رادیو مجازی اتاق ایران - 2 اردیبهشت 98
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق سمنان

رئیس اتاق سمنان خبر داد

هیات تجاری سمنان به استان حله عراق اعزام می‌شود

علی‌اصغر جمعه‌ای، رئیس اتاق سمنان می‌گوید: به دنبال مذاکرات انجام شده با مقامات عراقی در استان حله، مقدمات اعزام هیات تجاری استان سمنان به این کشور آماده شده و این هیات پس از ماه رمضان به استان حله عراق اعزام می‌شود.

اتاق یزد

در نشست اتاق یزد مطرح شد

ضرورت تشکیل خوشه‌های صنایع دستی در استان یزد

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد با تاکید بر ضرورت تشکیل خوشه های صنایع دستی در انسجام بخشی به فعالیت های اقتصادی این حوزه،بیان کرد:صنایع دستی بازاری فارغ از تحریم و عنصری در تقویت صلح است.

اتاق تبریز

در نشست بررسی مشکلات فرش دستبافت آذربایجان شرقی در اتاق تبریز مطرح شد

جای برندسازی در توسعه صادرات فرش کشور خالی است

جلسه بررسی مسائل و مشکلات فعالان حوزه فرش دستبافت استان آذربایجان شرقی، با حضور یونس ژائله، رئیس اتاق تبریز، علی جهانگیری، معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، غلامعلی راستی قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت و فعالان فرش دستبافت استان در محل اتاق تبریز برگزار شد.

اتاق خرمشهر

رئیس اتاق خرمشهر خبر داد

برپایی پاویون اتاق خرمشهر در نمایشگاه ساختمان ایران در بغداد

به گفته رئیس اتاق خرمشهر، هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه اختصاصی صنعت ساختمان جمهوری اسلامی ایران در بغداد، اتاق خرمشهر نیز نسبت به برپایی پاویون اختصاصی در این نمایشگاه و اعزام هیات تجاری به عراق اقدام کرده است.

اتاق بجنورد

رئیس اتاق بجنورد خبر داد

هیات‌های تجاری خراسان شمالی به کشورهای همسایه اعزام می‌شوند

رئیس اتاق بجنورد می‌گوید: در این اتاق برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده تا هیات‌های تجاری و بازاریابی خراسان شمالی برای توسعه روابط تجاری و بهبود مناسبات به کشورهای عراق، ازبکستان، سوریه و ترکمنستان اعزام شوند.

اتاق مشهد

رئیس اتاق ایران در مراسم افتتاح نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی

بخش خصوصی برای شکل‌گیری الگوی مؤثر توسعه اقتصادی همراهی می‌کند

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در مراسم افتتاح نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در اتاق مشهد، شکل‌گیری این نهاد مردمی را حرکت در مسیر تحقق عملی توصیه‌های مقام معظم رهبری دانست و گفت: فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای شکل‌گیری الگویی مؤثر برای توسعه اقتصادی با ارکان حاکمیتی همراهی خواهند کرد.

اتاق اردبیل

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت

مرکز تجاری ایران در باکو افتتاح شد

عضو هیئت‌رئیسه اتاق ایران از افتتاح مرکز تجاری ایران در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان خبر داد. این مرکز تجاری با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای، حقوقی و بازرگانی به تجار ایرانی و آذری، تأسیس شده و قرار است یک مرکز داوری نیز برای حل مشکلات تجار دو کشور در آن مستقر شود.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان در دیدار با اصحاب رسانه

رونق تولید با سمینار و سخنرانی محقق نمی‌شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان معتقد است: برای ایجاد رونق تولید باید مسائل پیش روی تولید را حل کرد و گام‌های اساسی برای تحقق این مهم برداشت که این کار نیز نیازمند برنامه‌ریزی و آشنایی با مسائل محیط کسب و کار است.

اتاق ایلام

رئیس اتاق ایلام در دیدار با نماینده این استان در مجلس

نظرات بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌های کلان اقتصادی لحاظ شود

شعبان فروتن، رئیس اتاق ایلام در دیدار با سلام امینی، نماینده مردم ایلام در مجلس خواستار لحاظ شدن نظرات کارشناسی بخش خصوصی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌های کلان اقتصادی شد.

اتاق اصفهان

رئیس اتاق اصفهان مطرح کرد

فعالان صنعت پخش برای بهبود فضای کسب‌وکار پیش­قدم شوند

مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق اصفهان در نشست انجمن صنعت پخش استان، با اشاره به نقش مؤثر این صنعت در تحولات بنیادی تجارت و کسب‌وکار، از فعالان این حوزه خواست طرح‌های پیشنهادی خود را برای بهبود فضای کسب‌وکار ارائه دهند و برای تحقق این کار پیش قدم شوند.

اتاق تبریز

در نشست رئیس اتاق تبریز با ا انجمن صنایع غذایی استان مطرح شد

تحقق رونق تولید با همکاری دولت و بخش خصوصی در حل مشکلات

نشست رئیس اتاق تبریز با اعضای انجمن صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی استان آذربایجان غربی با حضور مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس در محل اتاق تبریز برگزار شد. در این نشست ضمن اینکه مشکلات عمده انجمن صنایع غذایی استان مورد بررسی قرار گرفت درباره راهکارهای تحقق شعار رونق تولید نیز بحث شد.

اتاق اردبیل

با حضور بیش از 100 مهمان از 15 کشور

کنفرانس اکو، خردادماه امسال در اردبیل برگزار می‌شود

رئیس اتاق اردبیل در شصت و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی این استان، گفت: 28 خردادماه امسال، اردبیل میزبان کنفرانس بین‌المللی اکو با موضوع گردشگری سلامت خواهد بود و این اتفاق یک فرصت برای معرفی ظرفیت‌های اردبیل به جهان است.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز با اشاره به وضعیت موجود اقتصاد

کشور به تحقق عملی نیاز رونق تولید نیازمند است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز معتقد است تحقق شعار امسال تحت عنوان رونق تولید باید به‌صورت جدی در دستور کار قرار بگیرد و به تبلیغات محدود نشود چراکه در وضعیت موجود، رونق تولید داخلی یک نیاز جدی برای کشور است بدون آن وضعیت نگران‌کننده خواهد شد.

اتاق اصفهان

در چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق اصفهان مطرح شد

منابع بانکی هر استان به همان استان اختصاص یابد

چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق اصفهان به موضوع بررسی ماموریت و چشم انداز اتاق و تشکیل کارگروه ویژه پذیرش هیات اقتصادی روسیه اختصاص یافت. در این نشست، رئیس اتاق اصفهان با اشاره به نیاز صنایع این استان به منابع بانکی، خواستار خودداری بانک ها از تخصیص منابع بانکی تجهیز شده به خارج از استان شد.

اتاق ارومیه

در نشست بررسی مسائل تجاری ایران و ترکیه با حضور سفیر ترکیه در اتاق ارومیه مطرح شد

صرافی مشترک ایران و ترکیه تشکیل شود

نشست بررسی مسائل تجاری ایران و ترکیه با حضور سفیر ترکیه در اتاق ارومیه برگزار شد.

اتاق تبریز

در نشست سفیر ترکیه و هیات نمایندگان اتاق تبریز مطرح شد

ضرورت تسریع در بازنگری تعرفه‌های ترجیحی میان ایران و ترکیه

دریا اورس سفیر جمهوری ترکیه در ایران به همراه هیاتی متشکل از سرکنسول و رایزن بازرگانی ترکیه در تبریز با هئیت رئیسه و هئیت نمایندگان اتاق تبریز دیدار و در خصوص گسترش روابط اقتصادی دو کشور گفت‌وگو کردند.

اتاق ساری

رئیس اتاق ساری در دیدار با استاندار تاکید کرد

ضرورت تشکیل منظم جلسات شورای گفت‌وگوی مازندران

عبداله مهاجر دارابی با اشاره به فعالیت‌های اتاق ساری در سال 97ف خواستار برگزاری منظم جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با هدف رفع موانع رونق تولید شد.

اتاق کرمانشاه

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای گفت‌وگوی کرمانشاه

افزایش تولید خودرو از ماه‌های پایانی سال گذشته آغاز شده است

کیوان کاشفی رئیس اتاق کرمانشاه و عضو هیات رئیسه اتاق ایران در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از تدوین سند رونق تولید کرمانشاه خبر داد.

اتاق یاسوج

در دیدار هیئت نمایندگان اتاق یاسوج با استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

رفع چالش بیکاری با رونق تولید و همکاری بخش خصوصی

در دیدار اعضای هیئت نمایندگان دور چهارم اتاق یاسوج با استاندار کهگیلویه و بویراحمد، در خصوص مسائل و مشکلات پیش روی بخش خصوصی و راهکارهای تحقق رونق تولید بحث و تبادل‌نظر شد. در این نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد، راهکار رفع چالش بیکاری را رونق تولید و همکاری بخش خصوصی عنوان کرد.

اتاق بیرجند

در نشست فعالان اقتصادی استان خراسات جنوبی با سفیر ایران در افغانستان مطرح شد

توسعه صادرات باید به محور حمایت از تولید ملی تبدیل شود

محسن احتشام، رئیس اتاق ب بیرجند، در نشست فعالان اقتصادی استان با سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان بر لزوم همکاری همگانی برای تحقق شعار رونق تولید در سال جاری تاکید کرد و گفت: توسعه صادرات در سال رونق تولید یکی از راهکارهای حمایت از تولید ملی است که باید به عنوان یک برنامه محوری در دستور کار قرار بگیرد.