رادیو مجازی اتاق ایران - 6 آذر 99
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق سمنان

در دیدار رئیس اتاق سمنان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مطرح شد

حس مسئولیت‌پذیری فعالان اقتصادی، جامعه و کادر درمان را امیدوار می‌کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در دیدار با علی‌اصغر جمعه‌ای، رئیس اتاق سمنان از مشارکت بخش خصوصی استان در مقابله با کرونا و کمک‌های نقدی و کالایی اتاق سمنان به مراکز درمانی تقدیر کرد.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی در جلسه شورای گفت‌وگوی کرمانشاه

باید تابوی واگذاری‌ها پروژه‌ها به بخش خصوصی شکسته شود

عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به سرنوشت خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران و شعارهایی که برای واگذاری پروژه‌های به بخش خصوصی انجام می‌شود، شکسته شدن تابوی واگذاری به بخش خصوصی را پیش‌نیاز موفقیت در خصوصی‌سازی دانست.

اتاق اصفهان

غلامحسین شافعی در بازدید از اتاق اصفهان

رویکرد اتاق‌های بازرگانی به تدوین برنامه هفتم توسعه، بنیادین و اساسی باشد

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در جریان بازدید از اتاق اصفهان، با رئیس و جمعی از اعضای هیئت نمایندگان این اتاق دیدار و گفت‌وگو کرد. انتقال تجربه‌های موفق اتاق اصفهان به سایر اتاق، استفاده حداکثری اتاق‌های بازرگانی از فرصت برنامه هفتم توسعه و اعمال شاخص‌های توسعه پایدار در این برنامه از جمله محورهای اصلی این گفت‌وگو بود.

اتاق قم

ابوالفضل خاکی در جلسه هیأت رئیسه اتاق قم

افزایش صادرات کشاورزی نیازمند تأمین تجهیزات و زیرساخت‌های حمل‌ونقل است

ابوالفضل خاکی، رئیس اتاق قم، در جلسه هیأت رئیسه این اتاق قم با اشاره به اینکه توسعه صادرات حوزه کشاورزی یکی از راه‌های بهبود وضعیت اقتصادی است، گفت: برای تحقق این مهم، باید تجهیزات و زیرساخت‌های حمل‌ونقلی موردنیاز این حوزه مهیا شود.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان در نشست مجازی هفته جهانی کارآفرینی

باید مفهوم واحد و استاندارد برای کارآفرینی تعریف شود

سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان معتقد است تعریف متفاوت نهادها، دستگاه‌ها و افراد از مقوله کارآفرینی، احتمال خطا و بیراهه رفتن در سیاست‌گذاری‌های این حوزه را افزایش داده است، پس برای حمایت از کارآفرینان ابتدا باید معیار و مفهوم واحد و استانداردی برای کارآفرینی تعریف شود.

اتاق بندرعباس

محمدرضا صفا در نشست آنلاین با رئیس اتاق بازرگانی نینگبو چین

اتاق بندرعباس از همکاری اتاق‌های بازرگانی دیگر کشورها استقبال می‌کند

نشست آنلاین محمدرضا صفا، رئیس اتاق بندرعباس با رئیس اتاق بازرگانی نینگبو چین عصر امروز با همکاری و پیگیری نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس برگزار شد. صفا در این نشست ضمن تشریح ظرفیت‌های اقتصادی استان هرمزگان، از همکاری‌های دو اتاق برای توسعه مبادلات اقتصادی استقبال کرد.

اتاق سمنان

در دیدار رئیس اتاق سمنان با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان

تشکیل میز گردشگری به طرح مشکلات این حوزه در شورای گفت‌وگو کمک می‌کند

رئیس اتاق سمنان در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، تشکیل میز گردشگری در اتاق‌های بازرگانی را اقدام سودمندی دانست که زمینه انعکاس مشکلات و موانع قانونی کسب کار حوزه گردشگری در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را فراهم می‌آورد.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز مطرح کرد

دستگاه دیپلماسی به ماجرای ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی ایران به عراق ورود کند

شهلا عموری، رئیس اتاق اهواز می‌گوید: عراق ممنوعیت‌های صادرات محصولات کشاورزی را برای حمایت از تولید داخلی اعمال کرده است درحالی‌که توانایی تولید کل محصولات را ندارد. در مقابل استان‌هایی در ایران، به‌خصوص استان خوزستان متکی به ظرفیت‌های صادراتی حوزه کشاورزی هستند و در شرایط فعلی با مشکل مواجه شده‌اند؛ ازاین‌رو دستگاه دیپلماسی باید برای برقراری صادرات مجدد محصولات کشاورزی ممنوع شده به عراق چاره‌ای بیندیشند.

اتاق اراک

رئیس اتاق اراک در نشست شورای گفت‌وگوی استان مرکزی

صادرات پایدار بهترین راهکار رفع مشکلات تولید است

ناصر بیکی، رئیس اتاق اراک می‌گوید: بهترین و مهم‌ترین راهکار برای کمک به رفع مشکلات تولید، تقویت صادرات پایدار است و در این مسیر، تغییر تعرفه‌ها به‌عنوان مانع ثبات بازار در دو بخش صادرات و واردات باید ساماندهی شود.

اتاق قزوین

مهدی بخشنده در جلسه شورای گفت‌وگوی قزوین

اتکا به توان داخل ما را از چالش‌های اقتصادی عبور می‌دهد

‌مهدی بخشنده، رئیس اتاق قزوین در جلسه شورای گفت‌وگوی این استان با اشاره به مسائل و مشکلاتی که در حوزه اقتصاد وجود دارد، گفت: استفاده از توانمندی بخش خصوصی و اتکا به توان تولید داخلی می‌تواند به عبور از چالش‌های اقتصادی منجر شود.

اتاق اصفهان

مسعود گلشیرازی در همایش مجازی چشم‌انداز اقتصاد ایران مطرح کرد

لزوم اتخاذ سیاست‌های انبساطی برای مثبت شدن نرخ تشکیل سرمایه

مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق اصفهان در چهارمین همایش مجازی چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال 99 با اشاره به مشکلاتی که در سال 99 از ناحیه تحریم و کرونا به اقتصاد ایران تحمیل شده، خواستار توجه به نرخ منفی تشکیل سرمایه در اقتصاد ایران و اتخاذ سیاست‌های انبساطی برای مثبت شدن این شاخص شد.

اتاق زنجان

علی یگانه فرد در جلسه شورای گفت‌وگوی استان زنجان مطرح کرد

تقویت ظرفیت‌های حمل‌ونقلی و لجستیکی پیش‌نیاز توسعه اقتصادی است

علی یگانه فرد، رئیس اتاق زنجان در جلسه شورای گفت‌وگوی این استان، با اشاره به هدف‌گذاری‌های انجام شده سند چشم‌انداز 20 ساله برای حوزه حمل‌ونقل، لجستیک و ترانزیت، تقویت ظرفیت‌های حمل‌ونقلی و لجستیکی را پیش‌نیاز توسعه اقتصادی دانست و بر لزوم توجه به راهکارهای کارشناسی بخش خصوصی در این حوزه تأکید کرد.

اتاق اراک

رئیس اتاق اراک در تشریح موانع تجارت خارجی مطرح کرد

روابط پیچیده اداری و کاغذبازی صادرات را فلج می‌کند

ناصر بیکی، رئیس اتاق اراک معتقد است در دسته‌بندی موانع و چالش‌های صادرات، موانع داخلی در صدر فهرست قرار می‌گیرد و تحریم دومین عامل محسوب می‌شود. به گفته او، اثرگذاری دسته اول یعنی موانع داخلی بر صادرات، به‌مراتب از مشکل‌آفرینی مانع دوم یعنی تحریم بیشتر و گسترده‌تر است.

اتاق زاهدان

ریگی‌ میرجاوه با اشاره به سفر هیات اقتصادی زاهدان به پاکستان

تجارت مرزی ایران و پاکستان ظرفیت بالایی در توسعه مناسبات اقتصادی 2 کشور دارد

ریگی‌ میرجاوه، رئیس اتاق زاهدان که در راس هیاتی تجاری برای شرکت در هشتمین کمیسیون مشترک مرزی سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان پاکستان به این کشور سفر کرده است، می‌گوید: تجارت آزاد و ترجیحی، تهاتر کالا، ترانزیت و ویزای تجاری از جمله مسائل بررسی شده در این کمیسیون بوده است.

اتاق اهواز

رییس اتاق اهواز در نشست کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی خوزستان

بانک‌های خوزستان، امهال تسهیلات حوزه گردشگری را اجرا کنند

شهلا عموری، رییس اتاق اهواز در نشست کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی خوزستان، اقدام بانک‌های استان در راستای امهال تسهیلات حوزه گردشگری را خواستار شد؛ چراکه بر اساس مصوبات سی و نهمین نشست ستاد ملی مقابله با کرونا، یکی از حمایت‌های بنگاه محور از حوزه گردشگری، امهال تسهیلات این حوزه بوده است.

اتاق کرمان

در نشست مجازی بررسی روابط اقتصادی استان کرمان و کشور ایتالیا مطرح شد

بنیه شرکت‌های صادراتی باید تقویت شود

نشست مجازی بررسی روابط اقتصادی استان کرمان و کشور ایتالیا با حضور داریوش صولت، سرکنسول ایران در میلان ایتالیا و رئیس اتاق کرومان برگزار شد. صولت در این نشست یکی از الزامات حضور پررنگ در بازارهای بین‌المللی و افزایش روابط اقتصادی با کشورهای اروپایی را تقویت بنیه شرکت‌های صادراتی ایرانی دانست و پیشنهاد کرد با استفاده از دوره‌های آموزشی و مشورتی این امر محقق شود.

اتاق همدان

در نشست شورای گفت‌وگوی استان همدان

مشکلات و موانع حوزه عمران و خدمات فنی مهندسی همدان بررسی شد

در نشست اخیر شورای گفت‌وگوی استان همدان، مشکلات و موانع حوزه عمران و خدمات فنی مهندسی اعم از مسائل انجمن پیمانکاران عمرانی و انجمن انبوه‌سازان استان و همچنین چالش‌های حوزه خدمات فنی مهندسی با شهرداری، سازمان نظام‌مهندسی و اداره امور مالیاتی استان بررسی شد.

اتاق بجنورد

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی اتاق بجنورد در مبارزه با کرونا

یک دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان تخصصی امام حسن (ع) بجنورد اهدا شد

اتاق بجنورد در جریان همکاری برای مقابله با کرونا، یک دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان تخصصی امام حسن (ع) بجنورد اهدا کرد.

اتاق شیراز

جمال رازقی جهرمی در نشست شورای گفت‌وگوی استان فارس مطرح کرد

بسته جدید ارزی، قفل صادرات و واردات را باز می‌کند

صادرات و واردات، رئیس اتاق شیراز در نشست شورای گفت‌وگوی استان فارس، توافق‌های اخیر وزارت صنعت و بانک مرکزی برای آزاد شدن واردات در مقابل صادرات، تهاتر و واردات بدون انتقال ارز را در باز شدن قفل صادرات و واردات مؤثر دانست.

اتاق کرمانشاه

هشدار کیوان کاشفی به صادرکنندگان محصولات کشاورزی

برای صادرات سیب‌زمینی به عراق احتیاط کنید

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران می‌گوید: بر اساس توافق‌هایی که برای ازسرگیری صادرات سیب‌زمینی به عراق صورت گرفته، از دوشنبه آینده (26 آبان) واردات سیب‌زمینی از ایران به عراق به میزان مشخصی آزاد می‌شود و ازدحام محموله‌های صادراتی در مرز خطر فساد و برگشت بار را افزایش می‌دهد.