رادیو مجازی اتاق ایران - 30 مهر 98
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق خرم آباد

با حضور نمایندگان کشورهای اروپایی

مراسم آغاز به کار پروژه بازآفرینی شهری «اربینت» خرم‌آباد برگزار شد

آیین افتتاحیه کارگاه آموزشی پروژه بین‌المللی «اربینت» با حضور نمایندگان کشورهای اروپایی، فرماندار، رئیس شورای شهر و شهردار خرم‌آباد و همچنین مدرسان و مربیان ایرانی در اتاق خرم‌آباد برگزار شد. این طرح، بزرگ‌ترین طرح شهری اتحادیه اروپاست که با هدف به‌کارگیری ایده‌های ناب و فناور محور انجام می‌شود و محله پشت بازار خرم‌آباد به این منظور اجرای آن انتخاب شده است.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز

در حمایت از تولید به شعار بسنده نشود

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز با اشاره به اینکه اتاق‌ها به‌عنوان نماینده بخش خصوصی، مطالبات فعالان اقتصادی را با جدیت دنبال می‌کنند، گفت: تولید در سال‌های متمادی مورد غفلت واقع شده و حالا که حمایت از این بخش در دستور کار قرار گرفته، در حمایت از این بخش نباید به شعار بسنده شود.

اتاق تهران

نایب رئیس اتاق ایران مطرح کرد

جبران کسری بودجه با کاهش هزینه دولت و اصلاح یارانه انرژی

مسعود خوانساری، نایب رئیس اتاق ایران با اشاره به احتمال کسری بودجه دولت در سال جاری گفت: انتظار ما از دولت این است که برای جبران کسری بودجه به برداشت از بانک مرکزی یا اوراق مشارکت و قرضه متوسل نشود، بلکه با کاهش هزینه‌های دولت، اصلاح یارانه‌ها و اصلاح بودجه نهادها و شرکت‌ها دولتی نسبت به رفع آن اقدام کند.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران

در اصلاح یارانه انرژی، تجربه هدفمندسازی یارانه‌ها و بی‌توجهی به تولید تکرار نشود

اگر ساز و کار لازم برای اجرای اصلاحات یارانه انرژی فراهم نیاید، شاهد تعمیق رکود، افزایش تورم، رشد بیکاری، افزایش کسری بودجه و... خواهیم بود. طبیعتا در نقطه مقابل، با تحقق جامع و کامل طرح مذکور، توسعه اقتصادی رقم خواهد خورد.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب‌زاده در نشست کمیسیون گردشگری اتاق کرمان

گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه صادرات باشد

رئیس اتاق کرمان معتقد است: اگر یارانه‌های اختصاص یافته به تولید در حوزه‌های مختلف از مبلغ صادرات غیرنفتی استان کرمان کم شود، ارزش این صادرات بسیار پائین تر از ظرفیت‌های استان خواهد بود درحالی‌که با توسعه صنعت گردشگری، می‌توان با هزینه بسیار اندک، ارزش‌افزوده و ارزآوری قابل‌توجهی ایجاد کرد.

اتاق ایلام

رئیس اتاق ایلام خبر داد

خدمت‌رسانی موکب ایلام به زائران اربعین تا آخرین روز بازگشت

شعبان فروتن، رئیس اتاق ایلام می‌گوید: برای ششمین سال متوالی موکب خدمت‌رسانی با زائران اربعین فعال شده و خدمت‌رسانی آن تا آخرین روز بازگشت زائران ادامه خواهد داشت.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی به مناسبت روز ملی صادرات مطرح کرد

از بازار رایگان صادرات بیشتر بهره ببریم

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است برای حفظ بازارها و همچنین توسعه صادرات غیرنفتی، ابتدا باید بروکراسی‌های اداری و موازی‌کاری‌ها حذف شوند و در ادامه باید برای حضور فعال در بازارهای مستعد منطقه خصوصاً بازار سوریه برنامه‌ریزی شود.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در جلسه کمیسیون انرژی اتاق مشهد

اصلاح یارانه‌های پنهان، نیاز به بسترسازی دارد

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در جلسه کمیسیون انرژی اتاق مشهد، با اشاره به اصلاحاتی که در بحث هدفمندسازی یارانه‌های پیدا و پنهان مطرح شده، تأکید کرد: بخش خصوصی در زمان اجرای اولین دور هدفمندی اصرار داشت که ابتدا بستر موردنیاز برای پیاده‌سازی این اصلاحات مهیا شود و اکنون نیز با تائید لزوم اصلاح یارانه‌های توزیعی در اقتصاد ایران، خواستار فراهم کردن بستر موردنیاز برای این کار است.

اتاق ساری

رئیس اتاق ساری در شورای گفت‌وگوی استان مازندران

رونق کسب‌وکار نیازمند همراهی بخش خصوصی و دولتی است

عبدالله مهاجر دارابی، رئیس اتاق ساری در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان مازندران به تأکید مقام معظم رهبری برای رونق تولید در سال جاری اشاره کرد و تحقق این مهم را نیازمند همراهی دولت و بخش خصوصی دانست.

اتاق بوشهر

وزیر صنعت در جلسه شورای گفت‌وگوی استان بوشهر

اتاق بوشهر مسئولیت صادرات به قطر را بپذیرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر به بندر بوشهری، در جلسه شورای گفت‌وگوی این استان حاضر شد و باید تأکید بر اینکه بوشهر باید در صادرات به کشور قطر، استان معین باشد، از پایی نبودن مبادلات با قطر در آستانه میزبانی جام جهانی در این کشور انتقاد کرد و پیشنهاد داد: اتاق بوشهر مسئولیت صادرات به قطر را بپذیرد و میز قطر نیز در این اتاق اداره شود.

اتاق بجنورد

سعید پورآبادی به عنوان رئیس جدید اتاق بجنورد انتخاب شد

سعید پورآبادی با کسب اکثریت آرا، در انتخابات میان دوره‌ای هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد، به عنوان رئیس این اتاق انتخاب شد.

اتاق کرج

استاندار البرز در نشست شورای گفت‌وگوی استان

صادرات البرز ۴۲ درصد افزایش یافت

استاندار البرز در نشست شورای گفت‌وگوی این استان اعلام کرد: صادرات غیرنفتی استان البرز در ۶ ماهه امسال ۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته و هم‌زمان نرخ بیکاری استان نیز با کاهش 1.6 درصدی در بهار و 0.8 درصدی در تابستان مواجه شده است.

اتاق تبریز

در دیدار رئیس اتاق تبریز سفیر جمهوری کره در تهران مطرح شد

تلاش برای افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و کره جنوبی

در دیدار رئیس اتاق تبریز با سفیر جمهوری کره در تهران ضمن یادآوری سابقه روابط اقتصادی دو کشور، بر لزوم تلاش دوجانبه برای افزایش مناسبات دوجانبه تأکید شد.

اتاق قزوین

در نشست مشترک هیات رئیسه اتاق‌های قزوین و کرج تأکید شد

همکاری اتاق‌های استانی برای رونق تولید و صادرات

رئیس و هیات رئیسه اتاق کرج با حضور در اتاق قزوین با هیات رئیسه این اتاق دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار ضمن تشریح توانمندی‌های استان قزوین، طرفین بر لزوم همکاری و همراهی اتاق‌های استانی با یکدیگر برای رونق تولید و توسعه صادرات تأکید کردند.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان

سازمان استاندارد سلیقه‌ای عمل نکند

سیدمهدی طبیب زاده در همایش روز استاندارد در کرمان گفت: خواسته فعالان اقتصادی، خصوصاً صادرکنندگان این است که سازمان استاندارد سلیقه‌ای عمل نکند و تابع قانون باشد.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز در شورای گفت‌وگوی خوزستان مطرح کرد

هماهنگی‌ در سطح ملی برای رفع موانع صادرات به عراق

رئیس اتاق اهواز در شورای گفت‌وگوی خوزستان با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت وزارت خارجه برای رفع موانع صادرات به عراق یکی از مهم‌ترین مصوبات شورای گفت‌وگو بوده، تأکید کرد: فقط برخی هماهنگی‌ها در سطح ملی می‌تواند به حل‌وفصل عمده مشکلات صادرکنندگان به عراق کمک کند.

اتاق سمنان

باوجود ابلاغ قانون پذیرش وثایق معادن

بانک‌ها سازوکاری برای وثیقه کردن پروانه بهره‌برداری معادن ندارند

نشست مشترکی با موضوع پذیرش وثایق بانک‌ها در اتاق سمنان با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت و دبیرخانه شورای هماهنگی بانک‌ها برگزار شد. طبق اظهارات نماینده دبیرخانه شورای هماهنگی بانک‌ها در این نشست، بانک مرکزی قانون پذیرش وثایق معادن را در سال ۱۳۹۳ به بانک‌ها را ابلاغ کرده؛ اما در حال حاضر سازوکار مناسبی از سوی بانک‌ها به‌عنوان حمایت از معادن ابلاغ نشده است.

اتاق اصفهان

در شورای گفتگوی استان اصفهان مطرح شد

ضرورت تشکیل شورای تخصصی حل اختلاف بانکی در دادگستری

در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان بر ضرورت تشکیل شورای تخصصی حل اختلاف بانکی در دادگستری اصفهان و لزوم توجه ویژه به بیمه محصولات کشاورزی تأکید شد.

اتاق کرمان

معاون دادگستری کرمان

حضور قضات در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی پیگیری می‌شود

در نشست بررسی مسائل و مشکلات نمایندگان اتاق کرمان در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی، بر لزوم حضور قضات در این هیات‌ها تأکید شد و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان از ز اداره کل امور مالیاتی درخواست کرد که عدم حضور قضات در هیات‌ها، همچنین گزارش‌های مالیاتی و تصمیمات گرفته شده را به اطلاع دادگستری برساند.

اتاق کرمانشاه

کاشفی در شورای گفت‌وگوی کرمانشاه مطرح کرد

تفکیک وزارت صمت، اشتباهی بزرگ‌تر از ادغام آن

کیوان کاشفی در جلسه پنجاه و دوم شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که با حضور وزیر صمت برگزار شد با اشاره به تصمیمی که برای تفکیک حوزه بازرگانی از وزارت صمت گرفته شده، گفت: اگرچه ادغام این دو حوزه از ابتدا اشتباه بود اما تفکیک دوباره آن اشتباه‌ بزرگتری است.