رادیو مجازی اتاق ایران - 29 خرداد 97
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق همدان

سفیر اندونزی در ایران خبر داد

آمادگی اندونزی برای توسعه تجارت با ایران

علیم‌الدین اکتاوینو، سفیر کشور اندونزی می گوید اندونزی یکی از اعضای سازمان گردشگری است و در اتاق اندونزی میزی برای ایران تعریف شده است. فعالان اقتصادی می‌توانند در نشست‌های تخصصی همتای خود را یافته و به نتایج دلخواه برسند.

اتاق شیراز

عضو هیات نمایندگان اتاق شیراز خبر داد

مشارکت استان فارس در برنامه‌های جام جهانی 2022 قطر

یلدا راهدار، عضو هیات نمایندگان اتاق شیراز خبر داد اتاق شیراز به عنوان اتاق معین کشور ایرلند مشخص شده است و تلاش می کند از این فرصت برای حضور پایدار بخش خصوصی استان در اروپا استفاده کند.

اتاق یزد

رئیس اتاق یزد خبر داد

راه‌اندازی کارگروه بررسی قیمت زمین شهرک‌های صنعتی در یزد

محمدرضا قمی، رئیس اتاق یزد می گوید: قیمت گذاری زمین برای سرمایه گذاری در استان یزد به تغییر و بازنگری نیاز دارد. کارگروه ویژه بررسی قیمت زمین‌های شهرک‌های صنعتی در استان یزد راه‌اندازی می‌شود.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز خبر داد

آغاز واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش‌خصوصی در استان فارس

جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می گوید بیش از دو هزار طرح نیمه تمام دولتی در استان فارس وجود دارد که استان فارس آنها را دسته بندی کرده و آماده پذیرش گروه های علاقه مند به سرمایه گذاری در این زمینه است.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز خبرداد

سهم بالای شیلات در اشتغالزایی خوزستان

شهلا عموری، رئیس اتاق اهواز می‌گوید، یکی از مهمترین تولیدات استان خوزستان در بخش آبزیان است که چرخه تولید تا صادرات را در بر می‌گیرد و اشتغال در این حوزه شامل 16 هزار و 628 نفر است.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی در نشست بررسی پیش‌نویس سند توسعه تجارت کرمانشاه مطرح کرد

تدوین سند توسعه تجارت کرمانشاه با محوریت صادرات به عراق

صاحبنظران و متولیان بخش دولتی و خصوصی استان کرمانشاه در نشستی که به میزبانی اتاق کرمانشاه تشکیل شد به بررسی پیش‌نویس سند توسعه تجارت استان کرمانشاه پرداختند.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز خبر داد

هیات تجاری اتاق اهواز به صربستان می‌رود

پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و صربستان ۳۱ خرداد و یکم تیرماه در بلگراد پایتخت جمهوری صربستان برگزار می‌شود.

اتاق بجنورد

رئیس اتاق خراسان شمالی

توسعه گردشگری خراسان شمالی نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی است

محمد صمدی، رئیس اتاق خراسان شمالی می گوید صنعت گردشگری در زمره اولویت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری جهان شناخته می شود پس توسعه این صنعت به همراهی و هماهنگی تمام بخش ها وابسته است.

اتاق شهرکرد

رئیس اتاق شهرکرد

کشت بادام را به عنوان یک محصول اقتصادی‌، حمایت کنیم

سید محمدرضا سید نبوی، رئیس اتاق شهرکرد می گوید شرایط آب و هوایی مناسب و وجود زمین‌های مستعد از ظرفیت‌های بالقوه برای تولید بادام در استان چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شود. بادام به‌لحاظ کاربرد متنوع می‌تواند به عنوان یک محصول اقتصادی‌تر از نفت حمایت شود.

اتاق گرگان

رئیس اتاق گرگان

محصولات کشاورزی استان از پیمان‌سپاری ارزی مستثنی شوند

علی محمد چوپانی، رئیس اتاق گرگان معتقد است محصولات کشاورزی باید از پیمان سپاری ارزی مستثنا شوند زیرا از آنجا که صادرکنندگان را موظف می‌کند ارز حاصل از صادرات خود را به بانک‌های داخلی بفروشند، باعث کاهش انگیزه تولید و صادرات می شود.

اتاق مازندران

استاندار مازندران در نشست شورای گفت وگوی استان

تقویت بخش خصوصی موجب تقویت دولت می‌شود

محمد اسلامی، استاندار مازندران معتقد است شورای گفت وگو یک ظرفیت بزرگ برای رفع موانع پیش روی بخش خصوصی است بنابراین رفع مشکلات این بخش بایستی در اولویت قرار گیرد.

اتاق بوشهر

در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد

بندر بوشهر برای دروازه کریدور شمال- جنوب آماده شود

فعالان اقتصادی بوشهر در نشست شورای گفت‌وگوی این استان به بیان موانع کسب و کار در این بندر استراتژیک پرداختند و راهکارهای رفع آن‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

اتاق شهرکرد

آمادگی کنسرسیوم ایران-چین برای مشارکت در طرح‌های عمرانی شهرکرد

طرح ملی راه‌آهن خوزستان - شهرکرد - اصفهان پس از اخذ تأییدیه کتبی از سوی وزارت راه و شهرسازی، به صورت فاینانس در اختیار کنسرسیوم بین المللی اقتصادی صنعتی ایران-چین قرار می‌گیرد.

اتاق سمنان

در نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان مطرح شد

آژانس‌های جامعه تور گردانان وارد سمنان می‌شوند

ابراهیم پور فرج، رئیس انجمن جامعه تور گردانان کشور اعلام کرد: پس از پایان ماه مبارک رمضان، آژانس‌های عضو جامعه تور گردانان وارد استان سمنان شده و از نزدیک با ظرفیت‌های گردشگری این استان آشنا می‌شوند.

اتاق سمنان

رئیس اتاق سمنان در نشست شورای گفت‌وگوی این استان

فضای ملتهب اقتصادی برای صاحبان کسب‌و‌کار نفس‌گیر شده است

نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سمنان با حضور استاندار و دیگر اعضای این شورا تشکیل شد.

اتاق کرمانشاه

عضو هیات رئیسه اتاق ایران در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با نمایندگان این استان در مجلس

سیاست ارزی دولت، واردات را 3 برابر می‌کند

کیوان کاشفی عضو هیات رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق کرمانشاه در نشست فعالان اقتصادی با مجمع نمایندگان کرمانشاه از سیاست ارزی دولت انتقاد کرد و آن را عاملی برای تقویت واردات دانست.

اتاق ایلام

رئیس اتاق ایلام در نشست با رئیس کل گمرک

زیرساخت های توسعه صادرات به عراق تقویت شود

شعبان فروتن، رئیس اتاق ایلام معتقد است امکانات و تجهیزات مناسبی به منظور توسعه صادرات غیرنفتی به عراق در کلیه مرزهای رسمی کشور به ویژه مرز مهران بکار گرفته شود تا شاهد افزایش مراواده های تجاری با کشور همسایه باشیم.

اتاق سنندج

با حمایت اتاق سنندج و جامعه نیکوکاری ابرار

۷۰ دانش آموز مستعد کردستانی تحت پوشش بورسیه تحصیلی قرار گرفتند

جشن اعطای بورس تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان مستعد کردستانی با حضور مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار و مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در سالن همایش های هتل شادی سنندج برگزارشد و۷۰ دانش آموز مستعد کردستانی تحت پوشش بورسیه تحصیلی قرار گرفتند.

اتاق بوشهر

کارگروه تخصصی توسعه تجارت استان بوشهر تشکیل می‌شود

رئیس اتاق بوشهر ضمن اعلام این مطلب که کارگروه تخصصی توسعه تجارت در استان تشکیل می شود از لایروبی کانال بندر بوشهر طی سال جاری خبر داد و گفت: به کمک لایروبی، عمق کانال دسترسی به اسکله از ۷ به ۱۱ متر افزایش می‌یابد.

اتاق مازندران

در نشستی با حضور رئیس اتاق مازندران و رئیس بنیاد نخبگان استانی تاکید شد

ضرورت همکاری بخش‌خصوصی و نخبگان برای تقویت تولید

رئیس اتاق مازندران می‌گوید اگر بخش خصوصی و نخبگان بتوانند با یکدیگر همکاری کنند به‌طور حتم تولید بهره‌ورتر شده و شرایط اقتصادی بهبود می‌یابد.