رادیو مجازی اتاق ایران - 30 شهریور 99
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده در نشست شورای گفت و گوی استان کرمان

مهارت آموزی حلقه مفقوده اشتغال و کارآفرینی است

رئیس اتاق کرمان در نشست شورای گفت و گوی استان کرمان گفت: مهارت آموزی حلقه مفقوده اشتغال و کارآفرینی در کشور و استان کرمان است که با راه‌اندازی مراکز ارتقا حرفه‌ای می‌توان آن را جبران کرد. به عقیده او با توجه به وضعیت امروز جامعه، نظام آموزش مهارتی کشور نیازمند مدلی از مشارکت بین بخش های دولتی و خصوصی است.

اتاق بجنورد

در جلسه کمیته کارشناسی شورای گفت‌وگوی خراسان شمالی

اعتراض اصناف به خطاها و رفتار بازرسان تأمین اجتماعی بررسی شد

انتقاد برخی از کسبه و بازاریان از برخوردهای نامناسب و خطاهای فراوان بازرسان تأمین اجتماعی استان خراسان شمالی در جلسه کارشناسی کمیته شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بررسی شد.

اتاق یاسوج

با حضور مدیران دولتی و نمایندگان بخش خصوصی

مشکلات بخش آبزی‌پروری استان کهگیلویه و بویراحمد بررسی شد

پنجاه و ششمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار و با حضور اعضای جدید این شورا، نمایندگان بخش خصوصی و مدیران کل دستگاه‌های اداری برگزار شد. در این نشست علاوه بر پیگیری مصوبات جلسه قبل، وضعیت پرورش‌دهندگان ماهی قزل‌آلا (مشکلات تنگناها و راهکارها) و نقش مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در توسعه استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اتاق ساری

از سوی رئیس اتاق ساری انجام شد

دعوت از فعالان اقتصادی مازندران برای ثبت‌نام در مراسم روز ملی صادرات

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ساری با دعوت از فعالان اقتصادی استان مازندران برای ثبت‌نام در بیست و چهارمین مراسم روز ملی صادرات، از آنها خواست خود را در این رویداد بزرگ بیازمایند. شرط اصلی ثبت‌نام صادرکنندگان در مراسم روز ملی صادرات این است که نسبت به رفع تعهدات ارزی خود اقدام کرده باشند.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در جلسه کارگروه توسعه صادرات خراسان رضوی

تکرار سیاست‌های ارزی گذشته، به حذف صادرکنندگان با اصالت منجر شده است

رئیس اتاق ایران با اشاره به اینکه بر اساس آمارها، دوسوم صادرکنندگانی که ارز خود را به کشور نیاورده‌اند، اصلاً کارت بازرگانی ندارند، می‌گوید: اینکه در موضوع بازگشت ارز، مدام دارندگان کارت بازرگانی متخلف معرفی می‌شوند، اجحاف به صادرکنندگان واقعی و با اصالت است و این افراد را از چرخه صادرات کشور حذف می‌کند.

اتاق یزد

محمدرضا قمی در شورای گفت‌وگوی یزد مطرح کرد

بهبود رضایت فعالان اقتصادی یزد از عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در سال ۹۸

محمدرضا قمی، رئیس اتاق یزد در جلسه شورای گفت‌وگوی این استان، از بهبود رضایت فعالان اقتصادی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان یزد در سال 98 خبر داد.

اتاق سمنان

علی‌اصغر جمعه‌ای در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سمنان تشریح کرد

همه باید برای عبور از اثرات تحریم پای کار بیایند

رئیس اتاق سمنان در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان با اشاره به تاثیر تحریم بر مناسبات اقتصادی کشور، گفت: برای گذر از این گردنه سخت و دشوار نیازمند این هستیم که همه از دستگاه‌های اجرایی و تقنینی و قضایی تا کلیه بخش‌های خصوصی پای‌کار بیایند و این انسجام هر چه سریع‌تر توسط حاکمیت صورت بپذیرد.

اتاق قم

کانون بانوان بازرگان قم آغاز به کار کرد

اولین جلسه کانون زنان بازرگان استان قم در راستای تسهیل حضور بانوان در فعالیت‌های اقتصادی تشکیل شد.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز خبر داد

واردات ۲۹ محصول کشاورزی به عراق ممنوع اعلام شد

رئیس اتاق اهواز گفت: واردات ۲۹ قلم محصول کشاورزی بر اساس اعلام دولت عراق به این کشور ممنوع شده است، بر همین اساس از تجار ایرانی درخواست می‌شود با توجه به لیست اعلامی از سوی کشور عراق نسبت به بارگیری کالاهای منع شده اقدام نکنند.

اتاق شیراز

جمال رازقی در جلسه کمیسیون صنعت اتاق شیراز

تولید و صادرات باید در کانون توجه باشد

رئیس اتاق شیراز در جلسه کمیسیون صنعت این اتاق که با حضور نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس، برگزار شد، توجه به فعالان اقتصادی شناسنامه‌دار را ضروری عنوان کرد و گفت: برای عبور از تنگناهای فعلی، تولید و صادرات باید کانون توجه کشور و دولت باشد.

اتاق ساری

در نشست شورای گفت‌وگوی مازندران اعلام شد

ارائه پیشنهاد افزایش رسته‌های کشاورزی در استفاده از تسهیلات کرونا به شورای گفت‌وگوی کشور

در نشست شورای گفت‌وگوی مازندران اعلام شد: موضوع اصلاح ماده 132 قانون مالیات‌های مستقیم و اضافه شدن عناوین رسته‌های مختلف کشاورزی در سامانه کرونا قسمت تسهیلات کرونا از پیشنهادات اتاق ساری است که به شورای عالی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی می‌رود.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز در نشست کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی خوزستان مطرح کرد

تعطیلی ۲۰۰ واحد تولیدی پلیمری خوزستان به دلیل کمبود مواد اولیه

رئیس اتاق اهواز تعداد می‌گوید: از مجموع 296 واحد تولیدی پلیمری در استان خوزستان، فقط 90 واحد فعال مانده‌اند که آنها نیز با نیمی از ظرفیت کار می‌کنند. او تعطیلی این صناع را ناشی از مشکلات ایجاد شده در زمینه تهیه مواد اولیه پتروشیمی عنوان کرده و نسبت به تبعات آن در بازار کار هشدار داده است.

اتاق اصفهان

کانون مشاوران اتاق اصفهان افتتاح شد

کانون مشاوران اتاق اصفهان به‌منظور ارائه خدمات مشاوره، منتورینگ ، پشتیبانی و حل مسئله بنگاه‌های اقتصادی افتتاح شد.

اتاق بجنورد

در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بجنورد پیشنهاد شد

ارائه بسته‌های تشویقی برای عبور از بحران کرونا در حوزه گردشگری

ارائه طرح مدون، ایجاد کمیته‌ای برای احصا مشکلات واحدهای گردشگری استان، پای‌کار آمدن مسئولان در امر صنعت گردشگری با ارائه بسته‌های تشویقی از جمله پیشنهاد‌های برای عبور از بحران کرونا در زمینه گردشگری استان خراسان شمالی عنوان شد.

اتاق ساری

رئیس اتاق ساری اعلام کرد

آمادگی مازندران برای خرید ماهانه 5 هزار تن گوشت گوسفند از روسیه

رئیس اتاق ساری در نشست ویدئوکنفرانس مدیران اتاق ساری و ولگاگراد روسیه، از آمادگی استان مازندران برای واردات ماهانه 5 هزار تن گوشت گوسفندی از روسیه خریداری کند.

اتاق مشهد

رئیس اتاق ایران در مراسم تقدیر از صنعتگران برتر خراسان رضوی

بدون اصلاح سیستم قاعده‌گذاری، تحولی به نفع توسعه رخ نمی‌دهد

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران با اشاره به اینکه در 8 سال گذشته فقط 18 درصد از قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار اجرایی شده، می‌گوید: مشکلات محیط کسب‌وکار از ضعف سیستم قاعده‌گذاری نشات می‌گیرد و بدون اصلاح آن، تحولی به نفع توسعه رخ نمی‌دهد. این مسئله باعث شده حتی شکل مشکلات تولید نیز در طول سالیان متولی تغییر نکند.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در جمع اعضای هیات رئیسه اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون مشهد

ظرفیت‌های منطقه‌ای و استانی در برنامه‌های توسعه نادیده مانده است

رئیس اتاق ایران در جمع اعضای هیات رئیسه اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون مشهد، ایجاد دبیرخانه اتاق‌های سه‌گانه را راهبردی برای هم‌گرایی و هم‌صدایی دانست و از سه اتاق خواست در تدوین برش استانی برنامه هفتم توسعه مشارکت کنند. به عقیده شافعی، آشفتگی امروز اقتصادی نتیجه نادیده انگاری ظرفیت‌های منطقه‌ای در ۷ دهه برنامه‌ریزی توسعه است.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز با اشاره به وضعیت مرزهای تجاری ایران و عراق

مرزهای تجاری نیازمند مدیریت واحد هستند

شهلا عموری، رئیس اتاق اهواز معتقد است برای حل مشکلاتی که گاه و بیگاه در مرزهای به وجود می‌آید و تجارت خارجی و صادرات را با مشکل مواجه می‌شکند، باید از سوی دستگاه‌های مسئول در مرزها، یک مدیریت واحد ایجاد شود.

اتاق بیرجند

در جلسه شورای گفت‌وگوی استان خراسان جنوبی

وضعیت صنعت ساختمان استان خراسان جنوبی بررسی شد

در بیست و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان جنوبی، مشکلات فعالان اقتصادی صنعت ساختمان استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اتاق کرمان

مشکلات رفع تعهد ارزی صادرکنندگان استان کرمان بررسی شد

در نشستی با حضور رئیس و نایب رئیس اتاق کرمان، مدیرکل و معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت و معاون گمرکات استان، مشکلات برخی صادرکنندگان کرمانی که موفق به رفع تعهد ارزی نشده بودند، بررسی شد.