رادیو مجازی اتاق ایران - 23 آذر 98
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق مشهد

رئیس اتاق ایران خبر داد

دفاتر منطقه‌ای اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) در سطح کشور ایجاد می‌شود

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در اولین جلسه استانی کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) گفت: این کمیته ظرفیت ارزشمندی برای انعکاس توانمندی‌های اقتصادی کشور در مجامع جهانی است و برای تقویت ساختار آن، به‌زودی دفاتر منطقه‌ای اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) در سطح کشور ایجاد می‌شود.

اتاق اصفهان

در نشست تخصصی چالش‌های اقتصاد ایران و تحریم‌ها مطرح شد

عبور از تحریم با توسعه صادرات کالای باکیفیت به کشورهای همسایه

در نشست تخصصی چالش‌های اقتصاد ایران و تحریم‌ها که با حضور هادی صالحی اصفهانی، عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه ایلینوی آمریکا در اتاق اصفهان برگزار شد، توسعه صادرات بخش خصوصی به کشورهای همسایه از طریق تولید کالای باکیفیت راهکار مؤثر عبور از تحریم‌ها عنوان شد.

اتاق ساری

رئیس اتاق ساری مطرح کرد

رونق کسب و کار با اجرای درست سیاست‌های اصل 44

عبدالله مهاجر دارابی، رئیس اتاق ساری با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان بخش خصوصی با مقام معظم رهبری گفت: ایشان اشاره داشتند که در گذشته اصل 44 به‌درستی عمل نشده و دستور دادند این اصل واقعاً پیگیری شود. به عقیده مهاجر دارابی، اگر دولت به این امر ایبند باشد، بسیاری از مشکلات حل می‌شود و شاهد تحقق 100 درصدی رونق کسب‌وکار خواهیم بود.

اتاق کرمانشاه

عضو هیات رئیسه اتاق ایران در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

اگر سرمایه اجتماعی تقویت شود، اصلاحات اقتصادی بدون ترس پیش می‌رود

رئیس اتاق کرمانشاه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو برگزار شد، گفت: باید سرمایه‌های اجتماعی کشور را تقویت کنیم تا مجبور نباشیم اصلاحات اقتصادی را با ترس انجام دهیم.

اتاق کرمانشاه

کیوان کاشفی در دیدار با سفیر اتریش در تهران

از برقراری ارتباط اقتصادی با بخش خصوصی اتریش استقبال می‌کنیم

کیوان کاشفی عضو هیات رئیسه اتاق ایران در دیدار با سفیر اتریش در تهران، به ظرفیت های دو طرف برای توسعه مناسبات اقتصادی اشاره و اعلام کرد: بخش خصوصی ایران از برقراری ارتباط اقتصادی با بخش خصوصی اتریش استقبال می‌کند.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان مطرح کرد

تسهیل ثبت شرکت‌ها برای بهبود محیط کسب‌وکار

سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان در نشست هم‌اندیشی در خصوص مسائل و مشکلات سامانه یکپارچه ثبت شرکت‌ها با اشاره به وضعیت نامساعد ایران در شاخص کسب‌وکار، گفت: یکی از گام‌های بهبود این وضعیت، تسهیل شرایط ثبت شرکت‌هاست؛ چراکه ثبت شرکت‌ها در ایران در 10 مرحله انجام می‌شود درحالی‌که این فرآیند در کشورهایی مانند نیوزلند و گرجستان فقط یک مرحله است.

اتاق اصفهان

رئیس قوه قضائیه در دیدار با فعالان اقتصادی استان اصفهان

تمامی موانع عرصه تولید باید حذف شود

رئیس قوه قضائیه در جریان سفر به استان اصفهان، با فعالان اقتصادی، صنعتگران کارآفرینان اصفهانی دیدار و گفت‌وگو کرد. سید ابراهیم رئیسی در این دیدار ضمن تأکید بر لزوم رفع همه موانع تولید، گفت: در جنگ اقتصادی دولتمردان باید با متناسب‌سازی مقررات، شرایط را برای صنعتگران تسهیل کنند.

اتاق ایلام

شعبان فروتن در نشست شورای گفت‌وگوی ایلام

بخش خصوصی به محور فعالیت‌های اقتصادی تبدیل شود

شعبان فروتن، رئیس اتاق ایلام با اشاره به توانمندی‌های بخش خصوصی در توسعه اقتصادی و تحقق رونق تولید، گفت: برای عبور از شرایط سخت و اجرایی کردن سیاست‌های موردنظر در اقتصاد دوران تحریم، باید بخش خصوصی به محور اصلی فعالیت‌های اقتصادی تبدیل شود.

اتاق اصفهان

در همایش بررسی راهکارهای توسعه بازار فرش ایران در اتاق اصفهان مطرح شد

حمایت از صادرات فرش با ایجاد مرکز رشد

رئیس اتاق اصفهان در همایش بررسی راهکارهای توسعه بازار فرش ایران، از تشکل‌های تولیدی و صادراتی فرش خواست برای حمایت هرچه بیشتر از صادرات فرش برای ایجاد مرکز رشد فرش در اتاق اصفهان همکاری کنند.

اتاق همدان

رئیس سازمان توسعه تجارت در آیین تجلیل از صادرکنندگان همدان

درباره مهلت بازگشت ارز صادرات محصولات کشاورزی تصمیم‌گیری می‌شود

حمید زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت آیین تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان همدان، درباره تصمیم جدید وزارت صنعت برای بازگشت ارز به کشور گفت: به‌زودی تصمیم‌های خوبی توسط وزیر صنعت برای مدت‌زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی در نظر گرفته می‌شود.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب‌زاده در همایش بررسی فرصت‌های تجاری کرمان و اوراسیا

هنوز باور جدی برای توسعه صادرات در کشور وجود ندارد

همایش بررسی فرصت‌های تجاری کرمان و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با حضور فعالان اقتصادی و صادرکنندگان در اتاق کرمان برگزار شد. رئیس اتاق کرمان در این همایش با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمان برای تولید کالاهای قرار گرفته در فهرست ترجیحی صادرات به اوراسیا، گفت: هنوز باور جدی برای توسعه صادرات در کشور وجود ندارد و بسیاری از مسائل پیش‌پاافتاده برای صادرات مشکل‌آفرینی می‌کند.

اتاق زنجان

علی یگانه فرد در شورای گفت‌وگوی زنجان اعلام کرد

فرصت صنعت چاقوی زنجان برای توسعه در استان چلیابینسک روسیه

رئیس اتاق زنجان در شورای گفت‌وگوی این استان از انعقاد تفاهم‌نامه‌های میان زنجان و استان چلیابینسک روسیه خبر داد که فرصت خوبی برای تولید چاقوی زنجان در این استان مهیا می‌کند و می‌تواند برای توسعه و جهانی‌سازی این صنعت از آن بهره برد.

اتاق اصفهان

در نخستین همایش صنعت کسب‌وکار در اتاق اصفهان تأکید شد

نهادینه‌سازی دولت الکترونیک پیش‌نیاز بهبود مؤلفه‌های کسب‌وکار

نخستین همایش صنعت کسب‌وکار به همت کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب‌وکار اتاق اصفهان و با همکاری انجمن علمی بازاریابی ایران برگزار شد. رئیس اتاق اصفهان در این همایش تأکید کرد: نهادینه‌سازی دولت الکترونیک پیش‌نیاز بهبود مؤلفه‌های کسب‌وکار و مهیاکردن شرایط ورود به این حوزه است و باید محقق شود.

اتاق یزد

در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی یزد مطرح شد

درخواست فعالان اقتصادی یزد برای اصلاح قانون مشاغل سخت و زیان‌آور

یکی از مباحث مطرح شده در جلسه شورای گفت‌وگوی استان یزد، درخواست فعالان اقتصادی یزد برای اصلاح قانون مشاغل سخت و زیان‌آور بود که به گفته محمدرضا قمی، رئیس اتاق یزد، نشست‌های کارشناسی برای این مسئله برگزار و متن پیش‌نویسی هم برای ارائه به اتاق ایران و هیات وزیران تهیه شده است.

اتاق کرج

رئیس اتاق کرج در دیدار با سفیر و رایزن اقتصادی اتریش در تهران

تجارت غذای حلال در اروپا را از طریق اتریش توسعه می‌دهیم

در جریان نشست هیات رئیسه اتاق کرج با سفیر اتریش در تهران و رایزن اقتصادی سفارت این کشور، رئیس اتاق کرج ضمن اعلام استقبال از سرمایه‌گذاری مشترک فعالان اقتصادی اتریش در صنعت غذای حلال استان البرز، اتریش را پل ارتباطی مناسبی با توسعه تجارت محصولات حلال ایران در اروپا دانست.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب‌زاده اعلام کرد

اتاق کرمان حلقه اتصال با کسب‌وکارها می‌شود

سیدمهدی طبیب‌زاده، رئیس اتاق کرمان با اشاره به تشکیل مجموعه مدیریت کسب‌وکار در این اتاق، گفت: این مجموعه حلقه اتصال اتاق با کسب‌وکارها خواهد شد و شرایطی ایجاد میکند که فعالان اقتصادی با مراجعه به مدیریت کسب و کار اتاق کرمان و مطرح کردن مسائل خود، بخشهای مختلف اتاق را برای پیگیری مشکل خود در جریان قرار دهند.

اتاق اصفهان

رئیس اتاق اصفهان مطرح کرد

راه‌اندازی سیستم کارنه آ. ت. آ در استان اصفهان

مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق اصفهان از تفویض اختیارات صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق اصفهان و امکان صدور دفترچه آ.ت.آ در این استان تا پایان آذرماه خبر داد.

اتاق قزوین

رئیس اتاق قزوین در نشست تخصصی بازار شناسی شرق آفریقا و کشور کنیا اعلام کرد

آمادگی اتاق قزوین برای احداث سرای ایرانیان در کنیا

رئیس اتاق قزوین، در نشست تخصصی بازار شناسی شرق آفریقا و کشور کنیا با اشاره به اینکه همه شرایط لازم برای ایجاد و توسعه رابطه اقتصادی با کشور کنیا فراهم است از آمادگی این اتاق برای راه‌اندازی سرای ایرانیان (مجتمع‌های اقامتی، تجاری) در کشور کنیا خبر داد.

اتاق اردبیل

با حکم استاندار اردبیل

حسین پیرموذن، مسئول احداث پروژه شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان شد

با حکم استاندار اردبیل، حسین پیرموذن، رئیس اتاق اردبیل و رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان به‌عنوان مسئول احداث پروژه شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان معرفی شد.

اتاق یزد

سفیر اوکراین در تهران در دیدار با هیات نمایندگان اتاق یزد

همکاری‌های بین استانی میان ایران و اوکراین فعال شود

در دیدار سفیر اوکراین در تهران با رئیس و هیات نمایندگان اتاق یزد، ظرفیت‌های دو طرف برای افزایش همکاری و مبادلات اقتصادی موردبحث و بررسی قرار گرفت. رئیس اتاق یزد در این نشست تبادل هیات‌های اقتصادی را یکی از عوامل شتاب‌دهنده به رشد تعامل دو طرف دانست و سفیر اوکراین در تهران نیز بر لزوم فعال کردن همکاری‌های بین استانی میان دو کشور تأکید کرد.