گذاران، گفت: پنجره واحد الکترونیکی یکی ابزارهایی است که با تسهیل فرایند اخذ مجوزها به رشد سرمایه‌گذاری کمک می‌کند و باید توجه ویژه‌ای به آن شود.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در مراسم افتتاح دبستان امیر عطاءالله طائفی شاندیز

سیاست‌های حمایتی باید از اعانه دادن به سمت توانمندسازی محرومان هدایت شود

دبستان امیر عطاءالله طائفی شاندیز با حضور رئیس اتاق ایران در روستای گندم‌خواب، افتتاح شد. غلامحسین شافعی، با اشاره به احداث این مدرسه با مشارکت‌های خیرخواهانه و وقف گفت: اگر در سیاست‌های حمایتی، بخشی از منابع را به برنامه‌های زیربنایی و توانمندسازی اقشار محروم تخصیص می‌دادیم، امروز گره از مشکلات زیادی باز شده بود.

اتاق ایلام

با هدف تسریع در رسیدگی به اختلافات قضایی واحدهای تولیدی انجام شد

افتتاح شعبه شورای حل اختلاف ویژه بخش خصوصی در اتاق ایلام

در مراسمی با حضور مدیران دستگاه‌های قضایی، اجرایی و بخش خصوصی، شعبه شورای حل اختلاف ویژه بخش خصوصی در اتاق ایلام افتتاح شد. این شعبه با هدف جلوگیری از اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی به اختلافات قضایی میان واحدهای تولیدی، صنعتی، تجاری و بانک‌ها ایجاد شده است.

اتاق بوشهر

مسعود خوانساری در همایش تجلیل از صادرکنندگان بوشهر

ارز حاصل از صادرات را در مقصد بگیرید

مسعود خوانساری، نائب رئیس اتاق ایران در همایش تجلیل از صادرکنندگان استان بوشهر، به دولت پیشنهاد داد به‌جای ملزم کردن صادرکننده به برگشت ارز صادراتی به کشور، این ارز را در مقصد صادراتی از صادرکننده تحویل بگیرد. به گفته خوانساری، تقاضای صادرکنندگان این است که مسئولان دولتی به دنبال حل مشکلات صادرکننده و ترغیب آنها باشند یا لااقل هرروز مانع جدیدی برایشان ایجاد نکنند.

اتاق ایلام

شعبان فروتن در نشست شورای گفت‌وگوی ایلام

اصناف و بازار نقش اساسی در ثبات اقتصادی دارند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام با تأکید بر اینکه اصناف و بازاریان همواره نقش اساسی و مهمی را در ثبات اقتصادی داشته‌اند، گفت: برای تداوم ثبات اقتصادی، باید همکاری با بازار، احترام به جایگاه بازاریان و ارائه خدمات مطلوب به آنها در سرلوحه کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.