رادیو مجازی اتاق ایران - 16 اسفند 99
اخبار اتاق های سراسر کشور
اتاق ساری

در نشست شورای گفت‌وگوی مازندران مطرح شد

ضرورت توجه به گفتمان ملی مهارت برای رفع فقر مهارتی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در نشست شورای گفت‌وگوی مازندران با اشاره به مدرنیزه شدن فعالیت‌های تولیدی بر لزوم رفع مهارتی با توجه به گفتمان ملی مهارت تأکید کرد.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در جلسه هیات نمایندگان اتاق مشهد

هدررفت منابع، نتیجه غلبه اندیشه‌های توزیعی بر رویکردهای تولیدی است

رئیس اتاق ایران می‌گوید: در نیم‌قرن اخیر، اندیشه‌های مبتنی بر توزیع درآمد و ذخایر کشور در قالب یارانه بر رویکردهای تولیدی و مولد غالب بوده و منجر به هدررفت منابع شده است.

اتاق شیراز

در شورای گفت‌وگوی فارس مصوب شد

تامین نیاز صنایع استانی، اولویت صنایع پتروشیمی استان فارس باشد

در چهل و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس، بزرگ‌ترین واحد پتروشیمی این استان موظف شد تأمین مواد اولیه بسته‌بندی موردنیاز صنایع استان را در اولویت قرار دهد.

اتاق بجنورد

در نشست بازرگانان خراسان شمالی با سفیر ارمنستان در تهران مطرح شد

بجنورد خواهرخوانده یک شهر ارمنستان می‌شود

در نشست بازرگانان خراسان شمالی با سفیر ارمنستان در تهران، با پیشنهاد خواهرخواندگی بجنورد با یک شهر ارمنستان برای توسعه روابط گردشگری موافقت شد.

اتاق سمنان

مظفر علیخانی در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان سمنان

تعامل دولت و بخش خصوصی لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی است

معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران معتقد است: لازمه پیروزی در جنگ، تعامل دولت و بخش خصوصی است و از این مسیر می‌توان بازارهای مختلف دنیا را تسخیر کرد.

اتاق کرج

پرهام رضایی در نشست شورای گفت‌وگوی البرز

برای جهش تولید و صادرات با کشورهای منطقه هم‌افزایی شود

رضایی، رئیس اتاق کرج با اشاره به موقعیت استان البرز و تسهیل حمل‌ونقل کالا با بهره‌برداری از آزادراه غدیر، بر لزوم هم‌افزایی منطقه‌ای برای استفاده از ظرفیت‌های موجود تأکید کرد.

اتاق مشهد

غلامحسین شافعی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه خراسان رضوی

روند فعلی هزینه‎‌کرد از جیب اقتصاد برای سیاست باید تغییر کند

رئیس اتاق ایران معتقد است: اقتصاد ایران برخلاف کشورهای توسعه‌یافته مدام به سیاست یارانه می‌دهد و برای تحقق توسعه باید این رویکرد تغییر کند.

اتاق کرج

مظفر علیخانی در نشست مشترک هیات نمایندگان اتاق‌های کرج و قزوین

قزوین و البرز از فرصت‌های مشترک سرمایه‌گذاری استفاده کنند

مظفر علیخانی، معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران در جلسه مشترک هیات نمایندگان اتاق‌های کرج و قزوین با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی دو استان البرز و قزوین و هم‌جواری آن‌ها، پیشنهاد کرد: اتاق‌های کرج و قزوین نقشه راهی برای استفاده از فرصت‌های مشترک سرمایه‌گذاری میان دو استان تدوین کنند.

اتاق کرمان

رئیس اتاق کرمان پیشنهاد کرد

نقشه راه صنایع دستی کرمان تدوین شود

رئیس اتاق کرمان گفت: جایگاه صنایع دستی در استان با وجود هنرمندان توانمند و صنایع دستی متنوع و ارزشمند، مشخص نیست که باید با آسیب شناسی و تهیه نقشه راه صنایع دستی استان کرمان در جمع استان های مطرح صنایع دستی قرار گیرد.

اتاق اهواز

رئیس اتاق اهواز در نشست کارگروه شورای گفت‌وگوی استان

ضعف زیرساخت‌های بندری، عامل کاهش صادرات خرما در خوزستان

شهلا عموری با اشاره به اینکه خوزستان بیشترین سطح زیرکشت نخلیلات کشور را دارد گفت: با این وجود آمارها نشان می‌دهد که این استان سهم ناچیزی از صادرات این محصول دارد زیرا به دلیل خام‌فروشی، فرآوری این محصول در دیگر استان‌های کشور انجام می‌شود.

اتاق اهواز

با مشارکت دبیرخانه شورای گفت‌وگوی استان خوزستان

تعیین تکلیف تأخیر در پروژه‌های عمرانی به ستاد ملی کرونا ارجاع می‌شود

در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان اعلام شد: پیشنهاد مجاز تلقی کردن تأخیر پروژه‌های عمرانی در دوره کرونا، بعد از بررسی‌های کارشناسی در اختیار معاونت اقتصادی ریاست جمهوری قرار می‌گیرد تا در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و بررسی شود.

اتاق کرمان

سیدمهدی طبیب زاده مطرح کرد

کمبود آب و مشکل تأمین مالی، 2 عامل محدودیت‌زا برای توسعه کرمان

سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان، کمبود آب و مشکلات تأمین مالی را دو عامل محدودیت‌زا برای توسعه کرمان می‌داند که مسئله اول تا حدودی رفع شده و در مورد مسئله دوم باید با راه‌اندازی نهادهای تأمین سرمایه برای رفع آن تلاش کرد.

اتاق قزوین

وزیر صنعت در نشست ستاد تسهیل استان قزوین

در پساتحریم نیز سیاست درهای باز برای واردات اجرا نمی‌شود

علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت نشست ستاد تسهیل استان قزوین بر تداوم مبارزه با رانت‌خواری و تلاش برای حذف امضاهای طلایی تأکید کرد و با اشاره به‌ضرورت تقویت تولید داخلی، گفت: اگر تحریم‌ها نیز برطرف شود، سیاست درهای باز برای واردات اجرا نخواهد شد، بلکه تقویت تولید با تمرکز بز رقابت سالم و جلوگیری از انحصار دنبال می‌شود.

اتاق تبریز

با حضور رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان در اتاق تبریز

زمینه‌های همکاری تجاری میان ایران و ارمنستان بررسی شد

گاگیک ماکاریان، رئیس اتحادیه کارفرمایان ارمنستان با حضور در اتاق تبریز، در خصوص زمینه‌های همکاری با فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی گفت‌وگو کرد.

اتاق بندرعباس

رئیس اتاق بندرعباس در نامه‌ای به مسئولان استانی و کشوری

حق مالیات شرکت‌های بزرگ روی دوش کسبه و بازرگانان هرمزگانی سنگینی می‌کند

محمدرضا صفا، رئیس اتاق هرمزگان با ارسال نامه‌ای به مسئولان استانی و کشوری، اعلام کرد: به‌واسطه اجرا نشدن اصلاحیه ماده 110 قانون مالیات‌های مستقیم، شرکت‌ها و صنایع بزرگی که در استان هرمزگان فعالیت می‌کنند، مالیات خود را در استان‌های دیگر می‌پردازند و در مقابل، کسبه و بازرگانان هرمزگانی باید حق مالیاتی این شرکت‌ها که از سوی سازمان امور مالیاتی به استان تکلیف می‌شود را پرداخت کنند.

اتاق شیراز

رئیس اتاق شیراز در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه فارس

رفاه جامعه، توسعه اقتصادی و رشد تولید در گروی حمایت از تولید و صادرات است

در مراسمی با حضور مسئولان و فعالان اقتصادی استان فارس، از صادرکنندگان نمونه این استان تقدیر شد. جمال رازقی جهرمی، رئیس اتاق شیراز در این مراسم با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به تولید و صادرات، گفت: همه شعار جبران معیشت مردم سر می‌دهند؛ اما رفاه جامعه در سایه توسعه اقتصادی شکل می‌گیرد و توسعه اقتصادی هم در گروی رشد تولید و صادرات است که این مهم نیز فقط با پشتیبانی واقعی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان محقق می‌شود.

اتاق اصفهان

آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان برگزار شد

در مراسمی با حضور رئیس دفتر رئیس‌جمهور و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان تقدیر شد.

اتاق بجنورد

سعید پورآبادی در جلسه شورای گفت‌وگوی استان خراسان شمالی

دستگاه‌های اجرایی عمل به مصوبات شورای گفت‌وگو را جدی بگیرند

سعید پورآبادی، رئیس اتاق بجنورد در جلسه شورای گفت‌وگوی استان خراسان شمالی ضمن درخواست از دستگاه‌های اجرایی استان برای عمل به مصوبات شورای گفت‌وگو، اظهار کرد: اگر شورای گفت‌وگوی استان با روال فعلی فعالیت کنند، احتمالاً در سال آینده جلسه‌ای برای این شورا برگزار نخواهد شد.

اتاق یاسوج

در مراسمی با حضور مسئولان استانی و فعالان اقتصادی

از صادرکنندگان برگزیده استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد

مراسم تقدیر و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان کهگیلویه و بویراحمد با معرفی صادرکنندگان نمونه این استان برگزار شد. در این مراسم رئیس اتاق یاسوج ضمن تأکید بر رفع مشکلات حوزه صادرات، حضور صادرکنندگان در نمایشگاه‌های بین‌المللی را یکی از مقدمات توسعه فعالیت‌های صادراتی دانست.

اتاق اصفهان

رئیس اتاق اصفهان در نشست با معاون امور اقتصادی وزیر کار

بودجه‌های پراکنده در زمینه مسئولیت اجتماعی نظام‌مند شود

مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق اصفهان در نشست با معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اینکه محرومیت‌زدایی به مشارکت بنگاه‌ها و همه مردم نیازمند است، بر لزوم تلاش دولت و مجلس برای نظام‌مند کردن بودجه‌های پراکنده در حوزه مسئولیت اجتماعی تأکید کرد.